کتاب » "فریاد آزادی پیشمرگ مسلمان کرد"

به گزارش پیشمرگ روح الله،  کتاب «فریاد آزادی پیشمرگ مسلمان کرد» در 562 صفحه مصور به کوشش «علی کلوندی» تالیف و توسط «انتشارات فاتحان» در 2000 جلد منتشر شده است.

 

 

این کتاب در 9 فصل و با یک توضیح اجمالی در خصوص تاریخچه کردستان شروع می‌شود و با اشاره به زمینه‌های نا آرامی و شکل‌گیری گروهک‌ها و ظهور جریانات سیاسی تا تشکیل هسته اولیه مقاومت مردمی و هجرت نیروهای انقلابی از استان کردستان به تهران و کرمانشاه و اعلام موجودیت سازمان پیشمرگان و در نهایت به نقش سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در پاکسازی و برقراری امنیت پایدار در منطقه ادامه می‌یابد.

 
 
 
تصاویری از اولین روزهای انقلاب اسلامی و پایین کشیدن مجسمه شاه در شهرهای استان تا دیدار امام خمینی(ره) با علما و روحانیون اهل سنت و مردمی که از استان کردستان به دیدار امام(ره) رفته‌اند و همچنین تصاویر شهدا و عکس‌هایی که از رزمندگان سازمان پیشمرگان مسلمان کرد به یادگار مانده است، در این کتاب موجود است.
 
 
 

نویسنده در مقدمه کتاب خود آورده است:

«بررسی نقش سازمان پیشمرگان مسلمان کرد بر اساس این دیدگاه بلند حضرت امام خمینی (ره) که آنان را لشکر پیغمبر اسلام (ص) نامید صورت گرفته است. در این اثر سعی شده است ضمن توجه به نقش بی‌بدیل سازمان در برقراری امنیت پایدار، به نمونه‌ها و مصادیق جنایات و خیانت گروهک‌های الحادی و کمونیستی که به نام کرد، حقوق اولیه مردم را نادیده می‌گرفتند، اشاره شود تا امکان مقایسه برای خوانندگان بر اساس عملکردهای هر دو طرف فراهم شود.»

 

 

قسمتی از متن کتاب:

«در همین شهر سنندج، وقتی که گروهک‌ها به منازل پیشمرگان حمله می‌کردند، در موارد متعددی فقط زنان بودند که مسلحانه دفاع می‌کردند و هیچ وقت اجازه ندادند که حریم حرمت خانواده‌شان توسط دشمن شکسته شود.

 

نمونه بارز این حرکت همسر بنده است. صدیقه خانم در آن زمان مسلح بودند و نه تنها در زمینه‌های مختلف همکاری می‌کردند و اطلاعت جمع آوری می‌نمودند، مسلحانه از خانه و کاشانه ما نیز محافظت می‌کردند. او بعضی وقت‌ها همراه بنده در عملیات نیز شرکت می‌کرد. این همیر مومن و رزمنده بارها به تنهایی در دفع حمله و یورش ضد انقلاب به منزل ما چون شیر استقامت کرد تا این که در یکی از حملات دشمن بر اثر اصابت ترکش نارنجکی که به داخل خانه ما پرتاب شد، زبانش آسیب دید و دچار مشکل تکلم شد»

 

 

انتهای پیام/