شهید طاهر لطفی

طاهر لطفی
  • نام : طاهر لطفی
  • تاریخ تولد : 1339/3/10
  • محل تولد : روستای‌ میرآباد علیا - بانه
  • تاریخ شهادت : 1362/9/22
  • محل شهادت : روستای‌ سپیدار دره بانه

شهید طاهر لطفی

 

 نام مادر: آمین ­ نام پدر: رحمان

 تاریخ تولد: 1339/3/10

 محل تولد: روستای‌ میرآباد علیا - بانه

 تحصیلات: دیپلم

 وضعیت شغل: معلم

 وضعیت تأهل: مجرد

 ارگان اعزام کننده: بسیج

 تاریخ شهادت: 1362/9/22

 محل شهادت: روستای‌ سپیدار دره بانه

 نحوه شهادت: اصابت گلوله

 محل دفن: مزار سلیمانبگ بانه

 

 درنگ:

 

 شهید با درود و سلام بر تمامی‌ پیامبران و امامان و آرزوی‌ ظهور مهدی‌ موعود و عدل گستری‌ در جهان وصیت خود را آغاز نموده است. وی‌ خداوند را به خاطر نعمت بزرگ ایمان و توفیق عنایت رهبری‌ امام خمینی‌ سپاس می‌گوید. شهید در ادامه از فنای‌ دنیا و دوری‌ از ظلم و فساد گفته و حق و حقیقت را نشانه کمال و سعادت می‌داند.

 

وصیت نامه شهید طاهر لطفی‌ ­
 

وصیت نامه شهیدی از بانه1

 با درود و سلام بر تمامی انبیاء و اولیا الهی، ب[ ه] ویژه خاتم النبیین، احمد مختار ( ص) و بر خاتم امامان شمع روشن بار جهانی فرو رفته در ظلمت و کفر و شرک و ظلم ظالمان و جاهلان از حق و حقیقت و بر نائب استوار و پایدارش، خود ساخته و کفر ستیز و موحد جهان اسلام که با مدد و مستعانت و تأییدات پروردگار، جهان ظلمت گرفته [ را] پر از نور هدایت ساخت و ملتی را از ضلالت2 خود باختگی شرق و غرب گرایی نجات داد و به یاری خدا این ملت را با ارزشهای اسلامی و فرهنگ غنی مکتب اسلام آشنا نمود. و می رود که این رهبری والا جهانی، زمینه ساز انقلاب عظیم حضرت حجت ابن الحسن ( ع) شود تا ان شاالله جهان بشریت را از ظلم و تعدی و تجاوز نجات دهد و مسلمین و صالحین که لیاقت حیات3 در لوای پرچم آن حضرت را دارند با خیر و خوشی در سایه عدل آن آقا زندگی کنند.

 و با سپاس خدایی که نعمت بزرگ ایمان بما عنایت فرمود و ب[ ه] ما توفیق عنایت فرمود که رهبری چون امام خمینی داشته باشیم و سپاس بی پایان پروردگارمان که ب[ ه] ما توفیق جهاد در خط امام که همان خط سیر پیامبر و دیگر امامان است ب[ ه] ما عطا فرمود. از خداوند خواستارم که این الطاف بی قرینش را از سرمان برندارد و در روز واپسین توفیق رویت و زیارت جمال منور آن حضرت را به همه مؤمنین و این بنده بسیار ناچیز و حقیر عنایت بفرماید.

 چند کلمه ای بر خواسته از قلب محجوب و دلی شکسته ب[ ه] عنوان وصیت نامه می نویسم ان شاالله که فعلاً تذکری برایم باشد و بعداً برای خوانندگان و شنوندگان یادآوری باشد و همچنین از رب العالمین می خواهم که این را باقیاتُ الصالحات4 قبول و اجر و ثوابی در عوض به این بنده عاصی به کرم خودش ببخشاید. در این جهان فانی‌ هیچ آرامشی‌ بالاتر از این نیست که کسی‌ با قلبی‌ روشن و مطمئن برای‌ خود آینده[ ای‌] روشن ببیند. و همیشه از ظلم به دیگران و فساد و غوطه ور شدن در منجلاب های خودپرستی و

 1 . در برگه تایپی‌ وصیت در قسمت بالای‌ برگه سمت چپ با خودکار نوشته شده: شهیدی‌ از بانه کردستان

 2 . در اصل وصیت: ظلالت

 3 . در اصل وصیت : حیاط

 4 . ( اعمال نیکی‌ که تا همیشه باقی‌ می‌ ماند)

ادامه وصیت نامه

صفات حیوانی خودداری ورزد. ( قَد اَفلَح مَن زَکَّیهَا وَ قَدخَابَ مَن دَسَّیهَا)1 خداوند عالم آفریده [ را] تا از نعمت ها و ثوابهایش در دنیا و آخرت انسان استفاده کند. ولی کسب ثواب و خیر الهی راه هایی دارد که پروردگار به بنی آدمیان نشان داده است ( برای راهنمایی بشر پیامبران را مبعوث کرد) و انسان را مختار گذاشته تا در انتخاب سعادت و شقاوت خویش اختیار داشته باشد چرا که هر پاداشی بایستی در قبال اختیار آدمی باشد و روح بشری را طوری قرار داده است که همیشه تشنه حق و حقیقت و نیز کمال و سعادت باشد و در این راه همچون کسی است که گم کرده ای دارد و این به خاطر است که انسان ها هیچ وقت از حرکت و صعود الله باز نایستند و در این راه تمامی کمالات و پیشرفت ها ناچیزند مگر قرب ب[ ه] خدا و لقاالله.

 برای دست یابی به هر هدف و مقصودی لوازمی باید باشد و برای هدف نیز چند چیز مهم است؛ مثلاً وجود زیبایی یا خویشی‌ در آن هدف که دل انسان را ب[ ه] سوی خود جلب کند و نیز وجود قدرت اراده در شخص جهت پیمودن راه و داشتن سلامت روحی و عقلی [ و] پر تجربه [ بودن] جهت پیمودن صحیح و گذشتن از موانع راه.

 نمونه ای از عاشقان واقعی علی ( ع) است که ب[ ه] وسیله سیر الی الله ب[ ه] جایی2 و نوری دست یافته است که می گوید: خدایا تو عیانی و آشکار، آن ها تو را نمی بینند کورانند. و نیز یکی دیگر از عشاق واقعیِ حسین ابن علی ( ع) بود که از عشق مولا چنان سوخته بود گویی دیگر وجودی برای او نمانده و گویی جسمش بیکار شده و جای دیگر فقط روحش در حال مناجات است و هیچ چیز برایش مهم نیست مگر کسب رضای معشوق و گویی معبودش را به یمن می بیند و در مورد حساب و کتاب دنیا و آخرتش با او سخن می گوید تا جایی که در گودال قتله گاه به هیچ چیز جز رضای الله و پیروزی در دین او نمی اندیشید و در این راه چنان با رضایت قلب ناظر جان دادن و در خون غلتیدن یارانش می شود و ...

 5 . ( سوره شمس، آیات 9  10 / به همه اینها سوگند که هر کس نفس خود را به وسیله تقوا رشد داد به سعادت رسید و هرکس آن را با گناه پرورید ناکام ماند.)

 1 . در اصل وصیت: بجائی‌