مصاحبه » یادمان های که امروزه خانقاه عاشقان شهادت است

به گزارش پیشمرگ روح الله، هنگامی که در سی و یکم شهریور 1359 شیپور نبرد حق علیه باطل در جبهه های جنگ به صدا در آمد کمتر کسی گمان می برد که اردوگاه های جنگی در پشت جبهه ها و جای جای منطقه نبرد،روزی زیارتگاه و خانقاه عاشقان شودواما بلافاصله پس از خاموشی آتش توپخانه ها،آن پیرو و مقتدای رزمندگان در پیامی این نوید را داد و خطاب به فرزندان برومندش چنین سخن گفت:"درآینده ممکن است افرادی آپاهانه یا از روی ناآگاهی،درمیان مردم این مساله را مطرح نمایند که ثمره خون ها و شهادت ها ئ ایثارها چه شد.این ها یقینا از عوالم غیب و از فلسفه شهادت بی خبرند و نمی دانند کسی که فقط برای رضای خدا به جهاد رفته است و سر در طبق اخلاص و بندگی نهاده است حوادث زمان به جاودانگی و بقا و جایگاه رفیع آن لطمه ای وارد نمی سازد و ما برای درک کامل ارزش و راه شهیدان مان فاصله طولانی را باید بپیماییم و در گذر زمان و تاریخ انقلاب و آیندگان آن را جستجو نماییم.مسلم خون شهیدان؛انقلاب و اسلام را بیمه کرده است.

 

 خون شهیدان برای ابد درس مقاومت به جهانیان داده است و خدا می داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست، و این ملت ها و آیندگان هستند که به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود و همین تربیت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسختگان و دارالشفای ازادگان خواهد بود."

 

وهنوز گرد و غبار میادین نبرد فروننشسته بود که خیل عاشقان به سوی سرزمین های نور رهسپار شدند،این مسافران می خواستند از تک تک آن لحظات بشنوند و جای جای مناطق را ببینند تا روح و جانشان با مردان مرد این دیار عجین شود و جرعه ای از پیاله عرفان ناب که از شهادت سرچشمه گرفته است بنوشند و به راستی که این دروازه های بهشت امروزه خانقاه عاشقان شهادت است و زائرانش با بوی شهادت قوت می گیرند.

 

 

آیین افتتاحیه راهیان نور دانش آموزی در سراسر کشور همزمان کار خود را آغازنمود و اولین کاروان راهیان نور در هفته بسیج دانش آموزی به سرزمین های عشق و ایثار و حماسه شمالغرب کشور اعزام شدند.

 

 علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه سراسری اردوهای راهیان نور دانش آموزی گفت: اردوهای راهیان نور انقلاب و تاریخ جنگ نیست بلکه حضور در یک مجموعه ارزشمند و سرشار از معارف دینی و ارزشی و قرآنی و سیره شهدا است که باید قدر حضور در این میدان و فرصت استثنایی را دانست.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش  اردوهای راهیان نور را بهترین ابزار انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل جدید در چله دوم انقلاب عنوان کرد و افزود:مرور تاریخ انقلاب اسلامی ایران و آنچه بر این انقلاب گذشته از مهم‌ترین دستاوردهایی است که امروز جوانان و دانش‌آموزان باید از آن مطلع باشند.

 


جنگ۸ساله و دفاع از آن بخش بزرگی از تاریخ تمدن اسلامی است، دشمن تمام سعی و تلاش خود را بر این داشته است تا یاد و نام شهدا را فراموش کنیم لذا بزرگترین تهدید در قبال ما فراموشی ولی نعمت‌های انقلاب و سبک و سیره شهدا است.

 

کاروان‌های اعزامی به سرزمین های نور جا پای رزمندگان دفاع مقدس و قدم در جایی گذاشته اند که انسان‌هایی جان خود را در آنجا فدا کردند و با انجام واجبات الهی به پیروزی رسیدند.

 

بازدید حدود 13 هزار دانش آموز کردستانی از مناطق یادمانی تا پایان آذرماه

 

اصغر عبدی‌فر، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کردستان در گفتگو با پیشمرگ روح الله اظهار داشت: هفت هزار دانش‌آموز کردستانی به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی، در قالب اردوهای راهیان نور به یادمان‌های عملیاتی شمال غرب اعزام می‌شوند.

 

وی خاطر نشان کرد: در اردوهای راهیان نور دانش آموزی برگزار شده در فصل تابستان نیز تعداد 5 هزار و 650 نفر از مناطق یادمانی ایثار و حماسه شهرستان های بانه، مریوان و سنندج بازدید به عمل آوردند و در نمایش رزمی فرهنگی شرکت کرده اند.

 

عبدی فر افزود: برنامه ریزی اعزام 7 هزار نفر از دانش آموزان کردستانی نیز در فصل پاییز انجام شده است که استارت این حرکت عظیم و فرهنگی از یازدهم مهرماه همزمان با سراسر کشور و در هفته بسیج دانش آموزی در شهرستان سنندج زده شد و بعد از ان نیز به تناوب و براساس برنامه ریزی، تعداد 7 هزار نفر از دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه اول و دوم تا پایان آذرماه از مناطق عملیاتی شمالغرب در شهرستان‌های بانه، سنندج و مریوان بازدید می نمایند.

 

 وی در ادامه اردوهای راهیان نور را حرکت عظیم فرهنگی و بزرگ‌ترین حرکت در جهت خنثی‌سازی توطئه دشمن عنوان کرد و گفت: دانش آموزان و نسل جوان و کسانی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند در طول این سفر معنوی با دلاوری مردی، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان بیشتر و ملموس تر آشنا می شوند و تجارب دفاع مقدس  به آنان منتقل خواهد شد جوانان و آینده سازانی که امروز در گام دوم انقلاب می‌تواند یاریگر کشور و انقلاب باشند.

 

 

به درستی که باورکردن جوانان و نوجوانان در واسپاری بسیاری از مسئولیت‌های دفاع از انقلاب یقینا ارزشمند است و دانش‌آموزانی که از این فرصت‌ها استفاده کنند خواهند توانست ره‌روان خوبی برای مقام معظم رهبری و شهدا باشند.

 

رزمندگان ما در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و واجبات الهی قدم گذاشتند و در این راه شهید شدند و امروز نیز نسل جوان و دانش آموز ادامه دهنده این راه هستند.

 

انتهای پیام/