کتاب » کتاب "راه اینجاست" چاپ و منتشر شد

کتاب "راه اینجاست" چاپ و منتشر شد

 

کتاب "راه اینجاست" مجموعه دیدگاه های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد کُرد و کُردستان گردآوری و تدوین شد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، کتاب "راه اینجاست" مجموعه دیدگاه های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد کُرد و کُردستان توسط نویسنده کردستانی علی کلوندی و مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس کردستان گردآوری و تدوین شد.

 

از جمله مواردی که می تواند نقش مردم و رهبری جامعه در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی را به درستی تبیین نماید، مرور دیدگاه های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است. اما در طول بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی این موضوع تا کنون، آن طور باید و شاید به درستی در دسترس مردم قرار نگرفته است.

 

مطالعه دیدگاه های حضرت امام خمینی(ره) و بعد از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نشان می دهد که ایشان علاوه بر اینکه نقش و جایگاه والایی را برای مردم کردستان در انقلاب اسلامی قایل بوده و هستند، توجه خاصی نیز به عمران، آبادانی، توسعه و برقراری امنیت در این منطقه داشته اند.

 

کتاب حاضر مجموعه پیام ها، بیانات، مصاحبه ها، دیدارهای حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد کُرد، خصوصاً مردم کُردستان می باشد. تمام موارد مربوط به حضرت امام خمینی(ره) از کتاب صحیفه امام(ره) استخراج شده است و موارد مربوط به مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز برگرفته از سایت رسمی ایشان می باشد.

 

در انقلاب اسلامی باید نقش بی بدیلی برای رهبر حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) و بعد از آن رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی) قایل شد. در واقع این رهبری پیامبرگونه امام(ره) بود که مردم را هدایت کرد و البته اقدامات و تلاش های هیچ قشری از دید ایشان مخفی نمانده است.

 

با نگاهی به دیدگاه های حضرت امام (ره) در خواهیم یافت که ایشان به تمام طبقات و قومیت های مختلف جامعه توجه داشته اند؛ از آن جمله می توان به قوم کُرد اشاره کرد. مردم انقلابی و وفادار کردستان در طول حیات انقلاب اسلامی و قبل از آن در طول مبارزات امام (ره) علیه رژیم ستم شاهی، همواره در کنار ایشان بودند و با نگاهی به سخنرانی ها، پیام و بیانات معظم له به این نکته می توان پی برد. نگاه ایشان به قوم کُرد، خصوصاً مردم کردستان نگاهی واقع بینانه و توأم با قدرشناسی است.

 

کتاب مذکور توسط انتشارات فاتحان در هزار نسخه قطع رقعی و با قیمت 10000 تومان در سنندج ـ خیابان جام جم ـ جنب صدا و سیمای مرکز کردستان ـ مجتمع شهدای بسیج ـ مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس به فروش می رسد.