تاریخ ارسال : یکشنبه 15 بهمن 1396 / 13:29|کد خبر : 1748

خبر » سردار رجبی: کنگره 5400 شهید باید در تراز مجاهدت شهدای کردستان باشد/ حسینی: تصویب 142 برنامه محوری تا روز اجلاسیه نهایی/ مرادنیا: اجرای برنامه های فرهنگی ـ هنری در راستای کنگره 5400 شهید

سردار رجبی: کنگره 5400 شهید باید در تراز مجاهدت شهدای کردستان باشد/ حسینی: تصویب 142 برنامه محوری تا روز اجلاسیه نهایی/ مرادنیا: اجرای برنامه های فرهنگی ـ هنری در راستای کنگره 5400 شهید

 

جلسه هماهنگی ستاد کنگره 5400 شهید استان با حضور استاندار، فرمانده سپاه بیت المقدس، فرمانداران و مدیران کل ادارات سطح استان در محل استانداری کردستان و برگزار شد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس در جلسه هماهنگی ستاد کنگره 5400 شهید استان که در محل استانداری کردستان و با حضور استاندار، فرمانداران و مدیران کل ادارات سطح استان برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و هم چنین تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر گفت: حضور مسئولین کمیته های 28 گانه کنگره 5400 شهید و هم چنین فرمانداران شهرستان ها که ریاست ستاد کنگره شهرستان ها را عهده دار هستند در این جلسه نشانه اهمیت و جایگاه برگزاری کنگره 5400 شهید در برنامه های محوله می باشد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس با بیان اینکه مردم مسلمان کردستان از اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی با گروهک های ضد انقلاب و جدایی طلب درگیری داشتند اظهار داشت: از روز 22 بهمن ماه سال 1357 تا امروز مجاهدت خاموش مردم مسلمان کردستان ادامه دارد و ما وظیفه داریم کنگره ای در تراز شهدای مجاهد و انقلابی امان برگزار کنیم و کنگره شهدای استان در حد و اندازه مجاهدت بی بدیل مجاهدین راستین کردستانی باشد.

 

دبیر کل کنگره با اشاره به مدت زمان باقی مانده تا روز برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره 5400 شهید ابراز داشت: استان کردستان تنها استانی است که ظرف مدت چند سال دو کنگره ملی برگزار می کند(کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال 1394 و کنگره 5400 شهید در سال 1397). برگزاری کنگره ای در تراز شهدای مظلوم کردستان نیازمند همت والای مسئولین استانی شهرستانی است.

 

 

سرهنگ پاسدار ابراهیم حسینی رییس ستاد کنگره 5400 شهید استان نیز با اشاره به تشکیل ستاد کنگره در سال 1393 گفت: فعالیت های کنگره از ابتدای سال 1395 به صورت بسیار جدی دنبال می شود و در همان روزهای اول شرح وظایف کمیته های 28 گانه و ستادهای کنگره شهرستان در همان روزهای به اطلاع کمیته های مورد نظر رسید و کمیته ها با وظایف خود در راستای برگزاری کنگره آشنا شدند.

 

رییس ستاد کنگره 5400 شهید استان با بیان اینکه تا کنون 80 جلسه ستاد کنگره 5400 با حضور مسئولین کمیته ها و ستاد کنگره در سطح استان برگزار شده است اظهار داشت: اجرای 142 برنامه محوری در طول مدت زمان کنگره 5400 شهید به تصویب رسیده است و امیدواریم این برنامه ها را تا روز برگزاری اجلاسیه نهایی عملیاتی کنیم.

 

وی با بیان اینکه 1400 یادواره روستایی، قشری، شهرستانی و استانی در سطح استان برگزار شده است گفت: اجلاسیه نهایی شهدای اطلاعات، یادواره شهدای خانواده های سه شهید به بالا، اجلاسیه نهایی شهدای روحانی، اجلاسیه نهایی شهدای ترور و اجلاسیه نهایی شهدای سوادآموزی از جمله یادواره های شهداست که تا امروز برگزار شده است و اجلاسیه نهایی شهدای کارمند و هم چنین اجلاسیه نهایی شهدای دانش آموز را در اسفندماه سال جاری برگزار می کنیم.

 

حسینی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کنگره 5400 شهید ابراز داشت: برگزاری 110 یادواره آبروی محله، نصب 900 تابلوی فلزی مزین به تصاویر شهدای کردستان( 1800 تمثال شهید)، راه اندازی سایت کنگره با نام پیشمرگ روح الله، انتشار 35 شماره از نشریه یاوران امام(ره)، تدوین 65 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس کردستان و جمع آوری 60000 سند مربوط به دوران دفاع مقدس از جملیه کارهایی است که در راستای کنگره 5400 شهید انجام شده است.

 

رییس ستاد کنگره 5400 شهید استان با بیان اینکه بخشی از اقدامات نیز باید تا روز برگزاری اجلاسیه نهایی انجام شود اظهار داشت: تعداد 210 نفر نیروهای داوطلب استان برای تکمیل کتاب سرنوشت پژوهشی شهدای استان دوره دیده اند و امیدواریم طرح سرنوشت پژوهشی 5400 شهید استان تا روز برگزاری اجلاسیه نهایی به سرانجام برسد. هم چنین سرکشی مسئولین از خانواده های معظم 5400 شهید استان، توزیع 5400 بسته فرهنگی ـ غذایی ـ البسه در میان خانواده های کم بضاعت استان با نام کنگره 5400 شهید استان، تدوین 120 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس کردستان، انتشار فراخوان سراسری برگزای مقاله با محوریت شهدای استان، ساخت و نصب سردیس 30 فرمانده شهید استان در شهرستان های تابعه، نصب نماد 5400 شهید در مسیر های ورودی هر شهرستان، احداث گنجیه شهدا در سطح ادارات استان، نصب نماد زن و مقاومت در سطح شهرستان ها و احداث گنجینه شهدا در گلزار شهدای شهرستان ها از جمله اقداماتی است که باید تا روز برگزاری کنگره 5400 شهید انجام شود.

 

وی با بیان اینکه باید در بخش فیلم و مستند نیز دِین خود را نسبت به شهدا ادا کنیم ابراز داشت: ساخت فیلم سینمایی، فیلم کوتاه، مستند گزارش، انیمیشن، تئاتر خیابانی، سرود انقلابی، برگزاری جشنواره های داستان نویسی نیز بخشی از برنامه های ماندگار کنگره می باشد که امیدواریم موفق به انجام آن شویم.

 

حسینی با اشاره به تشکیل ستاد کنگره شهرستانی اظهار داشت: ساخت فیلم و مستند و هم چنین تدوین کتاب در راستای برجسته کردن نقش مردم کردستان به تفکیک شهرستان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و هم چنین برگزاری اجلاسیه نهایی شهدای شهرستانی از جمله برنامه های شهرستان ها در رستای کنگره 5400 می باشد.

 

رییس ستاد کنگره 5400 شهید استان با اشاره به اهمیت تأمین اعتبار لازم برای برگزاری کنگره 5400 شهید گفت: شهدا در شب های عملیات شهدایی عمل می کردند و ما هم موظف هستیم که اقدامات کنگره 5400 شهید را به همان روش شهدا انجام دهیم و قبل از رسیدن اعتبار، انجام برنامه ها را آغاز کنیم.

 

 

بهمن مرادنیا استاندار کردستان با بیان اینکه این وظیفه ماست که این برنامه عظیم فرهنگی را به نحو احسن انجام دهیم گفت: سرکشی از خانواده های معظم شهدا از جمله اقدامات کنگره 5400 شهید است و این فرصت مناسبی است برای آشنایی مسئولین استان با زندگی و مشکلات خانواده های معظم شهدا و ه چنین برطرف کردن این مشکلات.

 

رییس کنگره 5400 شهید استان با اشاره به فرهنگی بودن استان کردستان ابراز داشت: با توجه به ماندگاری و تأثیرگذاری برنامه های فرهنگی، ما باید برنامه های کنگره 5400 شهید را به سمت برنامه های فرهنگی ماندگار سوق دیهم و آثار فاخر فرهنگی و هنری در این راستا تولید کنیم.

 

استاندار کردستان با اشاره به محل برگزاری اجلاسیه نهایی در سال آینده گفت: سالن ورزشی 6000 نفری سنندج را تا روز برگزاری اجلاسیه نهایی اماده می کنیم و امیدواریم مراسمی در شأن شهدای مظلوم کردستان برگزار کنیم.

 

مراد نیا تولید آثار ماندگار هنری را از جمله برنامه های مورد نیاز کنگره 5400 شهید دانست و گفت: تولید فیلم، اجرای موسیقی، برگزاری مسابقات ورزشی کشوری و یا حتی آسیایی، برگزاری همایش های علمی و ساخت و نصب تندیس و سردیس در سطح شهرستان ها از جمله برنامه هایی است که باید با تمام توان تا روز برگزاری اجلاسیه نهایی به سرانجام برسد.