شهید ملا ابوبکر عزیزی

ملا ابوبکر عزیزی
  • نام : ملا ابوبکر عزیزی
  • تاریخ تولد : 1345
  • محل تولد : خوری آباد شهرستان بانه
  • تاریخ شهادت : 1363/12/19
  • محل شهادت : بمباران هوایی رژیم بعث عراق، در شهر بانه

شهید ملا ابوبکر عزیزی

 

نام پدر: حسین

تاریخ تولد: 1345

محل تولد: خوری آباد شهرستان بانه

محل شهادت: بمباران هوایی رژیم بعث عراق، در شهر بانه

تاریخ شهادت: 1363/12/19

 

زندگینامه

 

ابوبکر عزیزی فرزند حسین، سال 1345 در روستای خوری آباد شهرستان بانه دیده به جهان گشود. تحصیلات دینی را خوری آباد آغاز کرد و برای ادامه تحصیلات به روستاهای همجوار رفت و آمد می کرد و پس از آن به بانه رفت و در مدرسه علوم دینی آنجا به تحصیل پرداخت.

 

دشمن بعثی وقتی در نبرد با سربازان اسلام شکست می خورد به بمباران شهرها و مردم بی دفاع می پرداخت و در این میان، شهر بانه به سبب نزدیکی با مرز بیشترین حملات را متحمل می شد، رژیم عراق روز 1363/12/19 به شهر بانه حمله هوایی کرد و شهید ابوبکر عزیزی همچون بسیاری از هم وطنانش بر اثر این بمباران به شهادت رسید.

 

پیام شهید

 

شهید ابوبکر عزیزی یک شب قبل از شهادتش، میهمان خواهرش شده بود و حرف هایی که زده بود بوی رفتن می داد و حال و هوای دیگری داشت. وی گفته بود: «مرگ حق است و از آن گریزی نیست اما در بستر مردن، مخصوص افتادگان و بیماران است اما شهادت از آن آزادگان و سرکشان است، شهادت ویژه کسانی است که حق را حمایت می کنند و با ظالم درستیزند، دفع دشمنان اسلام خصوصأ دشمن بعثی عراق واجب است؛ از این روی ماندنم در این جا به صلاح نیست، می خواهم به خیل رزمندگان اسلام بپیوندم و جهاد کنم».

 

روحمان با یادشان شاد/