کتاب » فهمیده کردستان

به گزارش پیشمرگ روح الله، کتاب فهمیده کردستان به قلم شیلان اویهنگی و با همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس چاپ و منتشر شد.

 حمد و سپاس بیکران برای پروردگار هستی بخش و درود و صلوات بی­پایان نثار پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله والسلم و خاندان مطهر آن حضرت که در همۀ ابعاد به معنی واقع کلمه اسوۀ حسنه و یگانه و آخرین الگوی بشریت قلمداد می­شوند.

مطالعۀ تاریخ ملل گواه روشنی بر این موضوع است که همواره برای کسانی که در راه حفظ کیان و ارزش­های ملّی و میهنی، خالصانه قدم برمی­دارند و در این مسیر پر تلاطم از بذل جان خویش مضایقه و ابایی ندارند، نام و یادشان ماندگار و به عنوان سرمشق دیگر نسل­ها در اذهان و افکار جاودانه خواهد شد. بر همین اساس و در راستای حفظ و پاسداشت تمام برادران و خواهران گرانقدری که آرامش و آسایش امروزمان مرهون مجاهدت­ها و اهتمام مجدانه ایشان است با قلم خویش به بیان و تحریر موجز و مختصری از سرگذشت و زنگی کوتاه شهید والا مقام یدالله محمدی پرداخته شده است. هرچند بر این باورم که هیچ قلمی توان و یارای آن را نداشته و نخواهد داشت که وصف شهید را تقریر کند. اما؛ به مصداق:

آب دریا را گر نتوان کشید                   هم به قدر تشنگی باید چشید

مدارک و مستندات مورد مراجعه در خصوص شهید معزّز یدالله محمدی، ابتدا اهل بیت مکرّم شهید بوده است. مادر شهید معظّم سرکار خانم سکینه سلطانیان، برادران گرامی شهید ارجمند آقایان علی اشرف و احمد و فرشاد محمدی و زن برادر مکرمه شهید، سرکار علیّه خانم فانوس نصیری و بعد از خانواده بسیجی دانش­آموز، شهید یدالله محمدی فرمانده جان بر کف و مرد میادین خطر جناب آقای سقزی اطلاعات مفید و ارزنده ای را دربارۀ شهید ارائه نمودند که از نظر خواهد گذشت.

 

 

 

 

تمامی اتفاقات و حوادث مندرج در کتاب پیش رو برگرفته از واقعیات زندگی شهید یدالله محمدی است که با عناصر داستانی بهم آمیخته و زندگی نامۀ داستانی این شهید بزرگوار را تشکیل داده است که امیدوارم با خواندن و تامّل در کتاب حاضر، غایت مقصود که حک کردن ایثار و فداکاری های آن زمان و افرادی همچون یدالله­ها است، در اذهان و قلب­مان ثبت و ضبط شود که انشاء الله چنین نیز خواهد بود.