تاریخ ارسال : سه شنبه 4 مهر 1396 / 14:59|کد خبر : 1557

خبر » یادواره استانی شهدای دهستان نگل برگزار شد

یادواره استانی شهدای دهستان نگل برگزار شد

 

یادواره استانی شهدای دهستان نگل با محوریت شهید محمد امین رحمانی در مسجد تاریخی روستای نگل برگزار شد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، یادواره استانی شهدای دهستان نگل با محوریت شهید محمد امین رحمانی و با حضور سرتیپ دوم پاسدار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس، مسئولین شهرستان استانی، ماموستایان دهستان نگل و خانواده معظم شهدای بخش کلاترزان شهرستان سنندج در مسجد تاریخی روستای نگل برگزار شد.

 

سرهنگ پاسدار سید عیسی رحیم زاده فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: بخش کلاترزان بیش از 90 شهید و روستای نگل 32 شهید گرانقدر را تقدیم انقلاب اسلامی نموده اند و امروز از اینکه میهمان شهدای گرانقدر هستیم احساس افتخار می کنیم و به خودمان می بالیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج با اشاره به اهداف برگزاری یادواره شهدای گرانقدر ابراز داشت: برقراری ارتباط معنوی با شهدا و هم چنین خانواده معظم شهدا، بصیرت افزایی و آگاه کردن جامعه نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی و ادامه و استمرار راه مقدس و پاک شهیدان باید از جمله اهداف یادواره شهدای باشد.

 

وی با اشاره به اقدامات محرومیت زدایی و مردم یاری سپاه سنندج در بخش کلاترزان سنندج اظهار داشت: اجرای 27 پروژه محرومیت زدایی در بخش کلاترزان و خاصتاً 7 پروژه محرومیت زدایی شامل احداث راه روستایی، مرمت مدرسه، احداث خانه عالم، احداث مجموعه ورزشی و ... از جمله اقدامات با ارزش سپاه ناحیه سنندج در راستای تصمیمات عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

 

سرتیپ دوم پاسدار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس در این مراسم ضمن قدر دانی و تشکر از مردم شهید پرور بخش کلاترزان در برگزاری یادواره شهدای دهستان نگل گفت: امروز همه ما میهمان شهدای گرانقدری هستیم که به فرموده قرآن مجید زنده هستند و نزد پروردگار خود روزی می خورند.

 

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس با اشاره به جایگاه شهدای گرانقدر در جامعه اسلامی ابراز داشت: امروز باید تمام دست اندر کاران جامعه اسلامی سیره و روش شهدای گرانقدر را در جامعه ساری و جاری نمایند، تا نسل هایی که آن روزهای ایثار و از خود گذشتگی را ندیده اند، تا حدودی با رشادت و ها و مجاهدت های فرزندان ایران اسلامی آشنا شوند.

 

در پایان این مراسم ماموستا مدرسی امام جماعت مسجد دهستان نگل هدیه ای به رسم یادبود از طرف مردم روستای نگل تقدیم سرتیپ دوم پاسدار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس نمود.