کتاب » برگزاری مسابقه کتابخوانی " نقشه های خاکی "،" محبت پنهان " و "ماموستا"

به گزارش پیشمرگ روح الله، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کنگره 5400 شهید استان کردستان، ضمن اعلام این فراخوان در تشریح اهداف این مسابقه گفت: برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان به عنوان یکی از مهمترین برنامه های ملی و استان از دو سه سال اخیر آغاز گردیده و در این راستا برنامه های متعددی در ذیل کنگره برگزار گردیده و در اجلاسیه نهایی که 12 اردیبهشت ماه 98 خواهد بود جمع بندی این برنامه ها انجام می گردد.


وی افزود : با هدف  ، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ، معرفی فرماندهان و ایثارگران استان کردستان ، تشویق و ترغیب نویسندگان استان جهت تولید آثار مرتبط با  فرهنگ و مطالعات پایداری ، معرفی رشادت های صورت گرفته در سرزمین "مجاهدت های خاموش" ، ترویج فرهنگ" ایثار و شهادت " کمیته جشنواره و مسابقات کنگره مسابقه کتابخوانی 3 اثر از آثار مرتبط با موضوع انقلاب و دفاع مقدس در استان کردستان را طرح و اجرایی می نماید .
مسئول کمیته جشنواره و مسابقات کنگره5400 شهید استان کردستان با اشاره به رشادت های بزرگی که در این استان توسط مهاجرین و انصار صورت گرفته است گفت : متأسفانه در برابر تمامی دلاورمردی ها و رشادت های زنان و مردان این دیار در بحث تولیدات مکتوب و ثبت و ضبط خاطرات علی رغم کارهای خوبی که صورت گرفته است ، تا رسیدن به نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم و این فراخوان می تواند ضمن معرفی آثار ارزشمند تولید شده توجه نویسندگان استان را به فعالیت بیشتر در این زمینه جلب نماید و شاهد تحول خوبی در این بخش باشیم .

 


وی در خصوص کتاب های معرفی شده در این فراخوان گفت : سه کتاب برای این مسابقه در نظر گرفته شده است که هر یک می تواند ضمن باز آفرینی خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس ضمن معرفی فرماندهان ، ایثارگران و انقلابیون استان اقدامات نظام اسلامی را در توجه به استان کردستان به تصویر در آورد .

 


مرادی گفت : کتاب "نقشه های خاکی¬" زندگی نامه شهید والا مقام¬"محمد امین رحمانی¬"¬از پیشمرگان مسلمان کرد استان که به کوشش آقای" علی کلوندی " توسط  نشر فاتحان به چاپ رسیده است در برگیرنده دوران سخت اوایل انقلاب و اقدامات کور گروهک های وابسته به ایادی استکبار و دلاوری فرزندان این آستان در خنثی کردن توطئه های دشمنان می باشد .

 


مسئول کمیته مسابقات و جشنواره کنگره 5400 شهید استان کردستان افزود » کتاب " محبت پنهان " خاطرات آزاده سرافراز " محمد تقی کریمی " است که توسط حوزه هنری استان کردستان در نشر پرهیب به چاپ رسیده و در برگیرنده خاطراتی از تلاش عده ای نوجوان بیجاری است که به جبهه می روند و تعدادی شهید و تعدادی اسیر و جانباز می گردند که آقای کریمی یکی از این 13 نوجوان بیجاری است که با قلم خود خاطرات این دوران و زمان اسارت را به تصویر در آورده است .

 


رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص کتاب "ماموستا"نیز گفت : این کتاب یکی از آثار فاخر حوزه تاریخ مناطق کردنشین می باشد که  خاطرات "حاج ملا قادر قادرزاده "امام جمعه پاوه را با قلم توانای "علی رستمی "که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است در بر می گیرد و می تواند برای تاریخ پژوهان و پژوهشگران به عنوان سندی معتبر از دوران سخت اوایل انقلاب در این مناطق مورد استناد قرار گیرد .

 


وی در خصوص نحوه دسترسی علاقه مندان به آثار و شرکت در مسابقه گفت : علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه می توانند به صورت حضوری با مراجعه به  حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به آدرس خیابان شهید تعریف – پایین تز از بیمارستان شهید قاضی ، تلفنی با شماره تماس 33243624-33227125-33243479 – با پیش شماره 087 و درخواست کتاب و اینترنتی  دانلود PDF  کتاب با مراجعه به آدرس :  www.Artsanandaj.ir منابع را دریافت نمایند .

 


وی افزود : سؤالاتی از متن کتاب طراحی گردیده که شرکت کنندگاه باید به این سؤالت پاسخ و سپس پاسخنامه را به آدرس دبیرخانه مسابقه واقع در سنندج خیابان شهید تعریف – پایین تز از بیمارستان شهید قاضی- حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ارسال نمایند .

 


وی در خصوص جوایز این مسابقه نیز گفت : در این مسابقه¬به¬40 برگزیده مسابقه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران جایزه یک میلیون ریالی اهداء می¬گردد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب:
-  تندیس¬کنگره – لوح تقدیر و مبلغ  7 میلیون ریال  به نفر اول
-  تندیس¬کنگره – لوح تقدیر و مبلغ  5 میلیون ریال  به نفر دوم
-  تندیس¬کنگره – لوح تقدیر و مبلغ  3 میلیون ریال  به نفر سوم


مرادی افزود : علاقه مندان می توانند تا 20 فروردین ماه 97 پاسخنامه های خود را به دبیرخانه این مسابقه ارسال و ان شاء ا... در 25 فروردین ماه 97 در مراسمی و به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزیدگان معرفی می گردند .

 

انتهای پیام/