تاریخ ارسال : سه شنبه 21 فروردین 1397 / 09:06|کد خبر : 1802

خبر » برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان، مهمترین رویداد فرهنگی این استان است

برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان، مهمترین رویداد فرهنگی این استان است

به گزارش پیشمرگ روح الله، سعید شعبانی عصر دوشنبه در دیدار جمعی از بسیجیان هنرمند با املام جمعه شهر بیجار، اظهار کرد: بیستم فروردین با تصویب شورای فرهنگ عمومی به پیشنهاد حوزه هنری سالروز شهادت سید مرتضی آوینی( سید شهیدان اهل قلم) روز هنر نامگذاری شده است.

 

وی اذعان داشت: در زمان رژیم شاهنشاهی، موضوع هنر و هنرمند موجب فساد بود.

 

شعبانی در ادامه سخنان خود برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان را مهمترین رویداد فرهنگی این استان فرهنگی دانست و گفت: هنرمندان بسیجی شهرستان بیجار با تولیدات فاخر و ارزشمند با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش موثری در برگزاری اجلاسیه این کنگره دارند.

 

وی ادامه داد: هنرمندان بسیجی دیار گروس در تمامی آثار هنری در سطح استان سرآمد هستند و این مهم‌ترین و ارزشمندترین خصیصه یک هنرمند بسیجی است که در تمامی زمینه‌ها موفق باشد.

 

فرمانده سپاه بیجار بر ترویج فرهنگ شهید و شهادت در جامعه تأکید کرد و گفت: ترویج این فرهنگ ناب موجب هراس دشمنان است چرا که آنان را از رسیدن به اهدافشان (ترویج فرهنگ غرب) باز می‌دارد.

 

شعبانی به قدمت کهن دیار گروس اشاره و اظهار کرد: این تاریخ و پیشینه کهن می‌توانددستمایه تولیدات فاخر و موضوعی برای تولیدات فرهنگی باشد.

 

وی فضای هنری شهرستان بیجار را فضایی مناسب بر پایه اعتقادات و باورهای دینی و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی با هدف کمک به رشد و اعتلای شهرستان دانست و گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خلق آثار فاخر باید موضوع اول کاری تمامی هنرمندان بسیجی قرار گیرد.

 

شعبانی بیان کرد: بسیجیان مهمترین نقش را در زمینه ترویج فرهنگ ناب شهادت عهده‌دار هستند و این مهم باید مد نظر تمامی آنان قرار گیرد.

 

انتهای پیام/