شهید محمدرضا فتح ابادی

محمدرضا فتح ابادی
  • نام : محمدرضا فتح ابادی
  • تاریخ تولد : 1351/6/9
  • محل تولد : روستای‌ پیرتاج - بیجار
  • تاریخ شهادت : 1364/12/22
  • محل شهادت : سلیمانیه

شهید محمدرضا فتح ابادی

 

 نام مادر: گل گز ­ نام پدر: علی‌ صفدر

 تاریخ تولد: 1351/6/9

 محل تولد: روستای‌ پیرتاج - بیجار

 تحصیلات: اول راهنمایی‌

 وضعیت شغل: بسیجی‌

 وضعیت تأهل: متاهل

 ارگان اعزام کننده: بسیج

 تاریخ شهادت: 1364/12/22

 محل شهادت: سلیمانیه

 نحوه شهادت: اصابت ترکش

 محل دفن: گلزار شهدای‌ بیجار

 

 درنگ:

 

 شهید با اشاره به بخشی‌ از آیه 39 سوره انفال و درود بر مهدی‌ موعود و امام خمینی‌ و رهروان راه حق وصیت خود را آغاز می‌کند. شهید از انتخاب راه با بصیرت و معرفت کامل می‌گوید و بازماندگان را به ادامه راه انبیا و پشتیبانی‌ از امام خوانده و ادامه راه شهیدان را توصیه می‌کند. شهید ضمن سفارش به ادامه مبارزه تا ریشه کنی‌ کفر در جهان، خواندن دعا و نماز را توصیه می‌کند. وی‌ شرکت در نماز جمعه را حفظ وحدت و یکپارچگی‌ می‌داند. شهید در توصیه به پدر و مادر آنها را به صبر دعوت می‌کند و بازماندگان را به حفظ حجاب فرامی‌خواند. شهید با دعا برای‌ طول عمر امام وصیت خود را خاتمه می‌دهد.

 

وصیت نامه شهید محمدرضا فتح آبادی‌
 

بسِمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحیِم1

 سلامٌ علیکم

 سوره ( انفال) آیة392

 وَ قاتِلوُهُم حَتّی لاتَکُونَ فِتنَهٌ وَ یَکُونَ الدّینُ کُلُّهُ لِِّله...3

 با کافران جهاد کنید که در زمین فتنه و فسادی دیگر باقی نماند و آیین همه دین خدا گردد.

 با سلام و درود بر منجی عالم بشریت حضرت مهدی و نائب بر حقش امام خمینی و با سلام بر رهروان حق و حقیقت از صدر [ اسلام] تاکنون. حال که وصیت نامه ام را می خوانید دیگر در بین شما نیستم [ و] خدایم مرا به مهمانیش خوانده و من هم با تمام وجود و چشمی باز و آغوشی بازتر از همیشه دعوتش را پذیرفتم و با گام های استوار قدم در این راه نهادم، امید است که با انتخاب این راه و این هدف مقدس وظیفه ای را که بر دوشم بود ادا کرده باشم.

 وصیتی که برای ملت عزیز خود داشتم این است که امام را، این قلب تپندة امت و نور چشم دیدگان4 رزمندگان و این رهرو راه انبیاء و این روشنی بخش دل ها را ترک نکنید، و همواره گوش به فرمان و پشتیبانش باشید. و راه شهیدان [ به] خون5 خفته که درخت اسلام را آبیاری نموده و باعث [ به] وجود6 آمدن این انقلاب و سرافرازی دین اسلام شده اند را، ادامه دهید و تا ریشه کن شدن کفر از جهان و افراشته شدن بیرق خونین دین اسلام در سرتاسر عالم به جنگ و جهاد ادامه دهید. و دعاها [ را] که مخزن و گنجینة اجابت است، فراموش نکنید. ستون دین تان را با شرکت در نمازهای جمعه و خواندن نمازها و حفظ وحدت و یکپارچگی، محکم و استوار سازید.

 و وصیتم به پدر و مادرم این است که از شهید شدن من ناراحت نباشند، چون من به مهمانی خدا رفته ام و خوشحال باشند که فرزند خود را در راه اسلام داده اند. و پیامم به خواهرانم این است که حجاب اسلامی را رعایت بفرمایند و از برادرانم می خواهم که راه شهیدان را ادامه بدهند و تا سرکوبی‌ کفر از سرتاسر عالم از پای ننشینند. خدا یارتان باشد.

 خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

 وصیت نامه شهید برادر محمدرضا فتح آبادی

 64/ 12/ در مورخه 18

 1 . وصیت با خودکار آبی‌ در یک برگه خط دار نوشته شده و ممهور به مهر بنیاد شهید شهرستان بیجار است. علائم بسم الله و معنی‌ آیه با خودکار قرمز نوشته شده است. در بالای‌ برگه با خط دیگری‌ نوشته شده: 64/11354.

 2 . در اصل وصیت: 38

 3 . ترجمه: ( سوره انفال، بخشی‌ از آیه 39 / ای‌ مومنان با کافران جهاد کنید که در زمین فتنه و فسادی‌ دیگر نماند و آیین همه دین خدا گردد...)

 4 . در اصل وصیت: دیدگان و

 5 . دراصل وصیت: بخون

 6 . در اصل وصیت: بوجود