مقاله » اعلام فراخوان مقاله همایش علمی کنگره 5400 شهید استان کردستان

به گزارش پیشمرگ روح الله، فراخوان مقاله کنگره 5400 شهید استان کردستان در پنج محور با عناوین « مبانی فرهنگ مقاومت, ایثار و شهادت»، « ترویج فرهنگ ایثار و شهادت »، « فرهنگ جهادی در اندیشه شهدا »، « انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت » و « شهید و شهادت و کردستان» اعلام شد.

 

محور «مبانی فرهنگ مقاومت ایثار و شهادت» شامل هفت بخش فرهنگ مقاومت و شهادت و ضرورت ترویج آن در جامعه, نقش خانواده در تربیت شهدا, جوانان مومن انقلابی و ترویج فرهنگ ایثار, نمود فرهنگ ایثار و شهادت در اسناد بالادستی, مفاهیم ارزشی در نگاه اندیشه سیره عملی وصایا و آثار شهدا,  جایگاه شهید و شهادت در آموزه های دینی(قرآن و سنت), باورهای اعتقادی مردم, شهدا و تبعیت از سیره پیامبر(ص) و ائمه(ع) و بزرگان دین است.

 

محور «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» شامل زیر شاخه های, رسالت دانشگاهیان در ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت, انقلاب اسلامی و احیای فرهنگ ایثار و شهادت, راهکارهای عملی تداوم راه شهدا و روحیه شهادت طلبی, شهید و شهادت در آثار ادبا و شعرای کردستان, راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه, رسانه فضای مجازی و نقش آن در نشر فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

سیره شهدا و تاثیر راهبردی در جهاد فرهنگی و تامین سلامت اجتماعی, الگوپذیری جامعه علمی کشور از سیره شهدا در تحقق جهاد علمی کشور, الگوبرداری از اقتصاد دوران دفاع مقدس در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی, تفکر جهادی و نقش آن در اقتصاد دانش بنیان و توسعه پایدار, نفش تفکر بسیجی و فرهنگ جهادی در پیشرفت کشور, نقش فرهنگ ایثار و شهادت در کیفیت بخشی به فعالیت ها در سطح جامعه و بیت المال و اهمیت صیانت از آن در باور شهدا زیر بخش های محور «فرهنگ جهادی در اندیشه شهدا» است.

 

بخش های محور «انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت» نیز شامل استکبارستیزی در اندیشه و سیره شهدا, استقامت و پایداری در اندیشه و سیره شهدا, وحدت و انسجام ملی و قومی در باور و اندیشه شهدا, عزت و شرف ملی در باور و اندیشه شهدا  است.

 

علاقمندان به شرکت در این همایش علمی باید آثار خود را تا پایان اردیبهشت  به آدرس ایمیل moavenatfarhangi@gmail.com و یا به آدرس سنندج, دانشگاه کردستان, معاونت فرهنگی اجتماعی ارائه کنند.

 

گفتنی است مقالات برگزیده در همایش علمی کنگره 5400 شهید استان کردستان چاپ و از امیتازات ویژه پژوهشی برخوردار می شود.

 

انتهای پیام/