شهید محمد صدیق لحاف دوزیان

محمد صدیق لحاف دوزیان
  • نام : محمد صدیق لحاف دوزیان
  • تاریخ تولد : 1345/7/2
  • محل تولد : سنندج
  • تاریخ شهادت : 1365/10/28
  • محل شهادت : سنندج

شهید محمد صدیق لحاف دوزیان

 

یدالله لحاف دوزیان پدر شهید محمد صدیق لحاف دوزیان از شهدای بمباران 28 دیماه سال 1365  سنندج در گفت و گو با خبرنگار پیشمرگ روح الله گفت: فرزندم در دومین روز از مهرماه سال 1345 در سنندج به دنیا آمد. محمد صدیق بعد از اتمام دوران ابتدایی به کار روی آورد و نزد یکی از استاد کاران سنندجی به حرفه لوله کشی مشغول به کار شد.

 

فرزندم در روز 28 دیماه سال 1365 در ساختمان های ادب مشغول کار بود که هدف حمله ناجوانمردانه جنگنده های بعثی قرار گرفت و به همراه استاد کارش به شهادت رسید.

 

در آن روز بعد از اینکه فهمیدم ساختمان های ادب مورد هدف قرار گرفته اند، خیلی سریع خودم را به آنجا رساندم، ولی زمانی که رسیدیم با پیکر بی جان فرزندم روبرو شدم. دیگر کاری از دستم بر نمی آمد.

 

ترکش بمب های بعثی به سر و سینه فرزندم اصابت کرده بود و قسمتی از سرو صورت محمد صدیق را به کلی از بین برده بود. دیدن این صحنه آزارم می داد. هیچ پدری طاقت دیدن پیکر بی جان جگر گوشه اش را ندارد، ولی من سعی کردم در برابر این مصیبت عظیم صبر و بردباری کنم تا دشمن شاد نشود.

 

محمد صدیق فرزند سومم بود، اخلاق خیلی خوبی داشت وبه واسطه همین اخلاق حسنه اش، زبانزد خاص و عام بود. بعد از اینکه به کار مشغول شد، بخشی از هزینه خانه را بر عهده گرفت، ولی خداوند نخواست که فررزندم کنار ما بماند و خیلی سریع از پیش ما رفت.