مصاحبه » تشویق جوانان روستا برای دفاع از منطقه و مقابله با دشمن/ فرزند شهید: ادامه دهنده افکار و عقاید پدرم هستم

به گزارش پیشمرگ روح الله، محمد امین کریمی در سال 1344 در خانواده متدین در روستای سیس از توابع بخش بلبان آباد  چشم به جهان گشود.

 

 شهید کریمی در زمان جنگ تحمیلی و نفوذ گروهک در منطقه جوانان روستا را تشویق به مقابله با دشمن برای دفاع از آب و خاک و مردم می نمود.


 
خدیجه کریمی همسر شهید کریم و دختر عموی شهید است که از دوران بچگی هم کاملا از او شناخت دارد می گوید؛ انسانی
متدین وبا اخلاق بود و زمانی که مردم منطقه زیر فشار آزار و اذیت گروهکها بود شهید در داخل روستا تشکلی ایجاد می کند و در این تشکل با جمع کردن جوانان آنان را به مقابله با دشمن ترغیب می نمود.


 
 وی در ادامه گفت: زمانی که شهید در سال 67 با داشتن دو فرزند دختر 2 ساله وپسر دو ماهه عازم خدمت مقدس سربازی می شود می گوید با توجه به اینکه مردم در این شرایط سخت تحت فشار هستند نیاز است که از جان و هستی خود گذشته و برای دفاع از آب وخاک و مردم به دفاع برخیزم.

 

 

تشویق جوانان روستا برای دفاع از منطقه و مقابله با دشمن/ فرزند شهید: ادامه دهنده افکار و عقاید پدرم هستم

 

رضا می گوید: در آن زمان من کودکی دوماهه بودم، اما زمانی که بزرگ شدم و فهمیدم که پدرم در زمان جنگ تحمیلی شهید شده است از طریق همرزمانش خواستم از افکار و اهداف پدرم اطلاع پیدا کنم.

 

 وی در ادامه گفت: بنا به گفته همرزمانش شهید کریمی خیلی به سپاه پاسداران و انقلاب اسلامی علاقه مند بوده  و همیشه می گفت برای دفاع از مردم و اقتدار انقلاب حاضرم جان فدا شوم.

 


 وی افزود: پدرم به دوستان و همرزمان می گوید خودش گویا از قبل از شهادتش با خبر بوده زیرا می گفت: این آخرین مرخصی من است و دیگر بعد از برگشت به محل خدمت خانواده ام را نمی بینم و گفته بود خیلی دوست دارم شهید بشوم زیرا دیگر پسرم  بعد از من جانشین من خواهد بود و از خانواده ام نگهداری می کند.

 

فرزند شهید می گوید زمانی که جویای چگونگی به شهادت رسیدن پدرم از همرزمانش شدم، وی برای پاک سازی منطقه ساوان در شهرستان بانه از دوستانش جدا می شود در کمین دشمن می افتد و پدرم تا غروب با دشمن مقابله می کند وبعد از ند ساعت در درگیری به درجه رفیع شهادت نائل می آید.

 

 

انتهای پیام/