تاریخ ارسال : یکشنبه 11 بهمن 1394 / 12:24|کد خبر : 129

خبر » یازدهم بهمن ماه 65، روزی که قروه مورد حمله هوایی حزب بعث عراق قرار گرفت

یازدهم بهمن ماه 65، روزی که قروه مورد حمله هوایی حزب بعث عراق قرار گرفت

 

رژیم بعث عراق که توان رویارویی با رزمندگان سپاه اسلام را نداشت، در روز یازدهم بهمن ماه سال 1365 شهرستان قروه و روستاهای اطراف را مورد وحشیانه ترین حملات هوای قرار داد و ده تن از هم وطنانمام را به شهادت رساند.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، بهمن ماه سال 1365 برای مردم شهرستان قروه یادآور روزهای سختی است که جنگنده های عراقی در سه روز جداگانه بر آسمان شهر ظاهر شدند و مردم بی دفاع این شهر را به خاک و خون کشیدند.

 

جنگنده های عراقی در روزهای یازدهم، بیست و دوم و بیست و پنجم بهمن ماه سال 1365 شهرستان قروه را مورد وحشیانه ترین حملات هوایی قرار دادند. در این حملات 35 نفر از مردان، زنان و کودکان بی گناه شهرستان قروه به شهادت رسیدند و نزدیک به چهل نفر نیز به درجه جانبازی نائل آمدند.

 

مردم شهرستان قروه در حالیکه خود را برای برپایی ایام الله دهه فجر و روز 22 بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی آماده می کردند، هدف بمباران هوایی رژیم بعث عراق قرار گرفتند.

 

در روزهایی که شهرهای ایران اسلامی توسط جنگنده های عراقی هدف قرار می گرفت و مردم به خاک و خون کشیده می شدند، مجامع بین المللی سکوت اختیار کرده بودند و جنایات صدام بعثی را نمی دیدند. در واقع رژیم بعث عراق به پشتیبانی دولت های غربی جنگ بر علیه ایران اسلامی را آغاز کرده بود و در طول جنگ تحمیلی نیز از انجام هر جنایتی هیچ باکی نداشت.

 

طی این بمباران وحشیانه رژیم بعث عراق که در روز یازدهم بهمن ماه سال 1365 به وقوع پیوست، ده تن از هم وطنان عزیزمان به شهادت رسیدند و تعدادی نیز به درجه جانبازی نائل آمدند.

 

شهیدان مهین احمدی در روستای مجین ، ناصر حسن پور در شهرستان قروه، بهشته رضایی و قربان زارعی در روستای طوغان ، فؤاد شریفی در شهرستان قروه، بهزاد و نبی فعله گری در روستای میهم سفلی، زهرا محمدی و مهدی مرادحاصلی و محمدرضا مژده در شهرستان قروه در روز یازدهم بهمن ماه سال 1365 به شهادت رسیدند.

 

رژیم بعث عراق که از رویارویی با غیورمردان ایران اسلامی در جبهه های حق علیه باطل هراس داشت، به مردم بی پناه در شهرهای حمله می کرد ت بدین طریق بتواند شکست های خود را جبران نماید و از طرف دیگر روحیه رزمندگان اسلام را در خطوط مقدم جبهه از بین ببرد.