شهید احمد کرمی‌

احمد کرمی‌
  • نام : احمد کرمی‌
  • تاریخ تولد : 1345/6/2
  • محل تولد : شهر سریش آباد -قروه
  • تاریخ شهادت : 1365/7/21
  • محل شهادت : مهران

شهید احمد کرمی‌

 نام مادر: ملیحه ­ نام پدر: تیمور

 تاریخ تولد: 1345/6/2

 محل تولد: شهر سریش آباد -قروه

 تحصیلات: تا پایان دوره راهنمایی‌

 وضعیت شغل: پاسدار

 وضعیت تأهل: متأهل

 ارگان اعزام کننده: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌

 تاریخ شهادت: 1365/7/21

 محل شهادت: مهران

 نحوه شهادت: اصابت ترکش در بمباران هوایی‌ مهران

 محل دفن: زادگاهش

 

فرمانده واحد عملیات تیپ 39بیت المقدس(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

سال 1345 در بخش(سریش آباد) از توابع شهرستان قروه متولد شد. تا سال دوم دبیرستان درس خواند و با شروع جنگ تحمیلی درس و مدرسه را رها کرد و به جبهه های نور علیه ظلمت شتافت. در اردیبهشت ماه سال 1360 به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان قروه درآمد. او پس از انجام وظیفه در سمت های، فرماندهی واحد های مخابرات و اطلاعات و عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان قروه به خا طر احساس مسئولیت نسبت به مسلمانان در کشور لبنان، به صورت داوطلبانه راهی آن کشور شد و مدتی در آنجا به جوانان مسلمان لبنانی آموزش داد. بعد از آن بنا به درخواست فرمانده تیپ 39 بیت المقدس، فرماندهی واحد اطلاعات و عملیات آن تیپ را پذیرفت. مدتی بعد به لشکر 27 محمد رسول الله(ص) انتقال یافت. در تاریخ 21/7/1365 هنگام بازگشت از عملیات شناسایی شبانه بر اثر برخورد با مین دشمن مجروح و پس از هدایت نیرو های تحت امر به سوی مقر رزمندگان اسلام در محل ارتفاعات مهران به شهادت رسید. پیکر پاک و مطهر شهید کرمی مدت یازده سال در آن محل باقی ماند که سرانجام توسط غیور مردان گروه تفحص کشف و در تاریخ 17/7/1376در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد. از شهید کرمی دو فرزند دختر به یادگار مانده است.

متواضع و با ادب بود به طوری که کمتر اتفاق می افتاد کسی از او ناراحت و دلگیر شود. تمام کسانی که شهید کرمی را می شناسند بدون شک بر اخلاص و صفای باطنی او صحه می گذارند. شهید کرمی انسانی مخلص و بی ریا بود و تمام کارهای او به قصد تقرب الهی انجام می شد. نماز، دعا و تلاوت قرآن جزو امور اصلی و اساسی زندگی او محسوب می شدند. با وجود داشتن مسئولیت های مهم، هیچ گاه تواضع و فروتنی از او دور نمی شد. بسیار کم مشاهده می شد که چهره او خالی از خنده و تبسم باشد.

شجاع بود و در راه مبارزه با دشمن از هیچ موقعیتی نمی هراسید. به سپاه عشق می ورزید و خدمت در سپاه را افتخار می دانست. در سخت ترین شرایط از نماز غافل نمی شد و دفاع و جهاد را بدون نماز بی معنا می پنداشت.

 درنگ:

 شهید از بازماندگان به خاطر زحمت هایی‌ که برایش متحمل شده اند تقاضای‌ عفو کرده است و آنها را به صبر در فراق خود و گریه برای‌ سیدالشهداء( ع) دعوت می‌کند. شهید خود را هدیه ای‌ از طرف والدین در راه خدا خوانده و می‌خواهد که در تربیت فرزندش بر اساس قوانین قرآن و اسلام تا رفتاری‌ زینب گونه داشته باشند. شهید با اشاره به علاقه فراوانش برای‌ دیدار با رهبر از پدر خود می‌خواهد تا پیامش را به رهبر انقلاب برساند و اظهار کند که تا آخرین قطره خونش سنگر اسلام را خالی‌ نکرده است.

« بسِمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم » « وَ بسِمِ رَبّ الشُّهَداءَ وَ الصِّدیقین »

« وصیت نامه »1

 اَلَّذینَ آمَنوُا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِی سَبیلِ الله باَِموالهِم وَ اَنفُسِهِم اَعظَمُ دَرَجَهً عِندَالله وَ اوُلئِکَ هُمُ الفَائِزوُن: 2

 آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند آن ها را نزد خدا مقام بلندی است و آنان بالخصوص رستگاران و سعادتمندانند در دو عالم[ اند].

 با درود و سلام بی پایان به رهبر عزیزم خمینی بت شکن و بنیانگذار جمهوری اسلامی و با درود و سلام بیکران بر همة شهدا از صدر اسلام تاکنون، و با سلام به پدر و مادر عزیزم و با سلام به ملّت شهیدپرور ایران وصیت نامه ام را شروع می نمایم.

 پدر و مادر و همسر و برادران عزیزم، امیدوارم که در وهله3 اوّل مرا ببخشید [ به] خاطر4 اینکه در مقابل زحمات و رنج هایی که در مورد حقیر نموده ولی بنده در مقابل نتوانستم ذرّه ای از این فداکاری شما انجام وظیفه نمایم.

 و شما ای مادر مهربانم و همسر گرامیم در موقع شهادت بنده مبادا ناراحت شوید که شهادت تنها آرزوی دیر[ ی] نة بنده بوده است. اگر گریه کردید [ به] خاطر5 سیدالشهدا و یارانش گریه کنید نه برای بنده. پدر و مادر عزیزم شما خودتان بهتر می دانید که بنده هدیه ای بوده ام که خداوند به شما داده و الان هم خواسته که هدیه را از شما بگیرد و شما باید خوشحال باشید از اینکه اولین پسر شما در این راه خدا به لقاءالله پیوسته امیدوارم که مورد قبول خداوند منان قرار بگیرد.

 انِّالِِّله وَ انِّا الَِیْهِ راجِعُونْ6 : ما از طرف خداییم7 و همه باید [ به] سوی8 او بازگشت نماییم9.

 1 . وصیت در 3 برگ مخصوص نامه با خودکار مشکی‌ نوشته شده و ممهور به مهر بنیاد شهید شهرستان قروه و دارای‌ امضاء است. در قسمت بالای‌ برگه ها با خط متن به ترتیب از 1 تا 3 شماره نوشته شده و با خط دیگری‌ روی‌ هر سه برگ شماره 31184/65 آمده است.

  2 . ( سوره توبه، آیه 20)

 3 . در اصل وصیت: وحلة

 4 . در اصل وصیت: بخاطر

 5 . در اصل وصیت : بخاطر

 6 . ( سوره بقره، بخشی‌ از آیه 156)

 7 . در اصل وصیت: خدائیم

 8 . در اصل وصیت: بسوی‌

 9 . در اصل وصیت: نمائیم

ادامه وصیت نامه

و مادر عزیزم و همسرم تنها دخترم مرضیه را امیدوارم که طوری تربیت نمایید1 که در جامعه زینب گونه بتواند زندگی نماید و به مرضیه هیچ موقع یتیم نگویید2 که صاحب اصلی او خداوند می باشد از شما می خواهم که کلیه قوانین قرآن و اسلام عزیز را به او بیاموزید.

 پدر عزیزم بنده خیلی علاقه داشتم که رهبر عزیزم را ببینم ولی او را ندیدم و از شماها می خواهم که سلام مرا به رهبرم برسانید و بگویید3 تا آخرین قطرة خونم سنگر اسلام عزیز را ترک نخواهم کرد با خدای خود پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با سیدالشهداء( ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نگذارم تا هنگامی که همة احکام اسلام را در زیر پرچم اسلامی امام زمان( عج) با خونمان به اجرا درآوریم.

 و شما ای برادرانم امید این را دارم که هر کاری که می خواهید انجام دهید مورد رضای خداوند باشد هر کاری که کردید با یاد خدا و بنام خدا و برای خدا. همیشه پیام های شهدا را مطالعه کنید و ببینید که از ملت ایران چه درخواستی را کرده او را انجام دهید. راه حسین را ادامه دهید و حسین گونه زندگی نمایید4 . به بیانات امام گوش داده و هر چه که می گوید عمل کنید که راه خمینی همان راه حسین است. پیام مرا به ملّت شهیدپرور برسانید که هیچ موقع پشت او را خالی نگذارند و هر ندایی که می دهد همه و همه لبیک گوی امام عزیز باشند؛ و همچنین روحانیت در خط امام.

 مهدی و هادی جان مدرسه را سنگر خود قرار دهید ودرسهایتان را خوب بخوانید که مملکت در آینده به شما احتیاج دارد. پدرجان از قول بنده به تمامی اقوام و دوستان و همسایگان بگو که اگر یک موقعی از بنده ناراحتی دیده اند ان شاءالله5 که مرا ببخشند. و از همگان التماس دعا دارم.

 مادرم به برادرانم همیشه بگو که دست ازدعا و قرآن خواندن برندارند و همیشه دعا گوی‌ امام عزیز و برای ظهور امام زمان باشند و همچنین ملّت حزب الله.

 پدرم بنده هیچ قرضی ندارم تنها این را می خواهم بنویسم که از حقوق بنده مبلغ 1500 تومان به حساب امور مالی سپاه بدهید و اگر هم کسی درخواست قرض کرد قرضش را6

 1 . در اصل وصیت: نمائید

 2 . در اصل وصیت: نگوئید

 3 . در اصل وصیت: بگوئید

 4 . در اصل وصیت: نمائید

 5 . در اصل وصیت: اینشاءالله

 6 . در اصل وصیت : قرضشرا را

ادامه وصیت نامه

پرداخت نمایید1 شاید یک موقعی خاطرم نباشد.

 در مورد خرج مجلس بنده هر اندازه که خودت می دانی خرج کن.

 خدایا های، هوی بهشت را می بینیم چه غوغایی، حسین به پیشواز یارانش آمده چه صحنه ای. فرشتگان ندا می‌ دهند که همرزمان ابراهیم، همراهان موسی، همدستان عیسی همکیشان محمّد، هم سنگران علی، هم فکران حسین همگامان خمینی از سنگر کربلا آمده اند، چه شکوهی.

 خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 سرباز کوچک اسلام

 احمد کرمی

63/3/18

 1 . در اصل وصیت: نمائید

اصل سند