شهید علی حسین صادقی

علی حسین صادقی
  • نام : علی حسین صادقی
  • تاریخ تولد : 1321/1/1
  • محل تولد : روستای‌ آق بلاق -قروه
  • تاریخ شهادت : 1361/7/29
  • محل شهادت : دهگلان

شهید علی حسین صادقی

 

 نام مادر: بیگم ­ نام پدر: محمدحنیفه

 تاریخ تولد: 1321/1/1

 محل تولد: روستای‌ آق بلاق -قروه

 تحصیلات: بی‌ سواد

 وضعیت شغل: پاسدار

 وضعیت تأهل: متأهل

 ارگان اعزام کننده: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌

 تاریخ شهادت: 1361/7/29

 محل شهادت: دهگلان

 نحوه شهادت: سانحه رانندگی‌

 محل دفن: زادگاهش

 

 درنگ:

 

 شهید در سه وصیت با اشاره به آیه 169 سوره آل عمران و آیه 76 سوره نسا از آرزوی‌ شهادتی‌ چون حبیب بن مظاهر می‌گوید ایشان برای‌ نابودی‌ تمام ابرقدرتها و منافقین و حفظ قرآن داوطلبانه به جبهه اعزام شده است. شهید عاشق شهادت و ادامه دهنده راه امام حسین و حضرت رسول است. صحبت های‌ پدر و نشان دادن راه سعادت توسط ایشان به شهید از موارد دیگر آمده در وصیت است. شهید در پایان با ابیاتی‌ وصیت را به پایان می‌دهید.

 

وصیت نامه شهید علی‌ حسین صادقی‌ ­

 

بسمه تعالی1

 [ اَلَّذینَ آمَنوُا یُقاتِلوُنَ فِی‌ سَبیلِ اللهِ وَالَّذیِنَ کَفَروُا یُقاتِلوُنَ فِی‌ سَبیلِ الطَّاغوُت فَقاتِلوُا اوُلیاءَ الشَّیطانِ انَِّ کَیدَ الشَّیطانِ کَانَ ضَعیفاً]2

 کسانی که در راه خدا نبرد می کنند برای پیروزی اسلام بر کفر و برای حفظ قرآن عزیز جهاد می کنند درجه آنها در پیش خداوند تبارک و تعالی بسیار بسیار عالی و بلندمرتبه است. بنده کربلای علی حسین صادقی که به فرموده رهبر عالیقدر امام خمینی دام ظله3 عالی برای پیروزی اسلام بر کفر و برای نابودی تمام ابرقدرتها و برای حفظ قرآن عزیز برای نبرد با منافقین داوطلب می شوم که برای نابودی دشمنان اسلام به جبهه داخلی اعزام می شوم و بنده هیچگونه بدهکاری ندارم هیچ کس مرا مجبور به رفتن به این راه نکرده است فقط از خداوند تبارک و تعالی خواستارم که مرا مورد عف[ و] قرار بدهد و به تمام فامیل ها و خانواده ام اعلام می دارم که هیچ گونه ناراحتی نداشته باشند چون من برای حفظ قرآن به راه خداوند یعنی راهی که حسین رفت و راهی که محمد رفت و راهی که شهیدان رفتند من هم راه آنان را می روم چون من عاشق حسینم چون من عاشق شهادتم چون اگر 100 سال هم عمر کنم آخرش مردن است چه بهتر که در این راه بمیریم و زیر ظلم ستم نروم شاید که خون من هم ریشه ای از درخت انقلاب را آبیاری کند خداحافظ شماها باد ای فرزندانم اگر در سنگر اسلام سلاحت بر زمین افتاد تو ای پسرم محمد سلاحم بردار و بر علیه طاغوتیان دنیا بجنگ.

 خداحافظ شماها باد.

 به امید پیروزی اسلام بر کفر طاغوتیان ظالم

 امضاء علی حسین صادقی

  مورخه 61/7/9

 1 . سه وصیت شهید در 5 برگ نوشته شده و ممهور به مهر بنیاد شهید انقلاب اسلامی‌ شهرستان قروه است. در بین خطوط با خط دیگری‌ آمده: علی‌ حسین صادقی‌ مرده61/11.

2 . ( سوره نسا ، آیه 76 / اهل ایمان در راه خدا و کافران در راه شیطان جهاد می‌ کنند پس شما مومنان با دوستان شیطان بجنگید و مکر شیطان بسیار سست و ضعیف است)

 3 . در اصل وصیت : ضله

ادامه وصیت نامه

بسم رب الشهدا و الصدیقین

 61/11/6

 وَلاتَحسَبنَّ اَّلذیِنَ قُتِلوُ فِی سَبیلِ اللهِ اَمواتاً بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبِّهُم یُرزَقوُن1

 مپندارید آنان که در راه خدا کشته شده اند مردگانند2 بلکه زندگانند که در پیش خداوند روزی می خورند.

 وصیت نامه سرباز امام زمان( عج) کربلائی علی حسین صادقی

 من از طرف خدا آمده ام و به پیشگاه او برمی گردم اما چه بهتر که سعادتمندانه به پیش او برگردم. من خیلی خوشحال هستم در این راه که مثل حبیب بن مظاهر در دفاع از قرآن شهید می شوم. ای مردم و ای بازماندگان من3 پیرو خط روح الله آن بت شکن زمان خمینی عزیز باشید. اگر جنازه من آمد برادران یک ب[ ه] یک حق هیچ گونه خرج کردن در راه من حتی یک لیوان آب را هم ندارند4 . من هیچ گونه راضی نیستم که برای من فاتح[ ه] خ[ و] انی بگیرند5 چون آن مال از آن بچه ها و همسرم صغرا میباشد. و همسرم هم درباره اموال اینجانب برادرانه شریک می باشد اگر تنها مردم بخواهند مجلسی بدون دادن حتی خرما فاتحه برای من بگیرند6 ولی اگر بخواهد در این میان چیزی خرج شود من یکی راضی نیستم. هیچگونه قرض ندارم و از کسی هم طلب ندارم ب[ ه] جز پول دولت صندوق تعاونی و بانک کشاورزی در پایان از تک تک مردم قریه آق بلاغ خداحافظی نموده و آرزومندم که راه من را ادامه دهند و بچه هایم هم باید از خون من دفاع نمایند ای مردم اگر کوچکترین خطایی7 از من دیدید ب[ ه] خاطر امام زمان( عج) مرا ببخشید و لذا خواهشمندم اگر شهید شدم برای من گریه نکنید چون راضی نیستم. و ای مردم بزرگ قریه لطف نموده جنازه من را نیز در پیش شهیدان قبلی این ده دفن نمایید8 والسلام. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

 کربلائی علی حسین صادقی

 1 . ( سوره آل عمران، آیه 169 / البته نپندارید که شهیدان راه خدا مردند بلکه زنده به حیات ابدی‌ شدند و در نزد خدا متنعّم خواهند بود.)

 2 . در اصل وصیت: مرده گانند

 3 . در اصل وصیت: من من

 4 . در اصل وصیت : ندارنند

 5 . در اصل وصیت : نگیرنند

 6 . در اصل وصیت: بگیرنند

 7 . در اصل وصیت : خطائی‌

 8 . در اصل وصیت: نمائید

ادامه وصیت نامه

پدر بزرگوارم

 اگر گمان کرده اید! دوری از شما و دیگر افراد خانواده مرا از وظیفه هایی1 که ب[ ه] عهده داشته ام غافل کرده باشد [؟]2 زیرا فرزندی که سالهای متوالی زیر سایه تربیت چنان پدری، بزرگ شده هیچ گاه آن چهره نورانی و سخنان مهرانگیزی که سعادت دو جهان به او ارزانی داشته است از یاد نخواهد برد. درست است که [؟]3 شهر بزرگ مشغول کننده بود و زیبایی های4 بی شماری برای سرگرمی دل های هوسباز دارد ولی من هرگز خوشبختی جاویدان خود را فدای هوسناکی های گذرنده نخواهم کرد هنوز آخرین چند نصیحت هایی‌ که هنگام حرکت به من دادید جلو چشمم بوده و مانند ستاره سحری‌ راهنمایی‌ تاریکی‌ ها و ناامیدی‌ های‌ من است. مادرم را سلام آرزومندانه رسانده و دست شما [ را می‌ بوسم].

 تشنه آب فراتم ای‌ اجل5 مهلت بده                  تا بگیرم در بغل قبر شهید کربلا

 [ بر] مشامم می‌رسد هرلحظه بوی‌ کربلا          بر دلم ترسم بماند آرزوی‌ کربلا

 خدایا من رضایم6 تو گواهی‌                        ز عمر در جوانی‌ گر بکاهی‌

 بگردان فزون عمر خمینی‌                          که انسان از ستم یابد راهی‌

 1 . در اصل وصیت: وظیفه هائی‌

 2 . در اصل وصیت سه کلمه ناخواناست.

 3 . در اصل وصیت یک کلمه ناخواناست.

 4 . در اصل وصیت: زیبائی‌ ها

 5 . در اصل وصیت: عجل

 6 . در اصل وصیت: رضائم