تاریخ ارسال : چهارشنبه 18 بهمن 1396 / 13:38|کد خبر : 1754

خبر » آیت الله شاهرودی: خاموش کردن فتنه داعش توسط سپاه خدمت به بشریت بود/ سردار منصوری: اقدامات محرومیت زدایی سپاه بیت المقدس قابل ستایش است/ سردار رجبی: اجرای 6 هزار پروژه محرومیت‌زدایی و غیرعمرانی توسط سپاه بیت المقدس/ ماموستا محمدی: سپاه تأسیس شد تا انقلاب اسلامی محفوظ بماند

آیت الله شاهرودی: خاموش کردن فتنه داعش توسط سپاه خدمت به بشریت بود/ سردار منصوری: اقدامات محرومیت زدایی سپاه بیت المقدس قابل ستایش است/ سردار رجبی: اجرای 6 هزار پروژه محرومیت‌زدایی و غیرعمرانی توسط سپاه بیت المقدس/ ماموستا محمدی: سپاه تأسیس شد تا انقلاب اسلامی محفوظ بماند

 

همایش سراسری افتتاح 958 پروژه عمرانی و محرمیت زدایی سپاه بیت المقدس کردستان و هم چنین اهدای 157 جهیزیه به نوعروسان توسط سپاه بیت المقدس برگزار شد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس در آیین افتتاح سراسری 958 پروژه محرومیت‌زدایی و اهدای 157 جهیزیه به نوعروسان کردستانی توسط سپاه بیت‌المقدس کردستان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، دبیر قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه، استاندار کردستان، فرمانده سپاه بیت المقدس و جمعی از فرماندهان سپاه های شهرستانی در سالن همایش های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کردستان برگزار شد اظهار داشت: تأمین امنیت مرزهای کردستان مأوریت ذاتی سپاه بیت المقدس است و ما در کنار این مأموریت اقدامات محرومیت ‌زدایی و مردم یاری را نیز انجام می‌دهیم و در جهت رفع محرومیت کردستان و توسعه آن کمک حال دولت هستیم.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس سپاه کردستان گفت: امنیت یک عنصر حیاتی و راهبردی برای نظام اسلامی و زمینه‌ساز اقداماتی نظیر توسعه همه جانبه خواهد بود و سپاه توانسته در این راستا با بهره ‌گیری از نیروهای توانمند و امکانات مهندسی در جهت رفع محرومیت و حل مشکلات مردم کردستان موفق عمل کند و این نهایت کار نیست و تنها بخشی از اهداف سپاه در منطقه است.

 

وی افتخار سپاه کردستان را خادمی مردم عنوان کرد و گفت: از همه مسؤولان دولتی و مساعدت های آنان در این مسیر نهایت تشکر را داریم؛ وی اصل مأموریت سپاه در کردستان را رفع محرومیت عنوان کرد و ابراز داشت: سپاه در جهت رفع محرومیت برای آبادانی 1000 دهستان کشور برنامه دارد و سپاه کردستان برای این موضوع بیشترین مسؤولیت را متقبل شده و 16 دهستان را قبول مسؤولیت کرده است.

 

سردار رجبی مشارکت مردمی در این طرح که به نام طرح پیشرفت و آبادانی سپاه شهرت یافته، مشارکت عمومی مردم را مثال‌زدنی عنوان کرد و گفت: در روستاهایی که شامل این طرح نمی‌شوند مردم می‌خواهند سپاه برای آنها پروژه تعریف کند و خود بخشی از هزینه‌های آن را متقبل می‌شوند.

 

وی تأکید کرد: سپاه بیت المقدس کردستان از سال 88 تاکنون بالغ بر 6 هزار پروژه محرومیت‌زدایی و غیرعمرانی در استان انجام داده است.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: سپاه علاوه بر این اقدامات در زلزله اخیر کرمانشاه جزء اولین استان هایی بود که در منطقه حاضر شد و اولین استانی هم بود که در اسرع وقت مأمورت خود یعنی اسکان موقت زلزله زدگان در مناطق تحت مأموریت خود را به پایان رساند.

 

 

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به جایگاه و نقش والای سپاه در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) فرمودند « اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» و ما امروز بعد از گذشت سال ها می بینیم دشمنان انقلاب هر وقت دست به توطئه ای می زنند، این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در برابر آن ها می ایستد و توطئه های آن ها خنثی می کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه همانگونه که امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی است و نه جمهوری اسلامی اظهار داشت: سپاه نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نه سپاه جمهوری اسلامی. و خدمتی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خاموش کردن فتنه داعش به جهان بشریت کرد نشان دهنده جایگاه و ارزش والای این نهاد انقلابی است.

 

وی با اشاره به فعالیت و حضور سپاه هم در صحنه های بین المللی و هم در صحنه های داخلی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک روز در بیرون از مرزهای ایران اسلامی، دشمن خونخواری هم چون داعش را تار و مار می کند و با این کار خود نه تنها به ایران اسلامی بلکه به نوع بشریت خدمت می کند و یک روز هم در عرصه داخلی در اجرای طرح های محرومیت زایی و اشتغال زایی فعالیت می کند و دست محرومان و مستضعفان را می فشارد.

 

 

ماموستا محمدی امام جمعه دهگلان در این مراسم گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به پشتوانه قدرت الهی و با حمایت های مردم ایران اسلامی به ایران آمد و حکومت اسلامی تشکیل داد و بر دهان مستکبران جهان کوبید.

 

امام جمعه دهگلان با اشاره به حضور و فعالیت سپاه در ایران اسلامی گفت: باید باشند سردارانی که همانند کوه های سترگ، انقلاب اسلامی را از خطرات حفظ کنند. امام خمینی (ره) سپاه را تأسیس کرد که حکومت اسلامی از خطرات محفوظ بماند و ما امروز باید پشتیبان سپاه باشیم.

 

وی با بیان اینکه دست عدل الهی باید پشتیبان محرومان و مستضعفان باشد اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از یک طرف بر ظالمان می تازد و از طرف دیگر پشتیبان مظلومان و محرومان است. نقش سپاه پاسداران در خاموش کردن فتنه داعش را می توان یک نقش عمده سپاه در منطقه و اجرای طرح های محرومیت زدایی را نقش دیگر سپاه عنوان کرد.

 

ماموستا محمدی با اشاره به چهل ساله شدن انقلاب اسلامی گفت: یکی از ارکانی که از دل انقلاب بیرون آمد، همین سپاه پاسداران بود و امروز نباید بگوییم سپاه یک نیروی مثال زدنی است، بلکه باید بگوییم سپاه نیرویی بی مثال است که در برابر استکبار جهانی سینه سپر می کند و در برابر محرومان و مستضعفان خاضع و خاشع است.

 

 

سردار ابوالقاسم منصوری دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه نیز در این مراسم گفت: سپاه پاسداران در کنار فعالیت ذاتی خود توجه خود را بر رفع محرومیت از مناطق محروم و مرزی کشور معطوف کرده و در استان کردستان تاکنون 550 میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی و 240 میلیارد ریال برای پروژه های خدماتی و بهداشتی برنامه داشته که در هردو بیش از 80 درصد اعتبارات جذب شده است.

 

وی با بیان اینکه کارهای محرومیت ‌زدایی یک فرصت برای سپاه است، گفت: نقش سردار رجبی فرمانده سپاه کردستان در اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه در کردستان بسیار موثر بوده و وی هیچ وقت به میزان اقدامات انجام شده راضی نبوده است.

 

سردار منصوی تدکید کرد: نیروی زمینی سپاه با تمام توان پشتیبان سپاه بیت ‌المقدس در جهت اجرای پروژه ‌های محرومیت ‌زدایی سپاه خواهد بود.

 

وی با اشاره به اهمیت توجه به محرومان جامعه، گفت: امام راحل (ره) در این خصوص گفته است؛ خیر دنیا و آخرت در کمک به محرومان است و مقام معظم رهبری نیز در این خصوص گفته‌اند؛ در همه عالم، محرومان و پابرهنه‌ گان یاوران پیامبران بوده اند و اگر میلیاردها ریال در جامعه هزینه شود و به محرومان توجه نشود هیچ چیزی عاید انقلاب نخواهد شد.

 

 

در این مراسم هم چنین از سه نفر از پیشتازان و فعالان عرصه محرومیت زدایی تجلیل به عمل آمد.

 

در پایان این مراسم به 157 نوعروس جهیزیه کامل اهدا شد. البته سپاه بیت المقدس جهیزیه نوعروسان را به مقابل درب منزل نوعروسان ارسال کرد.