کتاب » کتاب ساحت سبز منبع مناسبی برای تغذیه فکری مداحان و مولودی خوانان می باشد

کتاب ساحت سبز منبع مناسبی برای تغذیه فکری مداحان و مولودی خوانان می باشد

 

سازمان بسیج مداحان و مولودی خوانان کردستان برای استفاده و تغذیه فکری مداحان و مولودی خوانان، منتخب اشعار برتر اولین جشنواره پیامبر اعظم(ص)، اهل بیت(ع) و وحدت را در قالب کتابی تحت عنوان " ساحت سبز" چاپ و منتشر کرده است.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، استان کردستان مهد فرهنگ و هنر و دیار مؤمنان بیگانه ستیزی است که نامشان همواره با وفاداری، صفا، مهربانی و رشادت همراه است. هنر و ادبیات در استان کردستان در سال های اخیر نشأت گرفته از هنر انقلابی ـ اسلامی و با تکیه بر مؤلفه های مشخص و بهره مندی از نعمت بزرگ روحیه ایثار، مقاومت و پاسداری از تمامیت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

 

سازمان بسیج مداحان و مولودی خوانان کردستان به منظور لبیک به منویات مقام معظم رهبری و ارج نهادن به مقام والای شعرای آیینی منطقه و هم چنین نظر به اینکه شعر و شاعری محفل مناسبی برای ذخیره کردن بار فرهنگی و معنوی و هم چنین انتقال آن به نسل های آینده می باشد، جشنواره بزرگ شعر آیینی غرب کشور را در سال 1394 به میزبانی شهر سنندج برگزار نمود.

 

محور برگزاری این جشنواره در سه موضوع؛ پیامبر اعظم(ص)، اهل بیت(ع) و وحدت بود که با استقبال خوب شاعران همراه شد. از مجموع 592 اثر فاخری که به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، تعداد 419 اثر مربوط به برادران و 173 اثر به خواهران اختصاص داشت. هم چنین بالغ بر 61 درصد آثار ارسالی در بخش فارسی و نزدیک به 39 درصد به بخش کردی اختصاص داشت.

 

سازمان بسیج مداحان و مولودی خوانان کردستان برای استفاده و تغذیه فکری مداحان و مولودی خوانان، منتخب اشعار برتر را در قالب کتابی تحت عنوان " ساحت سبز" چاپ و منتشر کرده است.

 

کتاب " ساحت سبز" به کوشش برادران علی فرامرزی و محسن یوسفی و به همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس استان کردستان در 2.000 نسخه توسط انتشارات اقلیم مهر در پاییز سال 1395 چاپ و منتشر شده است.

 

کتاب " ساحت سبز" در 164 صفحه قطع رقعی که حاوی 69 قطعه شعر فاخر می باشد در دو بخش اشعار کردی و اشعار فارسی به چاپ رسیده است.