کتاب » اقلیم سرخ،شهدای دانشجوی کردستان

به گزارش پیشمرگ روح الله، کردستان، سرزمین ایثار و مردانگی، مهد حمیت و غیرت و زادگاه شهیدان بی نام و نشان و دیار رخدادهای پرالتهاب در دوران مختلف و قطعه ای از ایران پهناور که سهم فراموش ناشدنی در برپایی انقلاب اسلامی و مجاهدت های جنگ تحمیلی داشته است.

 

کتاب اقلیم سرخ گوشه ای از زندگی شهدای دانشجوی استان کردستان می باشد که جان خود را فدای نظام و انقلاب اسلامی ایران نمودند.

 

 در این کتاب بعد از مقدمه به معرفی استان کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با با خانواده های شهدا و ایثارگران استان کردستان در 22 اردیبهشت ماه سال 1388 اشاره می کند.

 

 

در ادامه کتاب زندگی نامه، وصایا و خاطرات هشت شهید دانشجوی استان کردستان( شهید فریدون تعریف، شهید مسلم جلالی زاده، شهید محمد علی حق وردی، شهید اکبر عرب زاده، شهید حبیب الله عبدالملکی، شهید حیدر عزیزی و شهید جواد کاکه جانی)  آمده است و در پایان نیز یادمان شهدای گمنام دانشگاه کردستان و دانشگاه علوم پزشکی به روایت تصویر آمده است و به معرفی باشگاه افسران سنندج، یادمان شهدای گمنام کنار دریاچه زریبار، یادمان 15 خرداد سال 63 و یادمان شهدای مظلوم سیرانبند می پردازد.

 

 

این کتاب توسط سید سیروان ابراهیمی گردآوری و تالیف شده است و باهمکاری سپاه بیت المقدس استان کردستان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان، بسیج دانشجویی و دانشگاه کردستان چاپ و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام/