شهید علی‌ احمد اقبالی‌ شفیق

علی‌ احمد اقبالی‌ شفیق
  • نام : علی‌ احمد اقبالی‌ شفیق
  • تاریخ تولد : 1326/4/9
  • محل تولد : روستای‌ دلبران از توابع شهرستان قروه
  • تاریخ شهادت : 1364/12/9
  • محل شهادت : بانه

 شهید علی‌ احمد اقبالی‌ شفیق 

 نام پدر: اقبال

  تاریخ تولد: 1326/4/9

 محل تولد: روستای‌ دلبران از توابع شهرستان قروه

 تحصیلات: پایان دوره ابتدایی‌

 وضعیت تأهل: متأهل

 ارگان اعزام کننده: بسیج

 تاریخ شهادت: 1364/12/9

 محل شهادت: بانه

 نحوه شهادت: اصابت ترکش

 محل دفن: زادگاهش


 درنگ:

 شهید سخن خویش را با سلام بر ساحت مقدس امام زمان ( عج) و امام امت آغاز کرده و با یادی‌ از جانبازان بی‌کفن کربلای‌ حسین و اسرای‌ دربند رِژیم بعثی‌، بازماندگان را به تحمل ابراهیم وار فراخوانده است. وی‌ درباره نگهداری‌ فرزندانش در چارچوب تعلیم و اخلاق اسلامی‌ و دفاع از انقلاب و دین، خدا را ناظر بین قیّم و فرزندانش قرار می‌دهد.


وصیت نامه شهید علی احمد اقبالی
اصل وصیت نامه

با درود [ و] سلام به ساحت مقدس امام زمان( عج) و نائب بر حقش امام امّت، با درود بروان پاک جانبازان بی کفن کربلای حسینی و با آرزوی آزادی اسرای در بند رژیم کافر بعثی1.

 در این برهه از زمان که به یاری روح خدا از کربلای ایران برای احقاق حق شرعیة اسلام به جبهه ها عازم شده ام لازم دانسته چند کلمه ای به عنوان وصیت نامه به خدمت سرور عزیز برادر داغدیده ام فرستاده باشم تا شاید بعد از مرگ بنده بتواند2 تسلّی خاطر آنها را فراهم نماید. و ابراهیم وار در مقابل مشکلات متحمله دست و پنجه نرم نماید. بعد از مرگ بنده، ای برادر جان بچه های مرا به مدرسه بگذارید و تعلیم و اخلاق اسلامی به آنها بدهید. و فرزندان مرا وقتی بزرگ شدند [ به] آنها یاد3 بدهید که راه پدرشان را4 [ ادامه] دهند و هیچ موقع از این انقلاب شکوهمند دست نکشند. و همیشه در راه اسلام جان خود را از دست [ دهند] و دفاع از خاک شان کنند. و همیشه نماز را از یاد نبرند. ای برادر جان، دفاع از [ ا] سلام، دفاع از مسلمین است. دفاع از خاک ایران، دفاع از انقلاب و دین است. بچه هایم را خوب نگهدار و هر چه خ[ و] استن[ د] برای آنها بگیر. و هیچ موقع نگذار به دست دیگران نگاه کن[ ن] د هر چه می توانی از مالم به بچه هایم بده تا محتاج5 به دیگران نباش[ ن] د. بعد از مرگ بند[ ه] فقط جبار می تواند روی بچه های من کار کند و مالم را در اختیار برادرم می گذارم. او می داند و خدای او، که چگونه از بچه هایم نگهداری کند.

 1 . شهید وصیت را با خودکار آبی‌ در پنج برگ از دفترچه خاطرات سبزرنگ نوشته که در بالای‌ هر برگ حدیثی‌ به ترتیب ذیل به چاپ رسیده است:

- حدیث آخر زیر مهر قرار گرفته و ناخواناست. برگ آخر ممهور به مهر بنیاد شهید شهرستان قروه است.

-  مؤمن با شمشیر و زبان خود جهاد می‌ کند. پیامبر اکرم ( ص)

-  خیر و سعادت هرچه هست در شمشیر، تحت شمشیر و در میانه شمشیر است. امام محمدباقر ( ع)

-  اصل اسلام نماز و فرع آن زکات و برترین و بلندترین قله آن جهاد است. امام محمدباقر ( ع)

-  بخدا سوگند قائم آل محمد ( ص) تمامی‌ دودمان و نسل کشندگان حسین ( ع) را به قتل رساند، چونکه به عمل پدرانشان راضی‌ هستند. ( امام جعفر صادق ( ع))

 2 . در اصل وصیت : بتوانید

 3 . در اصل وصیت : ییادشان

 4 . در اصل وصیت: را انجام

 5 . در اصل وصیت : مهاج

اصل سند