شهید محمد علی حق وردی

محمد علی حق وردی
  • نام : محمد علی حق وردی
  • تاریخ تولد : 1346
  • محل تولد : روستای جعفر آباد از توابع شهرستان بیجار
  • تاریخ شهادت : 1362/12/25
  • محل شهادت : هزار قله مریوان

معلم شهید محمد علی حق وردی

 

تاریخ شهادت: 25/12/1362

 

محل شهادت: هزار قله مریوان

 

شهید حق وردی در سال 1346 چون لاله ای زیبا و گلی از گلشن اسلامی ، در روستای جعفر آباد از توابع شهرستان بیجار شکفته شد.

 

والدینش با پیروی از مکتب جان بخش اسلام او را محمد علی نام نهادند.

 

محمد علی دوران کودکی را در دامن پاک و مطهر مادر و تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان سپری نمودند.

 

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاهش به اتمام رساند و برای ادامه ی تحصیلات راهی شهر بیجار شد و در دبیرستان شهید بهشتی موفق به اخذ دیپلم شدند و آنگاه وارد مدرسه ی دارالفنون (تربیت معلم) تهران شد و در رشته ی پرورشی ادامه تحصیل داد.

 

شهید بزرگوار با وجود فعالیت گروهکهای ضد انقلاب در منطقه همیشه علیه آنها افشاگری و مردم را نسبت به افکار پلیدشان آگاه می کرد، به مردم روستا و پاکی و سادگی آنها عشق می ورزید و از آنها به نیکی یاد می کرد در مورد جنگ عامل اصلی را آمریکا می دانست و با توجه به اینکه قبلا دو بار به جبهه اعزام شده بود، باز احساس وظیفه کرد و برای بار سوم به میدان نبرد شتافت و با اینکه زخمی شده بود زخمش را با دستمال می بندد و به مبارزه عاشقانه می پردازد.

 

وصیت نامه شهید

 

ای اهل ایمان در پیشبرد اهدافتان صبر و مقاومت پیشه کنید و به ذکر خدا و نماز به او توسل جویید که خدا یاور بردباران است. کسی را که در راه خدا کشته شده مرده مپندارید بلکه زنده و جاوید است لیکن شما این حقیقت را درک نمی کنید.

 

سپاس بیکران به عدد ستارگان آسمان و برگ درختان و قطره های باران و ریگ های بیابان و ذرات آسمان و زمین، بر آن خدایی که یگانگی صفت اوست و درود بر محمد مصطفی(ص) که سید پیامبران و راهنما و رهبر مؤمنان است و سلام بر حسین(ع) بی سر و سقای دشت کربلا و سلام بر سرور زنان عالم حضرت فاطمه پهلو شکسته(س) و سلام بر منجی عالم بشریت و نایب بر حقش خمینی کبیر، بت شکن زمان چون ابراهیم خلیل الرحمن و بر تک تک خانواده های شهدا.