شهید کاکعلی‌ رضایی‌ ­

کاکعلی‌ رضایی‌ ­
  • نام : کاکعلی‌ رضایی‌ ­
  • تاریخ تولد : 1340/10/7
  • محل تولد : روستای‌ طوغان -قروه
  • تاریخ شهادت : 1361/9/25
  • محل شهادت : روستای‌ موچش سنندج

شهید کاکعلی‌ رضایی‌ ­ 

 

 نام مادر: خدیجه ­ نام پدر: محمدرضا

 تاریخ تولد: 1340/10/7

 محل تولد: روستای‌ طوغان -قروه

 تحصیلات: دوم راهنمایی‌

 وضعیت شغل: پاسدار

 وضعیت تأهل: متأهل

 ارگان اعزام کننده: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌

 تاریخ شهادت: 1361/9/25

 محل شهادت: روستای‌ موچش سنندج

 نحوه شهادت: اصابت گلوله

 محل دفن: گلزار شهدای‌ زادگاهش

 

 درنگ:

 

 شهید با توصیه به همسر برای‌ تربیت اسلامی‌ فرزندان در انجام واجبات دینی‌ و تحصیل علم وصیت خویش را آغاز می‌کند. وی‌ در توصیه به فرزندان، انجام واجبات دینی‌ اسلام، رعایت شئون اسلامی‌، تحصیل علم و دانش و توکل به خدا را متذکر می‌شود. شهید در پایان، افتخار به شهادت در راه خدا و ادامه راه شهدا را به بازماندگانش توصیه نموده است.

 

وصیت نامه شهید کاکعلی‌ رضایی‌ ­

 

بسم الله الرحمن الرحیم1

 به نام الله پاسدار حرمت خون شهدا

 اینجانب کاکعلی رضایی به همسر خوب و مهربانم وصیت می کنم که؛ فرزندانمان را زیر پرچم اسلام و زیر سایه مقام معظم رهبری تربیتی درست و اسلامی نما و آنها را طوری تربیت کن که هیچگاه در تحت هیچ شرایطی واجبات دینی و تحصیل علم خود را ترک نکنند.

 از شما فرزندانم می خواهم که به مادرتان گوش فرا دهید و با تمام وجود از کارهایی که مورد قبول خداوند نیست دوری کنید و از همه مهمتر به انجام واجبات دین مبین اسلام بپردازید و شئون2 اسلامی را رعایت کنید و با تمام وجود به تحصیل علم و دانش بپردازید تا افراد مفیدی برای این جامعة اسلامی شوید و در کارها همیشه به خداوند توکل داشته باشید تا همیشه موفق و پیروز باشید.

 شما باید شهادت در راه خدا را افتخار بدانید و اگر من لیاقت کشته شدن در راه خدا را پیدا کردم تأسف نخورید بلکه افتخار کنید که پدرتان در راه اسلام کشته شده است و همیشه راه شهدا را ادامه دهید.

 [ همچنین] به پسرم مهدی وصیت می کنم که از خواهرت مواظبت کنی و همیشه او را راهنمایی کنی و راه راست و کج را برای او مشخص کنی و در تحصیل به او کمک کن. و[ ال] سلام

 

 1 . وصیت در یک برگ خط دار با خودکار مشکی‌ نوشته شده و ممهور به مهر بنیاد شهید شهرستان قروه است. در کنار امضا کلمه ای‌ نوشته شده که خوانا نیست.

 2 . در اصل وصیت: شئونات