شهید علی مرادی

علی مرادی
  • نام : علی مرادی
  • تاریخ تولد : 1348/6/3
  • محل تولد : روستای‌ شاه نشین - مریوان
  • تاریخ شهادت : 1361/4/14
  • محل شهادت : روستای‌ کرجو سنندج

شهید علی مرادی

 

 نام مادر: فراست ­ نام پدر: حسن

 تاریخ تولد: 1348/6/3

 محل تولد: روستای‌ شاه نشین - مریوان

 تحصیلات: پایان دوره ابتدایی‌

 وضعیت شغل: گچ کار

 وضعیت تأهل: مجرد

 ارگان اعزام کننده: بسیج

 تاریخ شهادت: 1361/4/14

 محل شهادت: روستای‌ کرجو سنندج

 نحوه شهادت: اصابت ترکش

 محل دفن: بهشت محمدی‌ شهرستان سنندج

 

 درنگ:

 

 شهید با بیان زندگی‌نامه‌ خود از چگونگی‌ ورود به سپاه و حضور در پایگاه های‌ عملیاتی‌ می‌گوید. ایشان هدف خود را خدمت به نظام الهی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ و قرآن و مملکت ایران می‌داند. شهید به بازماندگان وصیت می‌کند که برایش گریه نکنند و اذعان می‌کند که این راه را با آگاهی‌ کامل برگزیده است. ایشان شهادت را یک هدیه الهی‌ دانسته و بازماندگان را به حفظ حجاب و ادامه راه حضرت امام خمینی‌ فرامی‌خواند.

 

وصیت نامه شهید علی‌ مرادی‌ ­

 

[ بسم الله الرحمن الرحیم]1

 اینجانب علی مرادی فرزند حسن در سال 13482 در روستای شاه نشین از توابع مریوان چشم به جهان گشودم. در همان روستا در شش سالگی به مدرسه رفتم و دوران ابتدایی را در همان روستا گذراندم. و بعد از آن [ با] توجه به انتخاب شغل و علاقه ای که به سیمان کاری داشتم به عنوان سیمانکار مشغول کار بودم. و پدر و مادرم در همان روستا به کار و کشاورزی مشغول بودند. و در سال 1357 بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به این که گروهک ها به روستاها آمدند ما به شهرستان سنندج آمدیم و در محله حاجی آباد سنندج سکونت نمودیم. و در کنار کار مدتی به جلسات قرآن می رفتم و بعد از مدتی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شدم تا با دشمنان نظام جمهوری اسلامی مبارزه نمایم زیرا جمهوری اسلامی یک نظام الهی است. و اکنون مدتی است در پایگاه های عملیاتی مشغول خدمت هستم. و هدف کلی من این است که به نظام الهی جمهوری اسلامی و قرآن و مملکت ایران خدمت نمایم.

 

 و وصیت من این است اگر من به شهادت رسیدم پدر و مادر و خانواده ام برایم گریه نکنند دشمنان جمهوری اسلامی بدانند من این راه را با چشمانی باز و آگاهی کامل انتخاب نمودم و اگر به شهادت رسیدم چشمانم را باز بگذارید تا دشمنان اسلام بدانند که این راه را با چشمانی باز انتخاب کرده ام. دستهایم را از تابوت بیرون بگذارید تا دشمنان اسلام بدانند که هیچی با خودم نبرده ام. قرآن بالای سرم بگذارید تا بدانند که به خاطر قرآن مبارزه نموده ام. و اکنون حدود یکسال است در سپاه پاسداران مشغول خدمت هستم و آرزوی من این است که به شهادت برسم زیرا شهادت یک هدیه الهی است که نصیب هرکس نمی شود. اگر من شهید شدم خانواده ام برایم گریه نکنند زیرا شهادت آرزوی من است و وصیت من به خواهرانم این است، حجاب خود را حفظ کنند و با حفظ حجاب مشت محکمی به دهان دشمنان جمهوری اسلامی بزنند وصیت من به برادرانم و دوستان [ و] آشنایان این است [ که] ادامه دهنده راه حضرت امام خمینی باشند.

 

1 . وصیت دیگر نوشت است و با خودکار و در 2 برگه خط دار نوشته شده و بدون مهر تأیید است.

 2 . در اصل وصیت: 1347 ( بر اساس اعلام اصلاح شد.)