شهید محمد حاجی مرادی

محمد حاجی مرادی
  • نام : محمد حاجی مرادی
  • تاریخ تولد : 1364/2/2
  • محل تولد : قروه
  • تاریخ شهادت : 1393/4/2
  • محل شهادت : ارتفاعات شاهو کامیاران

شهید محمد حاجی مرادی

 

شهید محمد حاجی مرادی در روز دوم اردیبهشت ماه سال هزارو سیصد و شصت و چهار در شهرستان قروه و در خیابان 12 متری فروردین در خانواده ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود.

 

پدر محمد (حاج مرتضی حاجی مرادی) از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از پاسداران انقلاب اسلامی بود که روحیه جهادی وی از همان ابتدای کودکی محمد را با فرهنگ انقلاب آشنا نمود به گونه ای که محمد با دیدن عکس امام خمینی (ره) برای اولین بار در سه سالگی زبان به تکلم گشود و امام (ره) را بابا صدا زد.

 

او پس از اخذ مدرک دیپلم در شهرستان قروه با علاقه ای که به حضور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشت از ادامه تحصیل در دانشگاه خودداری نمود و در پاییز سال 88 وارد سپاه پاسداران شد و در ماموریت های حساسی در سال هزار و سیصد و هشتاد و نه در روستای دگاگا و هیشور حضور یافت ، شجاعت و رشادت های شهید حاجی مرادی در ماموریت های پاکسازی گروهک های ضد انقلاب اشنویه و قندیل در سال هزارو سیصد و نود مثال زدنی بود .


وی همچنین به عنوان مسئول مخابرات گردان دوم لشکر 22 عملیاتی سپاه بیت المقدس به مدت 3 سال در ارتفاعات شاهو خدمت نمود.


مژده حضرت زهرا (س) به مادر شهید

مادر شهید حاجی مرادی در گفتگو با خبرنگار سراب می گوید : شبی در خواب دیدم که در مزار شهدای شهرستان قروه ایستاده ام و یک زن با لباس سفید به سمت من آمد و گفت : چرا به اینجا آمده ای؟ با تعجب پاسخ دادم : نمی دانم!!

 

اما آن زن لبخندی زد و گفت : تو مادری هستی که در این مزار سهمیه ویژه ای داری، من نیز به او گفتم : تو چه کسی هستی؟؟ او نیز در پاسخ به من گفت : من فاطمه زهرا (س) هستم.


بوسه بر پاهای مادر

 

مادر شهید حاجی مرادی در حالی که اشک در چشمانش حلقه بسته بود گفت : هر روز صبح محمد قبل رفتن پاهایم را می بوسید و با بوسه های او من از خواب بیدار میشدم و اگر به او اعتراض می کردم که چرا پاهای مرا می بوسی محمد می گفت : بهشت زیر پای مادران است و باید پاهای تورا بوسه باران کنم. اما آن روز که به ماموریت رفت و شهید شد پایم را نبوسید و عادت هر روز خود را تکرار نکرد انگار فهمیده بود که به زودی خاک بهشت را خواهد بوسید و او خود آن روز بوی بهشت گرفته بود.


لحظه پرواز

سرانجام شهید محمد حاجی مرادی در روز دوم تیرماه سال جاری و پس از درگیری با گروهک های کوردل ضد انقلاب به آرزوی قلبی خود رسید و بر فراز قله های شاهو به سوی معبود خویش پرواز کرد تا بار دیگر دشمنان این مرزو بوم دریابند که جوانان ایران اسلامی تا آخرین قطره خون خود از انقلاب و اسلام و از آرمان ها و ارزش های امام راحل دفاع خواهند نمود و پشتیبان ولایت و رهبر معظم انقلاب خواهند بود.

 

تنها یادگاری

حال تنها یادگاری از شهید محمد حاجی مرادی پسری 2 ساله به نام امیرصدرا است که وقتی به چشمانش خیره می شوی خواهی فهمید نسلی دیگر از تبار حاجی مرادی ها در کنار انقلاب ایستاده است و اگر چه دشمنان در پی پرپر کردن گل های سرزمین عشق و ایمان باشند اما نخواهند توانست اندیشه روییدن دوباره را پرپر نمایند.