کتاب » بازخوانی روزهای حماسه و خون مردم کردستان در کتاب قدر یک لشکر

بازخوانی روزهای حماسه و خون مردم کردستان در کتاب قدر یک لشکر

 

کتاب "قدر یک لشکر" بازگو کننده گوشه های کوچکی از حوادقث مناطق کردنشین در سال های حماسه و برادری هاست. قصه مردمانی که در برابر دشمنان، سرافراز و در برابر دوستان متواظع و فروتن بودند.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، کتاب قدر یک لشکر به قلم علی اکبر علیزاده و با همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس چاپ و منتشر شد.

 

کردستان در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی، مأمن و مأموای جوانان پاکباخته ای بود که برای مجاهدت و کمک به مردم مظلوم کردستان راهی این خطه خون رنگ شده بودند و به خاطر رفتار مهربانانه و صفای مردم کرد، به آنان علاقه قلبی پیدا کرده بودند و زمانی که به شهر و دیارشان برمی گشتند حامل پیام محبت مردم کردستان بودند. در طرف مقابل نیز مردم کردستان هنوز هم یاد جوانان سلحشور را که از نقاط دور و نزدیک به کردستان آمده بودند را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.

 

متأسفانه کردستان همانطور که در زمان جنگ مظلوم بود، سال ها بعد از اتمام جنگ نیز مظلوم باقی مانده است و خاطرات و قصه های جنگ در کردستان و مجاهدت های خاموش مردان و زنان این دیار از جایگاه ویژه ای در ادبیات مقاومت برخوردار نیست و مجاهدت های خاموش مردم غیور کردستان هنوز به صورت کامل به تصویر کشیده نشده است.

 

کتاب "قدر یک لشکر" بازگو کننده گوشه های کوچکی از حوادقث مناطق کردنشین در سال های حماسه و برادری هاست. قصه مردمانی که در برابر دشمنان، سرافراز و در برابر دوستان متواظع و فروتن بودند. قصه اتحاد شیعه و سنی و اتحاد اقوام مختلف با یکدیگر در دفاع از اسلام و ایران است. قصه محبت ها، وفاداری ها و مجاهدت های بزرگ و خاموش است. قصه مردمانی است که نام و نشان در گمنامی یافتند. قصه مهاجران و انصاری که دست در دست هم از اسلام و قرآن و انقلاب در این منطقه پاسداری کردند و دشمنان را ناکام گذاشتند.

 

در این کتاب کلیه خاطرات توسط نویسنده جمع آوری شده است و در قالب یک کتاب 252 صفحه ای که منقش به تصاویر روزهای دفاع مقدس می باشد توسط انتشارات فاتحان به چاپ رسیده است.

 

کتاب "قدر یک لشکر" در قطع رقعی و توسط انتشارات فاتحان و در 1.000 نسخه و به همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس به چاپ رسیده است.

 

 محل فروش این اثر: سنندج ـ خیابان جام جم ـ جنب صدا و سیمای مرکز کردستان ـ مجتمع شهدای بسیج ـ مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس می باشد.