کتاب » کتاب فریاد آزادی کاملترین منبع درباره سازمان پیشمرگان مسلمان کرد می باشد/ فریاد آزادی را به تأسی از نام نشریه سازمان پیشمرگان مسلمان کرد انتخاب کردیم

 

نویسنده کتاب فریاد آزادی: کتاب فریاد آزادی توسط شورای تألیف سازمان بسیج تأیید شده و به همین علت می تواند به عنوان منبعی کامل و موثق، مورد استفاده افرادی که می خواهند در حوزه دفاع مقدس در استان کردستان تحقیق میدانی انجام دهند قرار گیرد.


 

علی کلوندی نویسنده کتاب فریاد آزادی در گفتگو با خبرنگار پیشمرگ روح الله گفت: کتاب فریاد آزادی ماحصل قریب به 2 سال کار فشرده تحقیقی و پژوهشی می باشد. این کتاب کاملترین منبع درباره سازمان پیشمرگان مسلمان کرد و ناآرامی های اوایل منطقه کردستان است.

 

نگارنده کتاب فریاد آزادی با بیان اینکه نبود منبع مکتوب در حوزه سازمان پیشمرگان مسلمان کرد گفت: جهت تکمیل اطلاعات کتاب مذکور با اکثر افرادی که با سازمان پیشمرگان ارتباط داشته اند، مصاحبه کرده ایم، به همین علت بخش اعظم اطلاعات راجع به سازمان پیشمرگان مسلمان کرد، در مصاحبه با بازماندگان سازمان پیشمرگان مسلمان کرد گردآوری شده است و از ده شهرستان استان، افرادی شناسایی شده و با آن ها مصاحبه شده است.

 

وی با اشاره به مراجعه به منابع مکتوب و اسناد در گردآوری کتاب فریاد آزادی ابراز داشت: مراجعه به منابعی که بر اساس دیدگاه های فرماندهان سابق استان همچون سرلشکر ایزدی، سردار احمدی مقدم، سردار مداحی و سردار استکی و هم چنین استفاده از اسناد کتابخانه عمومی کشور و سایر ارگان ها و سازمان ها بخش دیگری از مراحل تکمیل این کتاب می باشد.

 

کلوندی درباره محتوای کتاب گفت: کتاب فریاد آزادی در 9 فصل و با یک توضیح اجمالی در خصوص تاریخچه کردستان شروع می شود و با اشاره به زمینه های ناآرامی و شکل گیری گروهک ها و زمینه ها ظهور و بروز جریانات سیاسی ادامه می یابد تا به تشکیل هسته اولیه مقاومت مردمی و هجرت نیروهای انقلابی از استان کردستان به تهران و کرمانشاه و اعلام موجودیت سازمان پیشمرگان و در نهایت به نقش سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در پاکسازی و برقراری امنیت پایدار در منطقه منتهی می شود.

 

وی افزود: زندگینامه شهدای شاخص سازمان پیشمرگان و لیست هزار شهید سازمان پیشمرگان به تفکیک شهرستان در این کتاب موجود است.

 

نگارنده کتاب فریاد آزادی با اشاره به فلسفه نامگذاری کتاب مذکور گفت: سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در سال 58 در استان کرمانشاه نشریه ای با نام فریاد آزادی پیشمرگ مسلمان کرد را منتشر می کرد و ما برای نامگذاری این کتاب، از این نام استفاده کردیم و حتی فونت کتاب با فونت نشریه نیز همخوانی دارد و ما می خواستیم با این انتخاب، خاطرات آن روز را تداعی کنیم.

 

کلوندی با اشاره به اینکه کتاب فریاد آزادی می تواند منبع موثقی برای تحقیق درباره سازمان پیشمرگان مسلمان کرد باشد ابراز داشت: این کتاب توسط شورای تألیف سازمان بسیج تأیید شده و به همین علت می تواند به عنوان منبعی کامل، مورد استفاده افرادی که می خواهند در حوزه دفاع مقدس در استان کردستان تحقیق میدانی انجام دهند قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه کتاب فریاد آزادی در دو نوبت و در 5000 نسخه به چاپ رسیده است افزود: استقبال از این کتاب بسیار خوب بوده و شاید در آینه نزدیک مجدداً چاپ و منتشر شود. این کتاب توسط نشر فاتحان به چاپ رسیده است.

 

نگارنده کتاب فریاد آزادی پرداختن به خاطرات را از نکات جالب این کتاب عنوان کرد و اظهار داشت: خاطراتی از نحوه شهادت شهدای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد که به طرز وجیهی به دست ضد انقلاب به شهادت رسیده اند، مانع از ایجاد خستگی در خواننده می شود.

 

کلوندی مصور بودن کتاب را یکی دیگر از مزایای این کتاب عنوان کرد گفت: تصاویری از اولین روزهای انقلاب اسلامی و پایین کشیدن مجسمه شاه در شهرهای استان تا دیدار امام خمینی(ره) با علما و روحانیون اهل سنت و مردمی که از استان کردستان به دیدار امام (ره) رفته اند و هم چنین تصاویر شهدا و عکس هایی که از رزمندگان سازمان پیشمرگان مسلمان کرد به یادگار مانده است در این کتاب موجود است.

 

وی وجود اطلاعیه های سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در این کتاب را یکی دیگر از امتیازات این کتاب عنوان کرد و ابراز داشت: اطلاعیه های سازمان پیشمرگان مسلمان کرد برای آزادسازی کامیاران، حمله گروهک های ضد انقلاب به مسجد جامع سنندج، اطلاعیه سازمان راجع به پاکسازی بخش هایی از کرمانشاه، پیام های سازمان به رییس جمهور وقت (بنی صدر) در این کتاب وجود دارد و انتشار این اسناد نشان دهنده نقش بارز سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در تأمین امنیت پایدار در استان کردستان می باشد و به همین جهت این کتاب می تواند برای انجام تحقیق و پژوهش درباره سازمان پیشمرگان مسلمان کرد به عنوان یک منبع موثق مورد توجه قرار گیرد.

 

نگارنده کتاب فریاد آزادی، محل عرضه این کتاب را ساختمان مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس عنوان کرد و گفت: البته قصد داریم، کتاب مذکور و حتی سایر کتاب هایی را که مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس چاپ و منتشر کرده است را در سه و یا چهار یادمان سطح استان با تخفیف بیست درصدی عرضه نماییم. و این کتاب ها می تواند یک هدیه فرهنگی مناسب برای افراد علاقمند به حوزه دفاع مقدس کردستان باشد.

 

آدرس مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس: سنندج، خیابان جام جم، جنب صدا و سیمای مرکز کردستان، مجتمع شهدای بسیج، مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس.