شهید اسدالله سردارزاده ­

اسدالله سردارزاده ­
  • نام : اسدالله سردارزاده ­
  • تاریخ تولد : 1334/5/5
  • محل تولد : روستای‌ رحمت آباد -بیجار
  • تاریخ شهادت : 1359/2/7
  • محل شهادت : روستای‌ نجف آباد بیجار

شهید اسدالله سردارزاده ­

 

 نام مادر: صراحی‌ ­ نام پدر: ناصر

 تاریخ تولد: 1334/5/5

 محل تولد: روستای‌ رحمت آباد -بیجار

 تحصیلات: پایان دوره ابتدایی‌

 وضعیت شغل: پاسدار

 وضعیت تأهل: مجرد

 ارگان اعزام کننده: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌

 تاریخ شهادت: 1359/2/7

 محل شهادت: روستای‌ نجف آباد بیجار

 نحوه شهادت: اصابت گلوله

 محل دفن: زادگاهش

 

 درنگ:

 

 شهید با توسل به امام حسین و مدد از صاح بالامر و با استعانت از خداوند، به ادامه راه سرخ شهدا در راه حق را امید دارد. شهید با راز و نیاز با خداوند از او برای‌ احیای‌ دین کمک می‌طلبد و از آرزوی‌ زیارت قبر امام حسین سخن می‌گوید. شهید از بیت المقدس، مسجد رسول خدا و سفر عمره یاد می‌آورد و جنگ با اسرائیل و پیاده کردن اسلام در آن سرزمین و استقرار حکومت خدا در جهان را از آرزوهای‌ خود می‌داند. شهید بازماندگان را به دوری‌ از ناامیدی‌ و فریب نخوردن از ضدانقلاب می‌خواند.

 

وصیت نامه شهید اسدالله سردارزاده ­

 

ا[ ل] سلام علیک یا اباعبدالله حسین شهید1 . ا[ ل] سلام علیکم یا صاحب الزمان مهدی جان. ا[ ل] سلام علیکم ای راه روان راه حق. سلام [ و] درود بر رهبرکبیر انقلاب اسلامی ایران و سلام بر آنانکه راه حق خود را پیمودند و به خدای خود پیوستند و ما امیدواریم که راه سرخ آنها را ادامه بدهیم. خدایا تو خودت ما را یاری کن تا از راه صراط مستقیم و راه حق را که راه توست ادامه بدهیم. خدایا توفیق این را به من داد هاید که در راه تو و برای احیای دین تو که قران است پاسدار باشیم. ما را یک لحظه به حال خودمان وا مگذار [ و] همان که رضای2 توست همان [ را] بر ما مصلحت گردان. و امیدوارم که با فتح کربلا در کنار قبر امام حسین سالار شهیدان زانو بزنیم و عرض کنیم که ا[ ل] سلام علیکم یا حسین شهید و از آنجا3 برای بیت المقدس عزیز- آن قبله اولین مسلمین جهان- در آن مسجد رسول خدا نمازجماعت برپا کنیم به امید آن روز. خدایا این آرزوها را در دلم نگذارید می‌خواهم با کافران اسرائیل بجنگم تا اسلام عزیز [ را] در آنجا پیاده کنیم. بارالها4 تو در سفر5 همراه من و در خانه6 جانشین من و غیر از تو کسی نیست که بتواند در سفر7 همراه من باشد. پرورگارا از وسوسه شیطان [ به] تو 8 پناه می برم و امیدوارم که اسلام [ به] وسیله9 ما جوانها در تمام جهان پیاده شود. و حکومت خدا در جهان استقرار پیدا کند.

 

 دوستان من از جنگ نهراسید و ناامیدی به خودتان راه ندهید و سفارش من به شما این است که فریب ضدانقلاب را نخورید چه دشمن سعی10 و کوشش بر این دارد که از راه کوتاه بودن فکر ما را زیر سلطه خود ببرد و [ از] روحانیت جدا کند. و شما را به خدا قسم می دهم امام عزیز را تنها نگذارید و همیشه مطیع امر11 امام باشید، ان شاالله12 پیروزید. در خاتمه از باقی مسئله هایم13 از برادرانم و خواهرانم و تمام اقوام تقاضا دارم که بعد از شهادت من هیچ ناراحت نباشند. و افتخار کنید که من در راه خدا قدم برداشتم و شهیدم اگر خداوند از ما قبول بفرماید. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

1359/1/5

 

 1 . وصیت با خودکار مشکی‌ و در یک برگ خط دار نوشته شده و ممهور به مهر بنیاد شهید شهرستان بیجار است.

 2 . در اصل وصیت: رزای‌

 3 . در اصل وصیت : انجا

 4 . در اصل وصیت: بارلاها

 5 . در اصل وصیت: صفر

 6 . در اصل وصیت: خوانه

 7 . در اصل وصیت: صفر

 8 . در اصل وصیت : بتو

 9 . در اصل وصیت : بوسیلة

 10 . در اصل وصیت : سیعی‌

 11 . در اصل وصیت: عمر

 12 . در اصل وصیت: ایشا الله

 13 . در اصل وصیت: مسائل هایم