شهید ناصر دوستی

ناصر دوستی
  • نام : ناصر دوستی
  • تاریخ تولد : 1327/5/20
  • محل تولد : روستای‌ عباس آباد -دیواندره
  • تاریخ شهادت : 1361/7/29
  • محل شهادت : جاده سنندج- دیواندره

شهید ناصر دوستی

 نام مادر: آمنه ­ نام پدر: ابوالحسن

 تاریخ تولد: 1327/5/20

 محل تولد: روستای‌ عباس آباد -دیواندره

 تحصیلات: بی‌ سواد

 وضعیت شغل: راننده

 وضعیت تأهل: متأهل

 تاریخ شهادت: 1361/7/29

 محل شهادت: جاده سنندج- دیواندره

 نحوه شهادت: اصابت گلوله

 محل دفن: گلزار شهدای‌ دیواندره

 درنگ:

 شهید وصیت را با آیه 169 سوره آل عمران آغاز نموده و برای‌ مسلمین جهان آرزوی‌ موفقیت نموده است. ایشان برای‌ خدمت به مسلمین جهان از خدا توفیق خواسته و آرزو می‌کند تا بتواند جان خود را در راه اسلام و پیاده کردن قانون خدا فدا کند. شهید با اشاره به اینکه اگر هزارجان داشت همگی‌ را در راه خدا فدا می‌کرد به بیان چگونگی‌ زندگی‌ خود پرداخته و حضور در جهاد سازندگی‌ را از الطاف خداوند و آگاهی‌ از اسلام می‌داند.

وصیت نامه شهید ناصر دوستی

[ به نام خدا]1

 وَ لَا تَحسَبَّن الَّذیِنَ قُتِلُوا فِی سَبیلِ اللهِ اَمواتاً بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون2

 و مپندارید آنان را که در راه خدا کشته شدند مردگان بلکه زنده اند پیش خدای خود روزی می خورند.

 وصیت نامه جهادگر شهید ناصر دوستی

 پس از آرزوی موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان خدا و مسلمین جهان، از خداوند متعال خواستارم که ما را هدایت کند تا در خدمت مسلمین جهان باشیم و ب[ ه] ما ایمان کامل عطا فرماید تا بتوانیم جان بی ارزش خود را در راه اسلام و پیاده کردن قانون خدا در سطح جهان فدا کنیم. تا شاید خداوند بزرگ از ما بنده گناهکار راضی شود.

 آرزو داشتم که هزار جان داشته باشم و در راه خدا فدا نمایم تا هزار بار رضایت خدا را ب[ ه] جا آورم. در زندگی من خودم بودم که در خانواده ای فقیر بزرگ شدم و در آن هنگام بچگیم به سختی و نوکری ارباب ها می گذشت و به سختی نان پیدا می کردم. بعداً انقلاب شد و به رهبری امام کبیر و بزرگوار خمینی بت شکن و از حمد خدای بزرگ آگاهی از اسلام پیدا کردم و به جهاد سازندگی رفتم و در آنجا مشغول کار شدم.

 به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی

 « ناصر دوستی »

 1 . وصیت تایپی‌ و در یک برگ بازنویسی‌ شده و در بالای‌ برگه عکس شهید الصاق شده است. در پایین برگه آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ دیواندره آمده است.

 2 . ( سوره آل عمران، آیه 169 / البته نپندارید که شهیدان راه خدا مردند بلکه زنده به حیات ابدی‌ شدند و در نزد خدا متنعّم خواهند بود)