کتاب » کتاب سردار عاشق چاپ و منتشر شد

کتاب سردار عاشق چاپ و منتشر شد

 

کتاب "سردار عاشق" زندگینامه و خاطرات سردار شهید جعفر طالبی از فرماندهان سپاه کردستان چاپ و منتشر شد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، کتاب "سردار عاشق" زندگینامه و خاطرات سردار شهید جعفر طالبی از فرماندهان سپاه کردستان که به قلم ابراهیم رستمی فرد به رشته تحریر درآمده است، چاپ و منتشر شد.

  

کتاب "سردار عاشق" زندگینامه و خاطرات شهید جعفر طالبی را از لحظه ولادت تا لحظه شهادت و هم چنین روزهای سخت و سنگین تنهایی همسر، فرزند، پدر، مادر، برادران و خواهران این مجاهد فی سبیل الله به تصویر کشیده است.

 

شهید طالبی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موچش کردستان را عهده دار بود. ایشان در طول مدت زمان فرماندهی اش موفق شد وحدت، برادری، امنیت و آرامش را به منطقه موچش هدیه نماید.

 

این فرمانده رشید سپاه اسلام که در عملیات پاکسازی سنندج از لوث وجود گروهک های ضدانقلاب از ناحیه گردن مجروح شده بود، در نهایت در روز بیست و پنجم آذرماه سال 1361 در نزدیکی روستای دِگِن در حد فاصل بین دهگلان و موچش در کمین گروهکهای ضد انقلاب افتاد و به اتفاق یازده تن از همرزمانش به شهادت رسید.

 

کتاب "سردار عاشق" به همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس استان کردستان در 1000 نسخه توسط انتشارات اقلیم مهر و در راستای کنگره 5400 شهید استان در پاییز سال 1396 چاپ و منتشر شده است. 

 

کتاب "سردار عاشق" در 184 صفحه قطع رقعی، حاوی پنج فصل می باشد. کتاب مذکور منقش به تصاویر نابی از شهیدان حمزه، شمس الله، موسی، جعفر طالبی و شهید ابراهیم قنبری و هم چنین محل شهادت شهید جعفر طالبی می باشد.

 

محل فروش این اثر: سنندج ـ خیابان جام جم ـ جنب صدا و سیمای مرکز کردستان ـ مجتمع شهدای بسیج ـ مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس.