تاریخ ارسال : سه شنبه 22 اسفند 1396 / 16:35|کد خبر : 1780

خبر » تحصیل دانش‌آموزان در فضای امن مدیون خون شهداست

تحصیل دانش‌آموزان در فضای امن مدیون خون شهداست

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، سردار محمد حسین رجبی صبح امروز در اجلاسیه گرامیداشت یاد و خاطره ۵۴۰۰ شهید کردستان و روز بزرگداشت شهدا که در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد، اظهار کرد: شهیدان همواره زنده هستند و ما آثار آنها را در زندگی داریم و عصاره خواسته آنها از ما تداوم راه شهیدان است.

 

وی افزود: باید به شهیدان اطمینان دهیم که در عمل‌مان، پایبندی به اسلام و دین مبین اسلام به عنوان خواستگاه اصلی شهدا را در پیش می‌گیریم چرا که شهدا برای حفظ ارزش‌های اسلامی جان خود را فدا کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: اسلام عنصر سازنده حرکت شهدا بود و باید ارزش‌های دین مبین اسلام را در کشور جاری و ساری کنیم و آنچه که با دین ما مقابله کند باید برای مقابله با آن به پاخیزیم.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس امنیت را از اهداف شهدا خواند و گفت: امروز کشور ما در میان دهها تهدید استکبار کشوری امن است و این مهم را مدیون خون شهدا هستیم.

 

رجبی عنوان کرد: در استان مرزی کردستان امنیت پایداری برقرار است و نباید یادمان برود که مدیون شهدای عزیز هستیم و دانش‌آموزان باید بدانند تحصیل آنها در فضای امن مدیون شهداست که در کنار مجاهدان فی سبیل‌الله در برابر دشمن ایستادند.

 

وی بیان کرد: یکی دیگر از مراتب تداوم راه شهدا دفاع از تمامیت ارضی کشور است که با همت مردم همیشه در صحنه و پشتیبان ارزش‌های اسلامی محقق است.

 

وی با اشاره به اینکه شهیدان عرصه فرهنگی کشور در دفاع از کشور و نوامیس ملتِ وفادار فرزندان این ملت هستند، افزود: امروز نیروهای رزمنده و مجاهد در راستای کمک به سایر ملت‌ها به عنوان الهام‌بخش در جامعه اسلامی حضور دارند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس تبعیت از ولایت فقیه را از دیگر خواسته‌های شهدا خواند و گفت: شهدا از جمله شهید فهمیده از فرمان حضرت امام تبعیت کردند و برای مقابله با متجاوزان تلاش کردند.

 

رجبی افزود: مردم کردستان در جبهه مبارزه با گروههای استکبار تلاش کردند و جمعی از دانش‌آموزان نیز در جبهه حق علیه باطل کوشیدند و جان دادند که ماحصل تلاششان امنیت پایدار کشور است.

 

وی بصیرت شناسی را عنصری تعیین کننده در شناخت دشمن خواند و گفت: اگر این عنصر نبود چهل سال انقلاب ما تداوم پیدا نمی‌کرد چرا که در طول این مدت تهدیدات دشمن و مزاحمت‌های گروههای قومی و نحله‌های انحرافی را شاهد بوده‌ایم.

 

وی اضافه کرد: باید دشمن شناس باشیم تا هیچ فتنه‌ای در کشور سازگار نباشد کما اینکه فتنه‌های زیادی علیه دشمن بوده اما دفع شده و به سمت خود دشمن برگشته است.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس اضافه کرد: عظمت و اقتدار کشور ما به گونه‌ای برای کشورهای سست بنیان ترسیم می‌شود که خود را در اختیار استکبار قرار می‌دهند و این بیانگر ترس کشورهای سست بنیان از کشور ایران اسلامی است.

 

 

رجبی ملت ایران را ملتی هوشیار دانست و گفت: دشمن بدنبال اهانت فرهنگ ناب و دینی مردم ماست اما عظمت پایبندی ملت ما به دین اسلام خنثی‌کننده توطئه دشمنان خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/