شهید آزاد احمدی‌

آزاد احمدی‌
  • نام : آزاد احمدی‌
  • تاریخ تولد : 1344/7/1
  • محل تولد : مریوان
  • تاریخ شهادت : 1361/3/10
  • محل شهادت : روستای‌ شاه قلعه دیواندره

  شهید آزاد احمدی‌  

 نام پدر: ثمین

 تاریخ تولد: 1344/7/1

 محل تولد: مریوان

 تحصیلات: ابتدایی‌

 وضعیت شغل: بسیجی‌

 وضعیت تأهل: مجرد

 ارگان اعزام کننده: بسیج

 تاریخ شهادت: 1361/3/10

 محل شهادت: روستای‌ شاه قلعه دیواندره

 نحوه شهادت: اصابت گلوله

 محل دفن: روستای‌ شاه قلعه


 درنگ:

 شهید با سلام به امام خمینی‌ وصیت خود را آغاز می‌کند. وی‌ در ادامه به بازگویی‌ اطلاعات شناسنامه ای‌ خود پرداخته و از آرزوی‌ شهادت می‌گوید. شهید به والدین خود توصیه می‌کند که در مرگ وی‌ شادی‌ کنند و در پایان از وفاداری‌ خود به انقلاب می‌گوید.


وصیت نامه شهید آزاد احمدی
بسم الله الرحمن الرحیم

  « متن وصیت نامه شهید آزاد احمدی »1

 با عرض سلام به بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سنندج، سرپرست سپاه برادر- پپاره اینجانب تقاضا دارم اکنون [ که] 2 من در بسیج خدمت می کنم مرا به عضو سپاه بپذیرید. آزاد احمدی متولد مریوان سال 4/7/1345فرزند ثمین با شماره شناسنامه 100 مقیم سنندج. من خود یک بسیجی هستم و وصیت و سفارش من اینست که به کاروان شهادت به برادران شهیدم بپیوندم چون برادرم 3 از خود[ م] بزرگتر فایق احمدی‌ در سپاه خدمت می‌کند. لذا اینجانب تقاضا دارم که راه ایشان را ادامه دهم. این بعنوان یک وصیت نامه است چون هیچ کس از آینده خویش خبر ندارد به خدا بنده نیزکاروان شهادت را پیش روی خود می بینم 4 و بعد از مرگ من آرزوی موفقیت برای سایر همرزمان و همکاران را از خداوند می طلبم طبق معمول آرزوی هر پدر، امیدوارم که بعد از فوت من پدرم و مادرم احساس شادی کنند و باخون خود می نویسم تا آخر این انقلاب هیچ چیزی مانع تلاش من نمی شود.

 امضاء: آزد احمدی

 1 . وصیت تایپی‌ است و در برگ فرم بنیاد شهید نوشته شده است. بالای‌ وصیت زیر آرم جمهوری‌ اسلامی‌ ایران نوشته شده است: بسمه تعالی‌ اگر معلوم شود که کسانی‌ در بعضی‌ از ادارات و وزارتخانه ها برای‌ اجرای‌ امور شهدای‌ انقلاب و خانواده آنها اشکالتراشی‌ می‌ کنند به عنوان ضد انقلاب باید مورد تعقیب واقع شوند«امام خمینی‌» .

 در سمت راست صفحه نوشته شده است: شهرستان مریوان.

 2 . در اصل وصیت: که اکنون.

 3 . در اصل وصیت: من برادرم.

 4 . در اصل وصیتنامه: میبینم.

اصل سند