شهید حبیب اله اقبالیان

حبیب اله اقبالیان
  • نام : حبیب اله اقبالیان
  • تاریخ تولد : 1361/11/21
  • محل تولد : روستای قبا سرخ از توابع بخش مرکزی بیجار گروس
  • تاریخ شهادت : 1343/1/1
  • محل شهادت : کردستان

شهید حبیب اله اقبالیان

 

روزهایی که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در مقابل رژیم ستم شاهی قیام کرد و دشمن به خیال خام بود، امام را تنها و بی یار و یاور می پنداشت ، آن مرد الهی فرمودند یاران من در گهواره هستند و شاید برای خیلی ها درک این جمله کار آسانی نبود و خیلی ها به آسانی از کنار آن گذشتند و از درک آن عاجز ماندند.

 

شهید حبیب اله اقبالیان در همان روزها پا به عرصه گیتی نهاد.

 

شهید اقبالیان در اول فروردین ماه سال 1343 در روستای قبا سرخ از توابع بخش مرکزی بیجار گروس در خانواده ای روستایی و کشاورز متولد شد.

 

پدرش علی اشرف و مادرش اختر نام داشت، حبیب الله پس از پشت سر نهادن ایام طفولیت در دبستان روستا ثبت کرد و تحصیلات ابتدایی را باموفقیت به اتمام رساند و سپس در کنار پدرش به کار کشاورزی مشغول شد.

 

شهید اقبالیان از سال 1357 فعالیت های انقلابی خود را با پیروی از آرمان های امام خمینی (ره) آغاز کرد و در انتقال این پیام به اهل روستا فعال بود.

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و متعاقب آن پیدایش گروهک های ضد انقلاب در منطقه ای کردستان و هجوم رژیم بعث عراق به مرزهای میهم اسلامی ، او برای پیوستن به رزمندگان سپاه اسلام لحظه شماری می کرد.

 

نقل می کنند در عالم خواب به او الهام می شود که به جبهه های جنگ عزیمت نماید و با همین انگیزه ، در سال 1361 به صف سبز پوشان اسلام درآمد و راهی مناطق عملیاتی شد.

 

در آن سال مردم در دو جبهه می جنگیدند ، جنگ داخلی و مبارزه با گروهک های ضد انقلاب و از سوی دیگر جبهه مبارزه با مزدوران رژیم بعث عراق که با تجاوز به میهن اسلامی جنگی تمام عیار را به ملت بزرگ ایران اسلامی تحمیل کرد.

 

شهید حبیب الله اقبالیان با عضویت در سپاه در پایگاه های عملیاتی کردستان به فعالیت پرداخت و سرانجام پس از گذشت چند ماه حضور در سپاه و شرکت در چندین عملیات و درگیری قلب پاکش را برای کشور و اسلام عزیز همواره می تپید سپر گلوله های دشمن قرار داد و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 21 بهمن سال 1361 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای بیجار در کنار همرزمان شهیدش ماوا گرفت.

 

شهید حبیب الله اقبالیان اینچنین در وصیت نامه خود آورده است:

 

چون شهادت را در پیش چشم خود می بینم بر خود لازم دانستم چند کلمه بعنوان وصیت نامه نوشته و از خود باقی بگذارم ، خدایا از تو می خواهم به امام امت عمر طولانی ده، و به رهبری امام زمان راه کربلا را باز نموده تا قبر حضرت سیدالشهدا را زیارت کنیم و ما را از سربازان امام زمان (عج) قرار بده .

 

به دوستان و آشنایان توصیه می کنم که راهم را دنبال کنند ، زیرا راهی را که ما در پیش گرفته ایم راه امام حسین (ع) است .

 

به پدر و مادرم توصیه میکنم که بعد از شهادت من ناراحتی نکند، چون گریه و زاری آنها باعث خوشنودی دشمنان خواهد شد.