تاریخ ارسال : دوشنبه 7 اسفند 1396 / 09:13|کد خبر : 1778

خبر » پدری که با رخت شهادت به فرزند شهیدش ملحق شد

پدری که با رخت شهادت به فرزند شهیدش ملحق شد

 

شهید شمس الله طالبی همواره به شهادت فرزند شجاع و رشیدش، شهید موسی طالبی که در مبارزه با عوامل کفر و نفاق در منطقه کردستان به مقام شهادت نائل آمده بود افتخار می کرد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید شمس الله طالبی فرزند نعمت الله و بانو سلطنت در روز سوم آذرماه سال 1310 در شهر سریش آباد از توابع شهرستان قروه دیده به جهان گشود. در دوران نوجوانی به کار کشاورزی مشغول شد و در ایام جوانی ازدواج کرد و صاحب هفت فرزند پسر و دو فرزند دختر شد.

 

شهید طالبی همزمان با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و همانند بسیاری از اهالی زادگاهش راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

 

در جریان یک درگیری که در سال 1360 در منطقه بوکان رخ داد، شهید طالبی نقش مؤثری ایفا نمود، به طوریکه با تلاش و مجاهدت او و سایر همرزمانش، نیروهای ضد انقلاب پس از 24 ساعت محاصره منطقه، مجبور به عقب نشینی شدند.

 

شهید طالبی در اولین روز از مهرماه سال 1361 در منطقه عملیاتی توریور سنندج از ناحیه چشم راست و دست چپ مجروح شد و سرانجام پس از شش سال تحمل مجروحیت در تاریخ بیست و پنج مردادماه سال 1367 به فوز عظیم شهادت نائل آمد و در جوار فرزند شهیدش موسی طالبی، برادر شهیدش حمزه طالبی و برادر زاده شهیدش سردار شهید جعفر طالبی مأوی گزید.

 

شهید شمس الله طالبی همواره به شهادت فرزند شجاع و رشیدش، شهید موسی طالبی که در مبارزه با عوامل کفر و نفاق در منطقه کردستان به مقام شهادت نائل آمده بود افتخار می کرد. شهید طالبی مقام پدر شهید بودن را کسب نمود و به منظور ادامه راه فرزند شهیدش، اسلحه رزم و جهاد برداشت و در مناطق مختلف عملیاتی کردستان، حضوری مستمر یافت؛ تا آنکه پس از سال ها تحمل مجروحیت، گام در بهشت برین نهاد و با نیل به معراج شهادت، در جوار فرزند شهیدش آرام گرفت.

 

شهید موسی طالبی