تاریخ ارسال : پنجشنبه 13 مهر 1396 / 11:33|کد خبر : 1571

خبر » فشار گروهک های ضد انقلاب به مردم بومی روستاهای کردستان

فشار گروهک های ضد انقلاب به مردم بومی روستاهای کردستان

 

شهيد جهانگير بهرامی بعد از پيروزی انقلاب اسلامی بر اثر فشار گروهک های ضدانقلاب به شهر بانه نقل مكان كرد و در سال 1361 به عضويت سازمان پيشمرگان مسلمان كرد درآمد و در برابر زیاده خواهی گروهک های ضد انقلاب سینه سپر کرد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهيد جهانگير بهرامی فرزند محمدامين در سومین روز از دیماه سال 1332 در روستای ننور از توابع شهرستان بانه دیده به جهان گشود.

 

جهانگیر تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش پشت سر نهاد و بعد از آن به دلیل نبود امکانات آموزشی در زادگاهش، مشغول کار کشاورزی و دامداری شد. سال 1349 بود که ازدواج کرد و صاحب سه فرزند پسر و دو فرزند دختر شد.

 

بيست و هشت سال از عمر جهانگیر سپری می شد و ایشان همانند اغلب روستانشينان از طريق كشاورزی و دامداری امرار معاش می ‌كرد و در کنار اعضای خانواده اش زندگی فقیرانه، اما آرام و بی سر و صدایی داشت.

 

جهانگیر بعد از پيروزی انقلاب اسلامی بر اثر فشار گروهک های ضدانقلاب به شهر بانه نقل مكان كرد و در سال 1361 به عضويت سازمان پيشمرگان مسلمان كرد درآمد و در برابر زیاده خواهی گروهک های ضد انقلاب سینه سپر کرد.

 

قريب به دو سال از عضويت شهيد جهانگير بهرامی در سازمان می گذشت و ایشان طی دو سال خدمت صادقانه در اغلب عمليات‌هایی كه عليه گروهک های ضدانقلاب طراحی و اجرا ‌شده بود، حضور فعال داشت.

 

شهيد جهانگير بهرامی در روز بیست و چهارم دیماه سال 1362 در حالیکه تنها بيست روز از ولادت فرزند خردسالش می ‌گذشت، بر اثر انفجار مين كاشته شده توسط ضدانقلاب به همراه پنج تن از همرزمانش كه غالباَ از بستگان نزدیکش بودند، به مقام رفيع شهادت نایل آمد و پیکر پاک و مطهرش در قبرستان عمومی سليمان بگ بانه به خاک سپرده شد.