شهید حمید احمدی‌

حمید احمدی‌
  • نام : حمید احمدی‌
  • تاریخ تولد : 1349/1/2
  • محل تولد : روستای‌ شیخ بشارت از توابع شهرستان بیجار
  • تاریخ شهادت : 1365/10/27
  • محل شهادت : شلمچه

  شهید حمید احمدی‌ 

  نام پدر: نصرالله

  تاریخ تولد: 1349/1/2

 محل تولد: روستای‌ شیخ بشارت از توابع شهرستان بیجار

 تحصیلات: دوم متوسطه

 وضعیت شغل: دانش آموز

 وضعیت تأهل: مجرد

 ارگان اعزام کننده: بسیج

  تاریخ شهادت: 1365/10/27

 محل شهادت: شلمچه

 نحوه شهادت: اصابت ترکش

 محل دفن: زادگاهش


درنگ:

 شهید با اشاره به بخشی‌ از آیه شریفه 103 سوره آل عمران، بر منجی‌ عالم بشریت و نایب بر حقش امام امت و ارواح پاک شهدای‌ ایران اسلامی‌ از صدر اسلام تاکنون که برای‌ آبیاری‌ نهال انقلاب شهید شدند درود فرستاده است. وی‌ خواهران و برادران خود را به حمایت از امام و میهن اسلامی‌ توصیه و پیروی‌ از قرآن کریم و ادامه‌ راه شهدا سفارش نموده است. شهید از اعزام فرزندان به جبهه ها توسط والدین سخن گفته و حمایت از پشت جبهه و دفاع از اسلام و قرآن و مناجات با خدا را توصیه نموده است.


وصیت نامه شهید حمید احمدی
متن وصیت نامه

 بسم الله الرحمن الرحیم1

 «وَاعْتَصِموا بحَِبْلِ اللهِ جَمیعاً وَ لَاتَفَرَّقُوا»2 همگی به حبل الهی چنگ زنید و پراکنده نشوید.  با درود سلام بر پیشگاه یگانه منجی عالم بشریت و ارواح تابناکش حضرت امام ولی عصر( عج) و نایب بر حقش امام امت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سلام و درود فراوان بر ارواح تابناک شهدای به خون خفته ایران اسلامی که از صدر اسلام تاکنون با جان خویش نهال پرثمر انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و در آخر به درجه رفیع شهادت نائل گشتند و سلام و درود خالصانه بر شما مسلمین همیشه در صحنة میدان نبرد حق علیه باطل و سلام و درود بر خواهران و برادران مخلص فدایی راه حقّ. برادران و خواهران عزیز، پیامی که من دارم اینست که بعد از مرگ من از امام و از میهن خویش خوب حمایت کنید و نگذارید خصم ستمگر بر شما مسلّط شود، همیشه مسیرتان الی الله باشد و جز حق چیزی در خود نگویید3 . پیرو قرآن کریم باشید و ادامه دهندة راه شهدا باشید و ای پدران و مادران عزیز و همیشه در صحنه انقلاب فرزندانتان را به جبهه ها بفرستید و به آنها بگویید4 تا پیروز شدند برنگردند و خودتان هم در پشت جبهه از مال و جان خودتان از اسلام و از قرآن دفاع کنید و در آخر پیامم شما را به مناجات و راز و نیاز به خدا توصیه می نمایم. والسّلام علیکم و رحم هالله برکاته « التماس دعا » مورخ 21/10/1365

 آهن آب دیده را زنگ عوض نمی‌کند // چهرة انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند5

1. متن وصیت با خودکار آبی‌ و در برگه « مخصوص نامه نویسی‌ رزمندگان اسلام منطقه جنگی‌« نوشته شده است روی‌ برگه به صورت تایپی‌  آمده: خدایا خدایا تا انقلاب مهدی‌ خمینی‌ را نگهدار ، جنگ جنگ تا پیروزی‌، بهترین عمل مومن جهاد در راه خداست. پیامبر اکرم ( ص) نهج الفصاحه ، شما پیروزید. امام خمینی‌، هرکس نامه یک تن سرباز را به خانواده اش برساند همچنان باشد که بنده ای‌ را آزاد کرده است. بین دو بخش نشانی‌ گیرنده و فرستنده آمده است: تقدیمی‌ به رزمندگان اسلام  انجمن اسلامی‌ صنف چاپ تهران  بازار نوروزخان.

  بالای‌ برگه با خط دیگری‌ نوشته شده « وصیت نامه شهید حمید احمدی‌« و شماره 1439/65. نشانی‌ گیرنده و فرستنده در برگه به شکل ذیل آمده است.

  آدرس گیرنده: استان کردستان – شهرستان بیجارگروس – حسن آباد یملوکند – روستای‌ شیخ بشارت برسد به خانواده شهید حمید احمدی‌.

 آدرس فرستنده: اهواز یعنی‌ جبهه های‌ حق علیه باطل.

 داخل برگه نامه، تایپی‌ آمده است: اسلام علیک یا اباعبدالله ( بالای‌ تصویر کربلا)، ابرقدرتهای‌ بزرگ و حامیان صدام باید تاکنون فهمیده باشند سلاحهای‌ مدرن هرگز نمی‌ تواند با خشم انقلابی‌ و مقدس ملتها مقابله کند. امام خمینی‌ ( بالای‌ تصویر امام خمینی‌) ، انشاالله تعالی‌ برویم قدس و نماز وحدت بخوانیم. امام خمینی‌ ( بالای‌ تصویر قدس). بالای‌ برگه پس از بسم الله با خط دیگری‌ نوشته شده: وصیّت نامه برادر شهید حمید احمدی‌ اعزامی‌ از بیجارگروس حسن آباد یملوکند – شیخ بشارت.

 دو روی‌ برگه ممهور به مهر بنیاد شهید شهرستان بیجار است.

 2 . ( سوره آل عمران، بخشی‌ از آیه 103 / ... و همگی‌ به رشته دین خدا چنگ زده و راه های‌ متفرق نروید.)

 3 . در اصل وصیت : نگوئید

 4 . در اصل وصیت: بگوئید

 5 . این بیت در حاشیه سمت راست وصیت آمده است.

اصل سند