شهید سرور صفایی

سرور صفایی
  • نام : سرور صفایی
  • تاریخ تولد : 1340/1/1
  • محل تولد : روستای‌ انجمنه -مریوان
  • تاریخ شهادت : 1362/5/13
  • محل شهادت : مریوان

شهید سرور صفایی

 

نام مادر: بهیه ­ نام پدر: عبدالله

 تاریخ تولد: 1340/1/1

 محل تولد: روستای‌ انجمنه -مریوان

 تحصیلات: پایان دوره ابتدایی‌

 وضعیت شغل: بسیجی‌

 وضعیت تأهل: مجرد

 ارگان اعزام کننده: بسیج

 تاریخ شهادت: 1362/5/13

 محل شهادت: مریوان

 نحوه شهادت: اصابت گلوله

 محل دفن: زادگاهش

 

 درنگ:

 

 شهید با اشاره به اینکه خود فرزند شهید است. وصیت خود را آغاز نموده است. ایشان با اشاره به اینکه زمان پیروزی‌ انقلاب محصل سال چهارم دبستان بوده است. از آرزوی‌ شرکت در راه پیشبرد آرمان مقدس اسلام چون پدر در این راه شهید شود. شهید از مادر خواسته که به شهادت وی‌ و پدر غصه نخورد و وی‌ را در کنار مزار پدر شهیدش دفن نماید.

 

وصیت نامه شهید سرور صفایی‌ ­

 

بسمه تعالی1

 وصیت نامه پاسدار شهید سرور صفایی است

 سرور صفایی فرزند شهید عبدالله صفایی از روستای انجمنه2 موقعی که انقلاب به پیروزی رسید من محصل کلاس چهارم در روستای انجمنه بودم، آرزویم این بود که اکنون انقلاب پیروز شده و رهبرکبیر انقلاب امام خمینی مدظله پرچمدار عدالت اسلام در دنیا شده است من هم به انقلاب بپیوندم و در راه پیشبرد آرمان مقدس اسلام من هم چون پدرم، همان طوری که در راه این آرمان شهید گردید، شهید شوم و این هدف بالاخره اثر خودش را کرد و من از تحصیل دست کشیدم و به صف رزمندگان اسلام پیوستم و من که همواره در این آرزو بودم که در این آرمان شهید شوم خواستم این آرزویم را ب[ ه] صورت وصیت نامه ای برای شما مادر عزیزم به رشته تحریر درآورم.

 لذا مادرجان تو هرگز غصه من و پدر شهیدم را نخورید زیرا ما در راهی شهید می شویم که حضرت حسین در راه آن پرچمدار بود. مادر جان من برایت وصیت می کنم زمانی که من به شهادت رسیدم من را در کنار مزار پدر شهیدم به خاک بسپارید. اکنون که مشغول نوشتن این وصیت نامه هستم، همراه سایر رزمندگان در سر پُل گویله در مأموریت هستم و عجله داشتم اگر دست خطم بد بود عفو کنید.

 والسلام فرزندت سرور صفایی‌

 1 . وصیت در یک برگ خط دار نوشته شده و ممهور به مهر بنیاد شهید انقلاب اسلامی‌ شهرستان مریوان است. به ضمیمه این برگ یک برگه تأیید وصایای‌ شهدا به تأیید دو برادر شهید رسیده است.

 2 . روستای‌ انجمنه از توابع شهرستان مریوان است.