کلام شهدا » بعد از شهادتم، هیچ کس حق سوءاستفاده از نامم را ندارند

هیچکس چه از خانواده و چه از دوستان در صورت شهید شدنم حق سوءاستفاده از نامم را ندارند. چون هیچ منتی ندارد و هر کاری هم کرده باشم وظیفه شرعی و انسانی ام بوده است.   به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید احمد شریفی در وصیت نامه اش با اشاره به اینکه بر اساس وظیفه شرعی به جبهه اعزام شده است می گوید: هیچکس چه از خانواده و چه از دوستان در صورت شهید شدنم حق سوءاستفاده از نامم را ندارند.   متن اصلی وصیت نامه شهید احمد شریفی:   بسم الله الرحمن الرحیم‌ ­   همانطوری‌ که رهبر عالیقدر و دلسوز جهان بشریّت فرموده اند: «جنگ جنگ است و عزت و شرف میهن و دین ما در گرو همین مبارزات است». من بنا به وظیفه شرعی و انسانی خودم پا به میدان جنگ نهادم و در حقیقت برای من زندگی و خانواده و آسایش و مادیّات معنا ندارد. گرچه بعضی ها ظاهراً ما را دنیاطلب و راحت طلب قلمداد کرده اند، اما زندگی ما و رفتار ما و هدف ما به همه ثابت خواهد کرد که ما چه می خواستیم و چه می خواهیم.   ان شاءالله بعد از مدت کوتاهی دامن امام حسین ( ع) را خواهیم گرفت و برای شهدای مان گریه خواهیم کرد. هیچکس چه از خانواده و چه از دوستان در صورت شهید شدنم حق سوء استفاده از نامم را ندارند. چون هیچ منتی ندارد و هر کاری هم کرده باشم وظیفه شرعی و انسانی ام بوده است.   اگر کسانی چه از خانواده و چه از دوستان با انقلاب موافق نیستند در صورت شهید شدنم حق دفاع و تعریف و شرکت در جلسات عزاداری و غیره مرا ندارند. حقوقی که در سپاه برایم تعیین شده است ماهی 500 تومان آن را به فقرا بدهید و بقیه را بین خودتان ( پدر و مادر) عادلانه تقسیم کنید.   هر کس از خانواده، اقوام و خویشان ما که ضد انقلاب و یا نسبت به انقلاب بی تفاوت می باشند، پدر و مادرم بنا به وظیفه شرعی ( توْلی و تبرّی) موظفند که آنها را هر چه زودتر طرد کنند، در غیر این صورت در قیامت باید جوابگو باشند.   در مجلس ختم من فقط باید انقلابیون و افراد حزب الله گرداننده مجلس باشند. وصیت نامه مرا در جایی مخصوص که در روی قبر درست می کنند درج کنید. در این تاریخ که نامه را می نویسم مدت کوتاهی به حمله مانده است. فقط برای پیروزی اسلام دعا کنید.   به امید پیروزی حق علیه باطل.   احمد شریفی   تاریخ 31/1/1361   بر اساس این گزارش، شهید احمد شریفی فرزند محمد نبی و ربابه در روز بیستم آبان ماه سال 1342 در یاسوکند بیجار متولد شد. تا سال دوم متوسطه بهتحصیلش ادامه داد و با تأسیس سپاه پاسداران به عضویت این نهاد درآمد.   شهید احمد شریفی در روز دهم اردیبهشت ماه سال 1361 در منطقه عملیاتی فکه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و در گلزار شهدای‌ زادگاهش به خاک سپرده شد.

 

هیچکس چه از خانواده و چه از دوستان در صورت شهید شدنم حق سوءاستفاده از نامم را ندارند. چون هیچ منتی ندارد و هر کاری هم کرده باشم وظیفه شرعی و انسانی ام بوده است.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید احمد شریفی در وصیت نامه اش با اشاره به اینکه بر اساس وظیفه شرعی به جبهه اعزام شده است می گوید: هیچکس چه از خانواده و چه از دوستان در صورت شهید شدنم حق سوءاستفاده از نامم را ندارند.

 

متن اصلی وصیت نامه شهید احمد شریفی:

 

بسم الله الرحمن الرحیم‌ ­

 

همانطوری‌ که رهبر عالیقدر و دلسوز جهان بشریّت فرموده اند: «جنگ جنگ است و عزت و شرف میهن و دین ما در گرو همین مبارزات است». من بنا به وظیفه شرعی و انسانی خودم پا به میدان جنگ نهادم و در حقیقت برای من زندگی و خانواده و آسایش و مادیّات معنا ندارد. گرچه بعضی ها ظاهراً ما را دنیاطلب و راحت طلب قلمداد کرده اند، اما زندگی ما و رفتار ما و هدف ما به همه ثابت خواهد کرد که ما چه می خواستیم و چه می خواهیم.

 

ان شاءالله بعد از مدت کوتاهی دامن امام حسین ( ع) را خواهیم گرفت و برای شهدای مان گریه خواهیم کرد. هیچکس چه از خانواده و چه از دوستان در صورت شهید شدنم حق سوء استفاده از نامم را ندارند. چون هیچ منتی ندارد و هر کاری هم کرده باشم وظیفه شرعی و انسانی ام بوده است.

 

اگر کسانی چه از خانواده و چه از دوستان با انقلاب موافق نیستند در صورت شهید شدنم حق دفاع و تعریف و شرکت در جلسات عزاداری و غیره مرا ندارند. حقوقی که در سپاه برایم تعیین شده است ماهی 500 تومان آن را به فقرا بدهید و بقیه را بین خودتان ( پدر و مادر) عادلانه تقسیم کنید.

 

هر کس از خانواده، اقوام و خویشان ما که ضد انقلاب و یا نسبت به انقلاب بی تفاوت می باشند، پدر و مادرم بنا به وظیفه شرعی ( توْلی و تبرّی) موظفند که آنها را هر چه زودتر طرد کنند، در غیر این صورت در قیامت باید جوابگو باشند.

 

در مجلس ختم من فقط باید انقلابیون و افراد حزب الله گرداننده مجلس باشند. وصیت نامه مرا در جایی مخصوص که در روی قبر درست می کنند درج کنید. در این تاریخ که نامه را می نویسم مدت کوتاهی به حمله مانده است. فقط برای پیروزی اسلام دعا کنید.

 

به امید پیروزی حق علیه باطل.

 

احمد شریفی

 

تاریخ 31/1/1361

 

بر اساس این گزارش، شهید احمد شریفی فرزند محمد نبی و ربابه در روز بیستم آبان ماه سال 1342 در یاسوکند بیجار متولد شد. تا سال دوم متوسطه بهتحصیلش ادامه داد و با تأسیس سپاه پاسداران به عضویت این نهاد درآمد.

 

شهید احمد شریفی در روز دهم اردیبهشت ماه سال 1361 در منطقه عملیاتی فکه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و در گلزار شهدای‌ زادگاهش به خاک سپرده شد.