شهید کیخسرو علی نجفی

کیخسرو علی نجفی
  • نام : کیخسرو علی نجفی
  • تاریخ تولد : 1346/11/6
  • محل تولد : روستای‌ صادق آباد - بیجار
  • تاریخ شهادت : 1366/1/21
  • محل شهادت : شلمچه

شهید کیخسرو علی نجفی

 

 نام مادر: زرین تاج ­ نام پدر: محمدحسین

 تاریخ تولد: 1346/11/6

 محل تولد: روستای‌ صادق آباد - بیجار

 تحصیلات: دیپلم انسانی‌

 وضعیت شغل: پاسدار وظیفه و کارگر

 وضعیت تأهل: مجرد

 ارگان اعزام کننده: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌

 تاریخ شهادت: 1366/1/21

 محل شهادت: شلمچه

 نحوه شهادت: اصابت ترکش

 محل دفن: روستای‌ دارغیاث از توابع بیجار

 

 درنگ:

 

 شهید با شهادت بر یگانگی‌ خداوند و بر رسالت حضرت محمد و امامت علی‌ بن ابیطالب و یازده فرزند ایشان، انقلاب اسلامی‌ به رهبری‌ امام خمینی‌ را ادامه حرکت انبیا و ائمه اطهار می‌داند. ایشان انقلاب اسلامی‌ را حکومتی‌ برای‌ زمینه سازی‌ ظهور حضرت مهدی(عج)‌ دانسته و انقلاب را تحفه ای‌ الهی‌ معرفی‌ نموده و هموطنان خویش را به حفظ انقلاب فرامی‌خواند. شهید بازماندگان را به تقوا، مبارزه با نفس اماره دعوت نموده و آنها را به مبارزه با صهیونیستها و آزادی‌ قدس، کعبه و کربلا فرامی‌خواند. وی‌ کفر و نفاق را از موانع راه اسلام معرفی‌ و بازماندگان را به دوری‌ از آن توصیه می‌کند.

 

وصیت نامه شهید کیخسرو علی‌ نجفی‌

 

بسم الله الرحمن الرحیم1

ب[ ه] نام خداوند بخشنده مهربان

 وصیت نامه کیخسرو علی نجفی فرزند محمدحسین شماره شناسنامه 337

 شهادت می دهم که خدا یکی است و غیر از او در هستی دخالت ندارد و منشاء هستی از اوست و همه چیز از اوست. ما از اوییم2 و ب[ ه] سوی [ او] می رویم.3 شهادت می دهم که محمد( ص) رسول خدا است و دین اسلام آخرین دین است.

 هرچند نتوانستم دین اسلام را از طریق تحقیق و مطالعه در ادیان انتخاب کنم ولی یقین دارم که پیامبر اسلام در مکتب ادیان قبل از اسلام معرفی و به نص صریح قرآن خاتم پیامبران است و بعد از او پیامبر و دین دیگری نخواهد آمد. شهادت می دهم که علی ابن ابیطالب( ع) و یازده فرزند او جانشین بر حق پیامبر هستند و رهبری جامعه اسلامی بعد از پیامبر ب[ ه] عهده آنهاست.

 انقلاب اسلامی ایران ب[ ه] رهبری حضرت امام خمینی ب[ ه] عنوان ادامه حرکت انبیاء و ائمه اطهار و در زمان غیبت ب[ ه] عنوان یگانه حکومتی است که در جهت تحقق آرمان اسلام و زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی تلاش می کند، پس برادران ما باید این انقلاب را حفظ کنیم، انقلابی که نتیجه خون هزاران شهید و مجروح و معلول [ است] و نتیجه تلاش مجاهدان و بزرگ مردانی که در طول تاریخ تلاش کرده اند تا اینکه این انقلاب در زمان ما ب[ ه] وقوع پیوست و پیروز شد.

 این انقلاب تحفه ای است الهی، که به ما ارزانی شد. ما باید سعی کنیم که این امانت الهی را حفظ کنیم و در راه آن جانفشانی کنیم.

 خدا را شکر می کنم که مرا در این برهه از زمان قرار داد. و به من توفیق داد که در خدمت اسلام باشم. حمد می کنم او را که به من توفیق شرکت و حضور در جبهه را عنایت فرمود. و به من درک و فهم این مسئله را داد.

 برادرانم را به تقوی و دوری از دنیا و اطاعت نکردن از نفس اماره و مطیع امر خدا بودن

 1 . وصیت در چهار برگ خط دار نوشته شده و ممهر به مهر بنیاد شهید انقلاب اسلامی‌ شهرستان بیجار است. در بین خطوط با خط دیگری‌ آمده: 66/13747 . برگه دوم به امضای‌ حسین فتحی‌ زاده رسیده است.

 2 . در اصل وصیت: اوئیم

 3 . ترجمه آیه: ( سوره بقره، بخشی‌ از آیه 156 / ... ما به فرمان خدا آمده ایم و باز بسوی‌ او رجوع خواهیم کرد.)

ادامه وصیت نامه

سفارش می کنم. چراکه اطاعت از نفس و دلبستگی ب[ ه] دنیا بدبختی و ذلت می آورد. برادران مسلمان من! چرا باید چنین باشد که امروز کشورهای اسلامی که زمانی در سایه قدرت فرهنگ اسلام اقتدار یافتند در زیر سلطه کفار قرار بگیرند و بردة دیگران باشند. آیا چیزی جز این است که آنان از اسلام دور شده اند و به مظاهر دنیا دل بست هاند. پس امروز انصاف نیست که ما دست روی دست بگذاریم و ببینیم که قدس در دست صهیونیستها و کعبه در دست خشک مقدسان و... کج اندیشان و کربلای حسین در دست شیطان باشد.

 یاران همت کنید که مظاهر کفر و نفاق و موانع سر راه اسلام را از بین ببریم و راه شهید کربلا را با خون خود همواره راهرو باشیم و یزیدیان زمان را دچار شکست نماییم1 و مبادا که هدف شهیدان و تمام کسانی را که خواهان تحقق جامعه اسلامی هستند نادیده بگیریم. که این گناهی بزرگ و نابخشودنی است.

 ای مادر گرامی، ای کسی که در زندگی جوانی و وجود خود را وقف ما کردی؛ نمی توانم از تو بخاطر زحمات زیادت قدردانی کنم. جز با اینکار که اگر خداوند فیض شهادت را نصیبم گردانید تو را مادر شهید سازم و خداوند ثواب آنرا نصیب تو گرداند.

مادر عزیزم مرا ببخش که هیچگاه نتوانستم فرزند خوبی برایت باشم و نتوانستم در زندگی زحماتت را جبران کنم و برایت یار و دستگیر باشم، هرچند که می دانم مرگ من برایت تلخ است اما ب[ ه] خدا قسم که [ به] رضای او عمل کردن از همه چیز شیرین تر است، می خواهم در مرگ من صبور باشی و برای من طلب آمرزش نمایی.

 برادران عزیزم من می روم که وضوی نماز عشق را با خون بسازم که آن جز با خون نیاید و می روم که با کاروان عاشقان کربلای حسین همسفر شوم و در آن بازار جان خود را به بهای رضا بدهم پس اگر شهید شدم برایم پرچم سیاه بر سر در خانه نزنید و ب[ ه] جای آن پرچم سبز و سرخ اباعبدالله را نصب کنید و لباس سیاه نپوشید که من خود خشنودم از این کار و خد[ ا] را نیز خشنود می بینم، در زندگی همواره کارها را برای خدا انجام دهید و خدا را مدنظر قرار دهید. هیچگاه نمازجمعه و دعاهای کمیل را فراموش نکنید و به خانواده های شهدا سر بزنید. به جبهه کمک کنید تا جنگ هرچه زودتر با پیروزی پایان پذیرد. مبادا که امام را تنها بگذارید و دستوراتشان را نادیده بگیرید.

 ( خصوصی‌)

 برادر دلسوزم حبیب الله جان، تو برایم خیلی زحمت کشیدی من برایتان دردسر بودم.

 1 . در اصل وصیت: نمائیم

ادامه وصیت نامه

امیدوارم که حلالم کنی و در شهادتم صبور باشی که خداوند صابران را دوست دارد.

 بنده شما را در گرفتن و مصرف مبالغی که دارم و اموال غیرمنقول وکیل می گیرم و از شما می خواهم که یک ماه نماز قضای اینجانب را ادا کنی، 4000 تومان از محترم خانم، 1000 یک هزار تومان از مشهدی اسماعیل فتحی‌ زاده و مبلغ 6 هزار تومان از صندوق قرض الحسنه طلب دارم که می توانید دریافت نمائید.

 در پایان از شما می خواهم از طرف من هرکسی که مرا می شناسد حلالیت طلب کنید و چنانچه کسی حقی از من طلب کرد بپردازید. 65/7/28

 کیخسرو علی‌ نجفی‌