شهید محمد صدیق بهمنی

محمد صدیق بهمنی
  • نام : محمد صدیق بهمنی
  • تاریخ تولد : 1331/1/5
  • محل تولد : بهمن آباد دهگلان
  • تاریخ شهادت : 1361/10/22
  • محل شهادت : منطقه ی عملیاتی جفیر در خرمشهر

استوار دوم شهید محمد صدیق بهمنی

 

استوار دوم شهید محمد صدیق بهمنی در روز پنجم فروردین ماه سال 1331 در یکی از روستا های شهرستان دهگلان به نام بهمن آباد دیده به جهان گشود. نام خانوادگی اکثر ساکنین روستا بهمنی بود و از همان عنوان روستا که بهمن آباد بود نشأت می گرفت.

 

پدر بزرگوارش، اسماعیل و مادرش آمنه نام داشت. پدر شهید بهمنی همچون سایر اهالی روستا از طریق کشاورزی و دامداری زندگی را اداره می کرد و خانواده اش از حداقل های زندگی برخوردار بود.

 

شهید بهمنی با رسیدن به سن مدرسه و یادگیری علم و دانش در دبستان ثبت نام کرد و تا پایه ی ششم نظام قدیم تحصیل کرد. با اتمام تحصیلات دوره ابتدایی به دلیل نبود امکانات آموزشی در محل زندگی اش، ترک تحصیل نمود و به کمک پدر شتافت.

 

شهید محمد صدیق بهمنی در سال 1351 به عنوان درجه دار به استخدام ارتش در آمد و پس از گذراندن آموزش های مقدماتی در لشکر 92 زرهی اهواز مشغول به کار شد و با ادامه تحصیل و حضور در کلاس هاس بزرگسالان در کنار خدمت در ارتش موفق به اخذ مدرک سیکل شد.

 

شهید بهمنی بعد از مدتی ازدواج کرد و زندگی ساده ای را سامان داد. ایشان در زندگی نه تنها با همسرش با احترام برخورد می کرد بلکه همواره می کوشید تا با همه مهربان باشد و کسی را از خود نرنجاند.

 

حاصل زندگی مشترک شهید بهمنی و همسرش دو فرزند بود که پسرش را بهرام و دخترش را فریبا نام نهاد که در کمال عشق به آن ها محبت می کرد و هر گاه به مرخصی می آمد به هنگام بازگشت به محل کار مراقبت از بچه ها را به همسرش توصیه می نمود.

 

استوار دوم شهید محمد صدیق بهمنی با آغاز جنگ تحمیلی در همان روزهای اول به مناطق عملیاتی اعزام شد و پس از ماه ها حضور در جبهه،  و شرکت در چندین عملیات، سر انجام در روز بیست و دوم دی ماه سال 1361 در منطقه ی عملیاتی جفیر بر اثر اصابت ترکش خمپاره نیروهای بعثی به فیض عظمای شهادت نائل آمد و پس از تشییع در میان حزن و اندوه فراوان مردم شهید پرور سنندج در گلزار شهدای بهشت محمدی به خاک سپرده شد.

 

بر اساس این گزارش، در ۳۵ کیلومتری جاده اهواز به سمت خرمشهر، سه راهي جفير و پادگان حميد می باشد. از سه راهي جفير به سمت طلائيه نيز دشتي وسيع با خاکريزهاي متعدد به چشم مي‌خورد.