تاریخ ارسال : سه شنبه 21 فروردین 1397 / 09:28|کد خبر : 1803

خبر » شهید توفیقی فرمانده گردان ضربت حضرت رسول (ص) سنندج

شهید توفیقی فرمانده گردان ضربت حضرت رسول (ص) سنندج

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید حاج سعید توفیقی در روز ششم اردیبهشت ماه سال 1327 در روستای گاورود از توابع بخش نران شهرستان سنندج به دنیا آمد. تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند. در همان دوران پدر بزرگوار خود را از دست داد و با این که نوجوانی بیش نبود، نان آور خانواده شد. بعد ها در شورای روحانیت شعبه شهرستان سنندج به فراگیری علوم اسلامی پرداخت. او در حد سطح دو دروس حوزوی به تحصیل پرداخت و به علت علاقه ای که به کارهای نظامی داشت وارد ارتش شد.

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پیدایش گروه های ضد انقلاب در ((سنندج))به مقابله با انان پرداخت.

 

بعد از تاسیس سازمان پیشمرگ مسلمان کرد شاخه سنندج مسئول اطلاعات ان سازمان شد ودر سال 1361که بسیج مستضعفین در سراسر کشور به سوی تشکل و نظم خاصی پیش می رفت,مسئولیت بسیج بازار شهرستان ((سنندج)) را پذیرفت.

 

در سال 1366به سمت فرماندهی گردان ضربت حضرت رسول (ص) شهرستان ((سنندج)) منصوب شد.در سال 1368 با توجه به وفور تجارب کاری و نیز وجود ارتباط معنوی با مردم از سوی سپاه به فرمانداری شهرستان ((سنندج))ماموریت یافت و مسئول رسیدگی به شکایت مردم در انجا شد در تاریخ 69/7/7 هنگامی که از فرمانداری بر می گشت جلوی درب منزل خود توسط نیروهای ضد انقلاب ترور شد.و به شهادت رسید.

 

مزار مطهر شهید در بهشت محمدی ((سنندج)) می باشد.

 

اولین خصیصه ای که با شنیدن نام حاج ((سعید))در ذهن همه کسانی که او را می شناختند متواتر می شود,مهربانی و سادگی اوست.

 

وی بسیار ساده و بی تکبر بود.با همه به نرمی و عطوفت رفتار می کرد .کمتر کسی از او ناراحتی به یاد دارد.خیر خواه بود و از اینکه دوستان و همرزمان او به پیشرفتی دست می یافتند احساس خوشحالی می کرد .

 

قبل از شهادت او ,تعدادی از همرزمانش راهی دانشگاه شده بودند از خوشحالی در پوست خود نمی گنجید.

 

مبارزی شجاع و رشید بود او نه تنها یک مبارز و رزمنده بود بلکه هنرمندی با ذوق و احساس بود که دارای اثارزیبا و دل انگیز و نقاشی های زیبایی است که روحیه عرفانی و معنوی حاج سعید سر چشمه می گیرند از خدمت به محرومان دریغ نمی ورزید,از تلاش برای احداث حمام ,مدرسه,لوله کشی اب و برق رسانی گرفته تا رسیدگی به امور بهداشت مردم جزو وظایف او شده بود.همیشه بخشی از وقت خود را صرف همکاری با جهاد سازندگی می کرد. او خود روستایی بود,به روستایی بودن خود افتخار می کرد و درد روستاییان را می فهمید.

 

 

انتهای پیام/