مصاحبه » مصاحبه با پدر شهید جواد کاکه جانی

  1. لطفا خودتان را معرفی کنید؟

عبدالله کاکه جانی پدر شهید جواد کاکه جانی

عبدالله کاکه جانی پدر شهید مدافع حرم و مدافع وطن شهید جواد کاکه جانی در گفت و گو با خبرنگار پیشمرگ روح الله گفت: آقا جواد در دومین روز از اردیبهشت ماه سال 1368 در شهر دلبران به دنیا آمد. آقا جواد فرزند دوم خانواده بود و به عنوان تنها فرزند ذکور خانواده برادر چهار خواهر بود.

 

-در مورد شهیدتان کامل توضیح دهید و نحوه ی شهادتش را بیان کنید.

بسم رب الشهدا و الصدیقین, ما به این جا امده ایم که به شهدا بگیم ای شهدای عزیز شما از همه گذشتید مال , بچه , همسر ,...همانطور که امام خمینی رهبر بنیان گذار جمهوری اسلامی فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت اسیبی نرسد . و تا اخرین قطره ی خون راه شما را ادامه خواهیم داد.خصوصیات شهید مداح بود ,ورزشکار, صبور, بخشنده شهید دوست داشت همیشه کمک کند به مردم ,هم سنگران و هم رزمانش به ارامش دست می یافت وقتی که کمک می کرد.شهید همیشه روزهای مستحب را به جا می اورد.همیشه فردی الگو بود برای همسنگرانش.آقا جواد نه تنها فرزندی فداکار و برادری دلسوز بود، بلکه همسری مسئولیت پذیر و پدری مهربان نیز بود. اخلاق و منش خدا پسندانه اش به گونه ای بود که زبان زد دوستان و همرزمانش بود و در این راستا چندین مرتبه توسط فرماندهی محترم سپاه و لشکر عملیاتی 22 بیت المقدس به عنوان بسیج نمونه مورد تشویق قرار گرفت.

 

 

3-خاطره ی خوبی که از شهیدتان دارید؟

شهید موقعی که در اصفهان اموزش تکاوری می دید ,هم رزمانش می گفتند دختر بچه ای داخل شهر گریه می کرد , شهید گفت که چرا گریه می کنی ,دختر خانم گفت که یک نفر لواشکم را گرفت شهید گفت مبلغ لواشک چقدر بوده دختر خانم گفت 3 نومان .شهید 5 تومان در اورد و بهش داد . ئ دختر خانم گفت 2 تومانش را چیکار کنم .شهید گفتند هر کس لازم داشت بهش بده . هم رزمانش می گفتند که در ان موقع برای خوردن غذا می رفتیم که با شوخی گفتیم که شما باید حساب کنی .شهید گفتند که همان 5 نومان را داشتم که به دختر خانم دادم.

 

 

4-ایا خود شهید ارزوی شهادت داشت؟

شهید موقعی که از سوریه برگشت خیلی ناراحت بود گفت که از همسنگرانم جا ماده ام انان شهید شده اند.بعدا در منطقه سرواباد در 21 رمضان سال 1395 به شهادت رسید.

 

 

5- نگران نیستید از اینکه شهیدتان در کنارتان نیست؟

نه ,خوشحال هستم.را شهدا را ادامه خواهیم داد گه هر چه دشمن از ما بکشد. اگاه تر می شویم ما از مبارزه دست بر نمی داریم.

 

 

6- سخن اخر

اگر جواد های دیگری هم داشتم تقدیم رهبر عزیزمان می کردم.