مصاحبه » هر کدام از شهدای استان کردستان یک الگو برای جوانان هستند / نویسندگان ما به نگارش زندگینامه شهدا همت کنند

به گزارش آفتاب دل، کتاب سردار بیست ساله روح الله یکی از هفت کتابی بود که روز گذشته در اجلاسیه شهدای شهرستان قروه مورد رونمایی قرار گرفت.

 

این کتاب شرح سرگذشت و زندگینامه سردار احمد کرمی یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس از خطه خونرنگ کردستان و شهر سریش آباد بود که پس از لحظه شهادت به مدت 11 سال پیکر مظطهر این شهید گرانقدر مفقود مانده بود و با گذشت 11 سال از شهادت ایشان در سال 76 پیکر این شهید بر دستان مردم ولایت مدار سریش آباد قرار گرفت .

 

هم اکنون گفتگویی داریم با حامد امیریان نویسنده این کتاب تا بیشتر از جزییات نگارش کتاب سردار بیست ساله روح الله مطلع شویم.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید و از دلایل نگارش کتاب سردار بیست ساله برای ما بگویید.

بنده حامد امیریان هستم و 31 سال سن دارم دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت تحول و استاد دانشگاه پیام نور سنندج هستم ودرس های مدیریت اسلامی 1 و 2 و مدیریت پیشرفته را تدریس می کنم.

 

ما توفیق پیدا کردیم تا در ارتباط با سردار شهید احمد کرمی یک کتاب به چاپ برسانیم، پیش از این نیز کتاب علمی با عنوان "جایگاه انگیزش پیشرفت در تمایل به ماندن کارکنان" را به چاپ رسانده بودیم.

 

چه شد که به نویسندگی روی آوردید؟

 

به توجه به حدیث پیامبر اکرم فرمودند؛ هرگاه مومنی بمیرد ویک برگه که روی آن علمی نوشته شده باشد واز خود بر جای گذارد.روز قیامت اجر برایش نوشته می شود وعلاقه بسیار زیاد بنده به مطالعه باعث شد به نوشتن کتاب روی بیاورم.

 

نوشتن زندگینامه شهید کرمی چه تاثیری بر زندگی شما داشت؟

شهید کرمی تحولات بسیاری را در زندگی من ایجاد کرد و مسائل بسیاری را از شهید کرمی اموختم

اهمیت شهید کرمی به مسائلی چون احترام به پدر و مادر، نماز اول وقت و ادب و متانت بسیار برای من جالب و آموزنده بوده است.

 

کدام یک از ویژگی های شهید کرمی را بیشتر دوست داشتید؟

شجاعت این شهید که چند مرحله تا مرز شهادت رفته است و بعد از 11 سال پیکر مطهر این شهید پیدا شده است بسیار برای من دوست داشتنی بود،

شوخ طبعی و لبخندهایی که همیشه بر لب داشته است برای همگی مثال زدنی بود.

 

شهید کرمی یکی از شهدایی است که در زمینه ورزشی هم تبحر بسیاری داشته است و یک فوتبالیست تمام عیار بوده اند.

 

توصیه شما به نویسندگان ما چیست؟

ببینید ما در استان کردستان 5400 شهید داریم و من توصیه می کنم به عزیزان که در ارتباط با این شهدا کتاب بنویسند چرا که هر کدام از این شهدا یک الگو برای جامعه ما هستند .

 

سخن پایانی شما ؟

 تقدیر و تشکر می کنم از حمایت های فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و از راهنمایی و کمک های فکری مردم شهر سریش آباد که در گفتگو ها و در نوشتن سرگذشت شهید کرمی بسیار بنده را یاری کردند.

 

انتهای پیام/