تاریخ ارسال : دوشنبه 5 بهمن 1394 / 11:02|کد خبر : 104

خبر » 3.000 نفر از دانش آموزان بسیجی خواهر از مناطق عملیاتی جنوب بازدید خواهند کرد/ اردوهای راهیان نور مورد استقبال خانواده های کردستانی

3.000 نفر از دانش آموزان بسیجی خواهر از مناطق عملیاتی جنوب بازدید خواهند کرد/ اردوهای راهیان نور مورد استقبال خانواده های کردستانی

 

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی کردستان: با توجه به استقبال گرم خانواده های کردستانی از اردوهای راهیان نور، 3.000 نفر از دانش آموزان بسیجی خواهر از روز دوم بهمن ماه تا روز دهم اسفندماه سال جاری از مناطق عملیاتی جنوب بازدید خواهند کرد.


 

سرهنگ پاسدار محمدرضا مؤمنی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار پیشمرگ روح الله گفت: نظر به اینکه اردوهای راهیان نور دانش آموزی یک عمیات بزرگ فرهنگی در راستای ارتقاء تفکر بسیجی در میان دانش آموزان است، در استان کردستان نیز با جدیت در حال برگزاری است.

 

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان کردستان با اشاره به رتبه برتر استان کردستان در امر خادمین اردوهای راهیان نور دانش آموزی در سال 1393 گفت: قریب به 28.000 نفر در سال 1393 و در سال 1394 نیز تا به امروز 12.915 نفر به مشهد شهدای شمال غرب اعزام شده اند و طبق برنامه ریزی که در ستاد راهیان نور استان داشته ایم، مقرر شد 3.000 نفر از خواهران بسیجی نیز به مشهد شهدای جنوب اعزام شوند که این اردوها از روز دوم بهمن ماه تا دهم اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه این اردوها بعد از دهم اسفندماه توسط بسیج دانشجویی تا روز 28 اسفندماه و بعد از آن نیز توسط بسیج محلات تا روز 15 فروردین ماه سال 1395 ادامه خواهد داشت ابراز داشت: آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل در ایام مربوط به بسیج دانش آموزی موفق به اعزام به این اردوها نشوند، توسط بسیج محلات به این اردوهای معنوی اعزام خواهند شد.

 

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان همراهی فرهنگیان بسیجی، روحانیون و راویان را با دانش آموزان در این اردوها از مزیت های این اردوها عنوان کرد و خاطر نشان کرد: برگزاری برنامه معنوی از قبیل برگزاری مسابقات بر بال خاطرات، برگزاری مسابقات دل نوشته و هم چنین بیان خاطرات رزمندگان و راویان در طول مسیر یکی از جاذبه های خاص این اردوها خواهد بود.

 

مؤمنی با بیان اینکه کلیه اقدامات اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور از قبل برنامه ریزی شده است اظهار داشت: در مرحله اول دانش آموزان شهرستان های کامیاران و دهگلان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند و صبح فردا دانش آموزان شهرستان بیجار به این مناطق اعزام خواهند شد و در مراحل بعدی نیز دانش آموزان سایر شهرستان ها به این مناطق اعزام خواهند شد.

 

وی با اشاره به برگزاری این اردوها در ماه های سرد سال گفت: با توجه به اینکه این اردوها در ماه های سرد سال و در فصل زمستان برگزار می شود، راویان آموزش دیده که اکثراً سابقه حضور در مناطق جنگی و عملیاتی را داشته اند، عملیات های فصل زمستان را برای زائران روایت خواهند کرد و دانش آموزان نیز می توانند با جان فشانی شهدا و رزمندگان در فصل زمستان آشنا شوند.

 

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان با اشاره به فشرده بودن این اردوها اظهار داشت: دانش آموزان بعد از خروج از استان، نماز ظهر را در استان کرمانشاه اقامه خواهند کرد و بعد از عبور از شهرستان پل دختر، نماز مغرب و عشا را در شهرستان اندیمشک اقامه خواهند کرد و بعد از آن به اردوگاه شهید مسعودیان اهواز منتقل می شوند و شب را در آن مکان استراحت می کنند. روز بعد از یادمان های آبادان، خرمشهر، شلمچه و اروندرود بازدید خواهند کرد و روز سوم از یادمان های دهلاویه و هویزه بازدید خواهند کرد و نماز ظهر را در مقبره حضرت دانیال نبی(ع) واقع در شهر شوش اقامه خواهند کرد و بعد از آن به طرف استان کردستان حرکت خواهند کرد.

 

مؤمنی با اشاره به اهمیت اردوهای راهیان نور ابراز داشت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی) بر برگزاری هرچه باشکوه تر این اردوها، تمام مسئولین استانی و کشوری باید در برگزاری این اردوها هم دل و هم صدا شوند تا بتوانیم دانش آموزانی را که آینده سازان مملکت اسلامی هستند به این اردوها اعزام کنیم و به کمک این اردوها بتوانیم دانش آموزان کردستانی را با رشادت و جان فشانی شهدا و رزمندگان آشنا نماییم.

 

وی با اشاره به استقبال خانواده های کردستانی از این اردوها اظهار داشت: استقبال خانواده های کردستان از حضور فرزندانشان در این اردوها از نکات بسیار مهم این اردوهاست. حتی والدین دانش آموزان به این سازمان مراجعه کرده اند و خواهان حضور در کنار فرزندانشان در این اردوها بوده اند. ولی بنا به رسالت این اردوها که دوری دانش آموزان از خانواده ها و درک فلسفه هجرت و دوری شهدا و رزمندگان از خانواده هایشان در زمان جنگ تحمیلی می باشد، دانش آموزان به تنهایی به این اردوها اعزام شده اند.