شهید ابراهیم کریمیان

ابراهیم کریمیان
  • نام : ابراهیم کریمیان
  • تاریخ تولد : 1340/11/1
  • محل تولد : شهرستان سقز
  • تاریخ شهادت : 1364/8/8
  • محل شهادت : شهرستان سقز

شهید ابراهیم کریمیان

 

شهید ابراهیم کریمیان فرزند کریم در اولین روز از بهمن ماه سال 1340 در شهرستان سقز دیده به جهان گشود و با پشت سر نهادن دوران کودکی و فرا رسیدن دوران یادگیری علم و دانش راهی مدرسه شد.

 

خانواده شهید کریمیان از وضع مالی مناسبی برخوردار نبودند و به همین خاطر ایشان درک کرد که باید در زندگی قناعت را پیشه سازد و در حد توان گره گشای مشکلات خانواده اش باشد. به همین خاطر ابراهیم لحظاتی که از درس و مدرسه فارغ می شد به کار مشغول بود ـ دست فروشی ـ تا باری از روی دوش خانواده بردارد.

 

ابراهیم در فصل تابستان که فرصت بیشتری داشت با تلاش و جدیدت بیشتری کار می کرد، تا در فصل سرما کمتر به زحمت بیفتد و بیشتر بتواند به خانواده اش خدمت کند.

 

شهید کریمیان بعد از اتمام دوران ابتدایی از ادامه تحصیل بازماند و برای همیشه با درس و مدرسه خداحافظی کرد. ابراهیم از این تاریخ به بعد با تلاش و جدیت بیشتری کار می کرد تا پدرش مجبور نباشد برای تأمین معاش خانواده اش به زحمت بیشتری بیفتد.

 

با پیروزی انقلاب اسلامی سبک زندگی ابراهیم نیز تغییر کرد و زمانی که ابراهیم شاهد ظلم و ستم گروهک های ضد انقلاب در منطقه بود، همکاری خود را با نهاد های انقلابی آغاز کرد و در نهایت در یگان حزب الله شهرستان سقز به عنوان پیشمرگ مسلمان کرد لباس رزم به تن کرد و در مقابل گروهک های ضد انقلاب سینه سپر کرد.

 

ابراهیم که تا قبل از این به فکر آسایش و رفاه خانواده اش بود، از این به بعد دغدغه آسایش و رفاه مردم مظلوم منطقه ای که در آن زندگی می کرد را نیز داشت. ابرهیم لباس رزم به تن کرده بود تا شر گروهک های ضد انقلاب را از سر مردم بی پناه کردستان کم کند.

 

شهید کریمیان بعد از عضویت در سپاه پاسداران با شور و شوق خاصی در راه اعتلای آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) گام بر می داشت و در این راه از بذل جان دریغ نمی کرد.

 

شهید ابراهیم کریمیان بعد از حضور در چندین عملیات و درگیری در بیست و هشتمین روز از آبان ماه سال 1364 در درگیری با گروهک های ضد انقلاب در شهرستان سقز به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش در کنار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.