کلام شهدا » ما جوانان باید دست اجانب را از سرزمین اسلامیمان کوتاه کنیم

این انقلاب احتیاج به خون شما جوانان دارد و شما مردم مسلمان و مؤمن باید تا آخرین لحظه از انقلاب اسلامی دفاع کنید و ما باید دست اجانب را که در داخل و خارج دست به توطئه علیه این انقلاب می زنند را از سرزمین اسلامیمان کوتاه کنیم.


به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید داوود زمانی در سال ۱۳۴۱ در یکی از محله‌های قدیمی تهران به دنیا آمد. شهید زمانی در مقطع راهنمایی بود که با شور انقلاب همراه شد و به فعالیت‌های سیاسی علیه رژیم منفور پهلوی پرداخت؛ به طوری که بعدها برای همسر خود تعریف ‌کرده است: «در بیشتر زنگ‌ها سر کلاس درس حاضر نمی‌شدم و در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر و گاهی هم در محیط مدرسه به پخش اعلامیه امام(ره) می‌پرداختم».

 

در پی پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی و تأسیس سپاه به عضویت این نهاد مقدس درآمد و در لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) مشغول به خدمت شد.

 

شهید زمانی در مهرماه ۱۳۶۱ به منطقه لون سادات کامیاران آمد و با همکاری نیروهای تحت امر خود این منطقه را از دست گروهک های ضدانقلاب آزاد کرد و پایگاهی در آنجا بنا نهاد و ماه بعد با دختر روحانی مبارز شهید ملا عبدالقادر بزرگ ازدواج کرد که ثمره این ازدواج یک فرزند پسر است.

 

به گفته همسرش بیشتر اوقات در منزل خود مراسم دعا و روضه برگزار می‌کرد و خیلی اوقات او را هم همراه خود به دعای کمیل و توسل می‌برد.

 

در روز سی و یکم مردادماه سال ۶۲ گروهک های ضدانقلاب نامه کاذبی را از طرف اهالی روستای سرشیلانه روانسر مبنی بر اعلام آمادگی آنها در خصوص پیوستن به نیروهای سپاه نوشته و به دست شهید زمانی می رسانند. شهید زمانی بلافاصله همراه شهید اردستانی و چند نفر دیگر از همرزمان خود به طرف آن روستا به راه می افتد، وقتی که به داخل روستا می رسند، کسی را مشاهده نمی کنند؛ در این هنگام شهید اردستانی از ماشین پیاده می شود که آب بخورد، اما ناگهان صدای شلیک گلوله بلند می شود و شهید اردستانی به زمین افتاد.

 

بعد از به زمین افتادن شهید اردستانی، درگیری شدیدی شروع می شود. تروریست ها در مواضعی که از قبل پیش‌بینی کرده اند کمین گرفته اند و به نیروهای شهید زمانی مجال تیراندازی نمی دهند؛ بعد از آنکه شهید اردستانی مجروح می شود، شهید زمانی از ماشین پیاده شده و می خواهد که او را به داخل ماشین منتقل کند، اما خود نیز از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و به شهادت می رسد.

 

وصیت نامه شهید

 

بسم رب الشهدا و الصدیقین

 

این انقلاب احتیاج به خون شما جوانان دارد و شما مردم مسلمان و مؤمن باید تا آخرین لحظه از انقلاب اسلامی دفاع کنید و ما باید دست اجانب را که در داخل و خارج دست به توطئه علیه این انقلاب می زنند را از سرزمین اسلامیمان کوتاه کنیم. ای مردم پشت این انقلاب را داشته باشید و همیشه دعاگوی‌ امام باشید و خدای نکرده نکند که، این انقلاب را سست بگیرید و اجانب در میان شما رخنه کنند و شما را نابود سازند. امام را دعا کنید که خداوند به واسطه دعاهای شما به ایشان طول عمر عنایت فرماید و او نیز با رهنمودهای خود، شما مردم را از آستانه سقوط، به بهشتی جاودان راهنمایی کند. ای مادر من از زحمات بی دریغت کاملاً تشکر می کنم، ای مادر زبان و قلم من گویای زحمات تو نخواهد بود، ای مادر مرا حلال کن و مرا ببخش. ای پدر مهربان و زحمتکش من، ای کسی که مرا نان دادی و بزرگ کردی مرا حلال کن و ببخش.

 

 ای برادران من شما نیز از من راضی باشید و مرا ببخشید و ای کسانیکه وصیتنامه مرا می خوانید و گوش می کنید مرا ببخشید و حلالم کنید و به غایبین نیز بگویید مرا ببخشند و حلال کنند. و ای کسانی که به خاطر من گریه می کنید من بنده ناچیز درگاه خداوندم، به خاطر امام حسن(ع) و امام حسین(ع) گریه کنید. دیگر مزاحم وقت گرانبهای شما نمی شوم. به امید پیروزی رزمندگان اسلام.

 داود زمانی/  62/2/9