مصاحبه » نزدیک به 80 درصد شهدای کردستان اهل سنت هستند

نزدیک به 80 درصد شهدای کردستان اهل سنت هستند

 

استان کردستان این افتخار را دارد که نزدیک به 80 درصد شهدای استان اهل تسنن هستند و این سند دلدادگی و دل بستگی مردم کردستان به انقلاب اسلامی، آرمان های امام خمینی(ره) و ولایت فقیه است.


 

محمد سلیمانی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار پیشمرگ روح الله ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد خجسته شعبانیه گفت: یاد و نام شهدای عزیز ایران اسلامی علی الخصوص شهدای هنگ مرزی میرجاوه که چند روز قبل توسط اشرار و تروریست های مزدور به شهادت رسیدند را گرامی می داریم.

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: امنیت و آرامش امروز را مدیون و مرهون شهدای گل گون کفنی هستیم که بدون هیچ چشم داشتی هستی خود را طبق اخلاص نهادند و در برابر تجاوز دشمنان انقلاب اسلامی سینه سپر کردند و امروز نیز جوانان غیور این مرز و بوم به تأسی از شهدای گل گون کفن در دفاع از مرزهای ایران اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

 

وی با اشاره به حضور جوانان اهل تسنن و اهل تشیع کردستان در جبهه های حق علیه باطل ابراز داشت: استان کردستان به عنوان یکی از پنج استان کشور که در طول دوران دفاع مقدس در خط مقدم جبهه حضور داشت، این افتخار را دارد که جوانان اهل تسنن و تشیع آن در کنار همدیگر همچون برادر در برابر دشمنان انقلاب ایستادند و تا آخرین قطره خون از این آب و خاک دفاع کردند.

 

سلیمانی با بیان اینکه استان کردستان با تقدیم 5400 شهید انصار در کنار 18000 شهید مهاجر نقش پر رنگی در دوران دفاع مقدس داشته است اظهار داشت: جای جای خاک کردستان آغشته به خون جوانان اهل تسنن و اهل تشیعی است که خونشان در هم آمیخت تا وجبی از خاک ایران اسلامی به دست اجانب نیافتد.

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان با اشاره به اتحاد و هم دلی اهل تسنن و اهل تشیع در کردستان گفت: این اتحاد و هم دلی از اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری سازمان پیشمرگان مسلمان کرد و مبارزه با گروهک های ضدانقلاب و بعد از آن جنگ تحمیلی شکل و نمود خاصی به خود گرفت و اگر نبود این اتحاد و هم دلی شاید ما امروز شاهد وجود امنیت پایدار در منطقه نبودیم.

 

سلیمانی با اشاره به نقش و جایگاه شهدای اهل تسنن در طول دوران دفاع مقدس و هم چنین قبل و بعد از آن در کردستان اظهار داشت: استان کردستان این افتخار را دارد که نزدیک به 80 درصد شهدای استان اهل تسنن هستند و این سند دلدادگی و دل بستگی مردم کردستان به انقلاب اسلامی، آرمان های امام خمینی(ره) و ولایت فقیه است.