تاریخ ارسال : سه شنبه 22 اسفند 1396 / 16:39|کد خبر : 1781

خبر » برگزاری اجلاسیه گرامیداشت یاد و خاطره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان یکی از اقدامات ارزشمند در حوزه شهید و شهادت است

برگزاری اجلاسیه گرامیداشت یاد و خاطره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان یکی از اقدامات ارزشمند در حوزه شهید و شهادت است

 

 

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، رشید قربانی صبح امروز در گرامیداشت یاد و خاطره ۵۴۰۰ شهید کردستان و روز بزرگداشت شهدا در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج اظهار کرد: تاریخ رویدادهای کردستان از مهمترین و ماندگارترین روزهای ایران است که درس‌های زیادی به ما آموخت.


وی با اشاره به اینکه مردم ما صلاح شرافت و مردانگی برداشتند و با ایمان قلبی در برابر دشمن ایستادند، افزود: آنها به دفاع از آموزه‌های دینی و ارزش‌های اسلامی پرداختند و از این آب و خاک دفاع کردند.


وی وجود بیش از دو هزار یادمان شهدا در استان را گام ارزشمندی در توسعه و تعمیق باورهای دینی دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواند.


مدیرکل آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: یک سال است که جامعه فرهنگی و دانش‌آموزان استان ۴۰ فعالیت را در حوزه ایثار و شهادت انجام دادند و در این راستا تلاش‌های گسترده‌ای انجام شد.


قربانی عنوان کرد: برگزاری ۴۱۵ یادواره شهدای دانش‌آموزی، فراخوان مسابقات نقاشی، برگزاری یادواره شهدای سوادآموزی، تدوین سرودها و گروههای نمایش دانش‌آموزی از جمله برنامه‌هایی است که در حوزه ایثار و شهادت انجام گرفته است.


وی عنوان کرد: برگزاری تجلیل از بانوان ایثارگر
برگزاری میثاق فرهنگیان و دانش‌آموزان با شهدا از دیگر اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش استان بود.


وی برگزاری اجلاسیه گرامیداشت یاد و خاطر پنج هزار و ۴۰۰ شهید استان با همکاری و همراهی مسوولان و ارگان‌های مختلف را نیز یکی از اقدامات ارزشمند آموزش و پرورش در حوزه ترویج قرهنگ ایثار و شهادت در استان برشمرد.

 

نقش فرهنگیان و دانش‌آموزان و جوانان نقش برجسته‌ای در راستای حفظ انقلاب اسلامی است

در ادامه ی این مراسم، حسین خوش‌اقبال اظهار کرد: امروز به برکت امام و رهبری نظام مقدس پابرجا است و انقلابی که امام شروع کرد بعد از پشتیبانی روحانیون معلمان و دانش‌آموزان پشتیبان آن بودند.

 

وی بیان کرد: نقش فرهنگیان و دانش‌آموزان و جوانان نقش برجسته‌ای در راستای حفظ انقلاب اسلامی است و آمار شهدای فرهنگی و دانش‌آموز نشان از نقش آنها در پیروزی انقلاب است.

 


وی افزود: در هر مقطعی اگر مشکلی برای نظام پیش می‌آمد با پیام امام خیل عظیمی از دانش‌آموزان و جوانان لبیک می‌گفتند و در صحنه حاضر می‌شدند.

 


معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان رسالت امروز جامعه را خدمت به خانواده شهدا خواند و یادآور شد: امید که به برکت ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و امام شهیدان ایران همچنان سربلند بماند.


خوش‌اقبال فرهنگیان و دانش‌آموزان را پیشتازان نظام اسلامی در همه عرصه‌ها خواند و بیان کرد: وظیفه فرهنگیان و دانش‌آموزان بینش و اگاهی در برابر توطئه دشمنان است.
وی گفت: شهدا از همه چیز خود گذشتند تا ما امنیت لازم را داشته باشیم و نباید آرمان شهدا را فراموش کنیم.

 


وی اضافه کرد: نباید فراموش کنیم که امام و شهدا برای چه فداکاری کردند و به پاخواستند چراکه آنها استقلال و آزادی را به ارمغان آوردند و باید برای حفظ این دستاورد کوشید.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان اضافه کرد: باید در راستای شکوفایی هر چه بیشتر کشور تلاش کرد و همچنان برای حفظ اقتدار و سربلندی ایران کوشید.

 

 

قرائت دلنوشته توسط بهداد امینی فرزند شهید بختیار امینی و هستی محمدی برادرزاده شهید محمدی، قرآئت شعر توسز فوزیه حسینی و اجرای سرود توسط دانش‌آموزان از برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

 

 

رونمایی از سه عنوان کتاب مسلخ عشق، کاریکل‌ماتورهای میدان جنگ و شهدای دانش‌آموز که توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان به چاپ رسید نیز در این مراسم رونمایی شد.

 

انتهای پیام/