مصاحبه » شهیدی که با رفتار خود اسیر داعشی را متحول ساخت

به گزارش پیشمرگ روح الله، برادر شهید اصغرپاشاپور در مراسم چهلم سردار دلها، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سخنانی ضمن قدردانی از حضور صمیمی و گسترده مردم سنندج در مراسم گرامیداشت چهلم سردار سلیمانی و یاران شهیدش گفت: شهید پاشاپور از همان ابتدا عاشق خدمت به مردم به ویژه محرومین بود .

 

 

وی ادامه می دهد: شهید قبل از اینکه لباس مقدس سبز پاسداری را بپوشد در تمام عرصه های فرهنگی،مذهبی شرکت می کرد و تاجایی که می توانست به همه سفارش میکرد که خدمت به محرومین را از اولویت های خود قرار دهند.

 

 

این برادر شهید افزود: حاج اصغر حامی واقعی مردم بود و مردم شاهد بودند که شهید عاشق خدمت به محرومین بود؛ و تابع دستورات رهبری بودند و بر آن تاکید داشتند که پیرو ولایت فقیه بودن جامعه را در برابر توطئه ها بیمه خواهد کرد.

 

 

 وی ادامه داد: از زمانی که گروهک های تکفیری داعش در عراق و سوریه شروع به قتل و غارت کردند شهید پاشاپور همراه شهید سردار سلیمانی در دل خطر حاضر بودند.

 

خاطره ای از شهید پاشاپور

 

این برادر شهید به هاطره ای جالب از شهید اشاره کرد و گفت: یکبار اسیر داعشی که همان لحظه امکان انتقالش میسر نبود را  به مرکز که شهید پاشاپور بود آوردند، اسیر داعشی در موقع نماز شروع به خواندن نماز می کند در همین هنگام شهید پاشاپور به وی اقتدا میکند و پشت سر این اسیر شروع به خواندن نماز می کند.

 

 

در ادامه اسیر داعشی بعد از نماز شروع به گریه کردن کرد و دست شهید را بوسید و آنچنان متحول شد که بعدها این اسیر داعشی که دستگیر کرده بودند با آن حرکت شهید و آگاهی از ماهیت واقهی این گروهک ها تا آخرین لحظه عمر خود رو به داعشی ها جنگید و شهید شد و دوستان شهید همواره می گفتند یک نفر را از آتش جهنم رهانید.

 

 

این عضو خانواده شهید در پایان به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: همه ما فرزندان ایران اسلامی  که همواره در تمام عرصه ها  دشمنان را ناامید کرده ایم اینبار نیز در انتخابات حضور پرشور و دشمن شکن خواهیم داشت  و دشمنان بدانند که آرزوی دخالت در سرنوشت کشور را به گور خواهند برد.

 

در این مراسم از  دو خانواده شهید مدافع حرم، شهید علی اصغر پاشاپو و شهید منوچهر سعیدی اولین شهیدمدافع حرم  از شهرستان قروه تقدیر شد.

 

شهید "اصغر پاشاپور" از همان ایام ابتدایی آغاز جنگ سوریه همراه سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی به سوریه رفت

 

شهید مدافع حرم «اصغر پاشاپور» فرزند اهل ری با نام جهادی «اصغر ذاکر» از یاران سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ۱۳ بهمن سال جاری (یکماه بعد از شهادت سردار سلیمانی) در نبرد با تروریست‌های تکفیری در «حلب» سوریه به شهادت رسید؛ اما پیکرش در دست تکفیری‌ها ماند.

 

این شهید والامقام طی سال‌ها جنگ در سوریه حضوری اثرگذار در منطقه داشته و در این مسیر مجاهدت‎های بی‌شماری از خود نشان داده است.

 

شهید پاشاپور همان اصغرآقایی است که همه‌مان بعد از شهادت حاج قاسم در آن ویدئوی معروف دیدیم، که شهید سلیمانی به او گفته بود: «اصغر آقا خجالت بکش منو می‌ترسونی به خاطر دوتا گلوله؟»

 

 

انتهای پیام/