شهید جلیل رسولی

جلیل رسولی
  • نام : جلیل رسولی
  • تاریخ تولد : 1305/4/3
  • محل تولد : روستای نسنار از توابع شهرستان سروآباد
  • تاریخ شهادت : 1361/3/13
  • محل شهادت : درگیری با عناصر ضد انقلاب در حوالی روستای نسنار

پیشمرگ شهید جلیل رسولی

شهید جلیل رسولی در روز سوم تیر ماه سال 1305 در روستای نسنار از توابع شهرستان سروآباد در خانواده ای مستضعف و متدین دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در زادگاهش سپری کرد و زمانی که دوران ورود به مدرسه اش فرا رسید، فقر مالی مانع از تحصیلش شد و به ناچار با درس و مدرسه وداع گفت و در کنار دیگر اعضای خانواده، به کار کشاورزی و دامداری روی آورد.

دیانت، پاکی نفس و شهید رسولی از ایشان چهره ای محبوب ساخته بود و مردم دیارش برای او احترام خاصی قائل بودند. شهید رسولی برای امرار معاش، مجبور به ترک دیارش شد و سال ها در تهران و دیگر نقاط کشور به کار مشغول بود و با سختی هزینه زندگی خانواده را تأمین می کرد، اما همیشه شاکر و سپاسگزار بود و از این که خداوند جسم سالمی را به او داده تا با کار کردن، نان حلالی را بر سر سفره خانواده بیاورد، خداوند را شاکر بود.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل داشتن باورهای دینی و اعتقادی مستحکم، دفاع از انقلاب اسلامی را به عنوان وظیفه ای دینی و ملی انتخاب کرد و در برابر ضد انقلاب موضع گرفت و زمانی که دشمنی ضد انقلاب به اوج رسید، به مقابله با آن ها برخواست. با آغاز پاک سازی منطقه توسط رزمندگان اسلام به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد مریوان درآمد و دوشادوش دیگر رزمندگان به مصاف خصم رفت.

این پیشمرگ دلاور در روز سیزدهم خرداد ماه سال 1361 در درگیری با عناصر ضد انقلاب در حوالی روستای نسنار مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و به قافله شهدای انقلاب پیوست.